روش های جاسوسی نوین + اسناد و تصاوی

  1. جاسوسی از طریق تلویزیون ها: 
 
هفته گذشته، یک مشاور IT به نام «جیسون هانتلی» در مورد این موضع اظهار داشت: تلویزیون‌های جدید بطور مخفیانه حریم خصوصی خانواده‌ها را گزارش می دهند!
به گفته وی، این تلویزیون‌ها و شرکت‌های پشتیبان، بر اساس برنامه‌هایی که خانواده‌ها نگاه می‌کنند دقیقا آگهی‌های هدفمندی را نشان می‌دهند.
بر اساس مشاهدات وی، از آنجایکه این وسایل به اینترنت متصل هستند، نه تنها جزئیات کامل برنامه‌های مورد علاقه خانواده‌ها کنترل می‌گردد، بلکه هرگونه انتخاب دکمه و برنامه بر روی کنترل این نوع تلویزیون‌ها مستقیما به دفتر مرکزی شرکت LG در کره جنوبی فرستاده می‌شود.
      2.  نسل جدید فناوری تشخیص چهره: 
 
 عوامل اجرای قانون در مدت زمان کوتاهی می توانند با اسکن چهره و اعضای صورت فرد، اطلاعات فرد مظنون را با اطلاعات میلیون ها پروفایل ذخیره شده در پایگاه داده‌ها، مقایسه کنند. این امکان از طریق فن‌آوری تشخیص چهره انجام می‌شود، که پیشتر در جنوب کالیفرنیا به اجرا در آمده است.
     3.    اسکن چشم: 
 
در حال حاضر افراد می‌توانند از گوشی خود برای کنترل ضربان قلب ،میزان مسافت طی شده، و حتی مسائل جنسی خود استفاده کنند. اما سنسورهای قدرتمند تعبیه شده در داخل گوشی‌های هوشمند بیش از مسائل سلامت شما را کنترل دارند، این نوع گوشی‌ها می‌توانند ساختار بدنی شما را اسکن و به عنوان رمز ورودی در حافظه خود نگه دارند.
EyeVerify در شهر کانزاس یک شرکت امنیتی است که در این زمینه با نهادهای امنیتی آمریکا همکاری نزدیکی دارد. محصول اصلی این شرکت تولید یک نوع مخصوص از نرم افزار بیومتریک اسکن چشم برای گوشی‌های هوشمند است. هر شخص یک الگوی منحصر به فرد از رگ‌های خونی در چشمان خود دارد. این رگ‌های خونی در کانتراست با سفیدی چشم‌ها قابل شناسایی می‌باشند،حتی در زمانیکه نور کافی در محیط وجود نداشته باشد. بنابراین رمز ورودی افراد با اسکن چشم در مرکز داده‌ها ثبت می‌شود آنهم به بهانه جلوگیری از سرقت اطلاعات یا حفظ حریم خصوصی افراد از دیگران، این در حالیست که شرکت سازنده، تمامی فعالیت‌های صاحبان گوشی را کاملا رصد می‌کند.
 
    4.  دوربین های مدار بسته "قبل از جنایت": 
 
 صدها نوع از این دوربین‌های مدار بسته در سیستم متروی سان فرانسیسکو نصب شده است که قابلیت تجزیه و تحلیل و اعلام هشدار "رفتارهای مشکوک"به نگهبانان را قبل از رخداد هر گونه جنایتی،دارا می‌باشد.
تولیدکنندگان این نوع دوربین‌ها می‌گویند، این دوربین‌ها در مکان‌های توریستی، ساختمان‌های دولتی و پایگاه‌های نظامی در ایالات متحده نصب خواهند شد.
دوربین‌ها بر اساس لیستی از رفتارهای "عادی" برنامه‌ریزی شده‌اند. فعالیت‌ها یا رفتارهای مشکوک طبقه بندی شده فورا به ماموران امنیتی از طریق پیام متنی یا تماس تلفنی اطلاع داده می‌شود.
نزدیک به 150 مظنون را در یک زمان می‌تواند کنترل کند.
قرار است 288 نوع از این دوربین‌ها در 12 مرکز حمل‌ونقل مهم آمریکا نصب شود.
     5.  نرم‌افزار جدید با قابلیت ذخیره‌سازی و تجزیه و تحلیل میلیون‌ها صوت انسانی: 
 
"شبکه صدا"یی یک سیستم جدید در کنترل افراد محسوب می‌شود که با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته برای مطابقت صدا با هویت‌ها (افراد) بکار می‌رود. این تکنولوژی توسط "مرکز فن‌آوری گفتار روسیه" به ایالات متحده آورده شده است، با این ادعا که پلیس، سازمان‌های فدرال و سایر پرسنل اجرای قانون برای ایجاد یک پایگاه داده بزرگ صدا از این فن‌آوری می‌توانند برای کنترل افراد استفاده کنند.
تنها در پنج ثانیه، برنامه مذکور می‌تواند از میان 10 هزار صدا ،صدای فرد مورد نظر را اسکن کند، و تنها به 3 ثانیه برای تجزیه و تحلیل گفتار فرد زمان نیاز دارد.
 
     6.  دستگاهی که اثر انگشت را از فاصله 6 متری ثبت می‌کند!: 
 
برای دسترسی به برخی اماکن مانند سالن ورزش و یا ساختمان اداری می‌توانید با تکان دادن دست، و اسکن اثر انگشت، وارد چنین فضاهایی شوید،حتی از فاصله 6 متری!
شرکتی در  ایالت آلاباما به نام  IDair در حال توسعه یک سیستم ثبت اثر انگشت منحصر بفرد است که می‌تواند اسکن و شناسایی اثر انگشت افراد را  در فاصله 20 فوتی نیز انجام دهد. همراه با دیگر دستگاه‌های بیومتریک، به زودی سیستم‌های امنیتی از راه دور قادر به شناسایی افراد خواهند بود، بدون نیاز برای متوقف کردن و اسکن اثر انگشت افراد.
در حال حاضر مشتری اصلی شرکت IDair ارتش می‌باشد،اما به زودی مراکز و دستگاه‌ها نیز برای ایجاد یک لایه امنیتی بین امکانات خود و محیط بیرون به این فن‌آوری ها مجهز خواهند بود.
 
     7.   اسکنر مولکولی با قابلیت اسکن از فاصله 164 فوتی:
 
 در سال آینده یا چند سال آتی، وزارت امنیت داخلی آمریکا تقریبا همه چیز را در مورد بدن، لباس، و محتوایی که شما حمل می‌کنید، خواهد دانست. اینکار از اسکنر جدید مبتنی بر لیزر مولکولی از 164 فوت (50 متری) انجام خواهد شد. بدین ترتیب ماموران امنیتی قادر خواهند بود بدن شما را به همراه آنچه با خود دارید،از طریق این اسکنر مشاهده نمایند؛ بدون آنکه شما بدانید.
در نوامبر 2011، وزارت امنیت داخلی با شرکت In-Q-Tel همکاری خود را آغاز کرد. این شرکت " در فوریه سال 1999 به درخواست مدیر سازمان سیا و با حمایت کنگره ایالات متحده تاسیس شده است. 
این اسکن‌های مولکولی در فرودگاه‌ها و گذرگاه‌های مرزی در سراسر ایالات متحده نصب خواهند شد.
       8.    خودروهای اسکن سیار (اسکن ماشین آلات ):
 
 این وسیله اصولا توسط پلیس آمریکا در جاده‌ها برای اسکن لوازم و تجهیزات درون خودروها استفاده می‌شود.
     9.   ریز‌تراشه‌ها امواج رادیویی (سامانه بازشناسی با امواج رادیویی):
 
بطور کلّی شناسایی خودکار و نگهداری داده‌ها (AIDC) روشی است که طی آن تجهیزات خواه سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری قادر به خواندن و تشخیص داده‌ها بدون کمک گرفتن از یک فرد هستند. 
بارکدها، کدهای دو بعدی، سیستم‌های انگشت نگاری، سامانهٔ شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی، سیستم شناسایی با استفاده از قرنیه چشم و صدا و... از جمله این راهکارها می‌باشند. یکی از جدیدترین مباحث مورد توجه دانشمندان جهت شناسایی افراد یا کالاها استفاده از سیستم شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی یا RFID می‌باشد. RFID که مخفف سه واژه Radio Frequency Identification است؛ امروزه توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگی چون «وال مارت» و «مک دونالد» و نیز سازمان‌های مهمی چون "وزارت دفاع ایالت متحده آمریکا استفاده شده و امتحان خود را به خوبی پس داده‌است.در حال حاضر در یک مهد کودک به اجرا درآمده است.زمانی که بچه ها در مدارس حضور می یابند، سنسورها حرکات آنها را ثبت می‌کند، جمع آوری حضور آنها در کلاس ها و وعده های غذایی نیز ممکن می‌باشد. 
     10.    دستگاه اسکن کف دست در مدارس:
 
 به گفته مقامات از این فن‌آوری برای کنترل امور تحصیلی استفاده خواهد شد.
این دستگاه، خطای انسانی و تقلب را کاهش می‌دهد. دانش آموزان در این طرح می‌توانند با اسکن کف دستان خود،هزینه ناهار خود را نیز پرداخت کنند.
    
     11.    دستگاه اسکن عنبیه در مدارس :
 
به بهانه گم شدن کارت‌های شناسایی توسط دانش‌آموزان،اسکن عنبیه جایگزین کارت‌های شناسایی شده است.
در این طرح ورود خروج دانش‌آموزان، و فعالیت آنها در بخش‌های مختلف به دقت کنترل می‌گردد.
     12.     کاشت آزمایشگاهی تراشه : 
 
این تراشه در محیط آزمایشگاه زیر پوست دریافت کننده کاشت می‌شود. نظارت مداوم بر سلامت شخص هدف این کار اعلام شده است.
این دستگاه با تلفن همراه کاربر در ارتباط است و می‌تواند به پزشکان قبل از علائم هشدار بفرستد.
      13.    اسکنر چشم تلفن هوشمند:
 
 شرکت سامسونگ در محصولات جدید خود از این فن‌آوری برای جایگزینی پسورد و پین کد استفاده کرده است. اطلاعات اسکن چشم همگی در پایگاه داده‌ای شرکت سازنده ذخیره می‌گردد.
 
اسکن اثر انگشت کاربران بر خلاف محصولات اپل،در سامسونگ به اجرا در آمده است.
   
     14.    میکروفن تلفن‌همراه:
 
اف‌بی‌آی چندی پیش استفاده از نظارت الکترونیکی را در تحقیقات جنایی خود آغاز کرده است- از راه دور با فعال کردن میکروفن تلفن همراه فرد و استفاده از آن برای استراق سمع مکالمات افراد مشکوک روند جاسوسی از مظنونین را انجام می‌دهد.
     15.   جاسوسی دولت با استفاده از تلفن‌های همراه شهروندان: 
 
برای ردیابی حرکات ما: یکی از بزرگترین تغییرات توانایی ردیابی مکان فیزیکی شما است. در حال حاضر بررسی و کنترل تلفن‌های همراه با هواپیماهای بدون سرنشین، در یک منطقه گسترده، از این موارد می‌باشد.
آخرین مورد به جنبش اشغال اعتراضی وال استریت بر می‌گردد، کسانی که در این جمع حاضر بودند و از گوشی همراه استفاده کرده بودند، مکان آنها و صحت حضور آنها در این جنبش اعتراضی توسط دولت ردیابی شده بود. 
     16.   استفاده از "دستگاه های تخلیه اطلاعات" از تلفن‌های همراه توسط پلیس: 
  
پلیس ایالتی میشیگان تعدادی دستگاه‌های قابل حمل به نام "دستگاه تخلیه اطلاعات" در اختیار دارد که قابلیت دانلود اطلاعات شخصی را دارد.
این دستگاه، توسط یک شرکت به نام Cellebrite به فروش می‌رسد،که می‌تواند پیام‌های متنی، عکس‌ها، ویدئو، و حتی داده‌های GPS را از اکثر مارک های گوشی‌های تلفن همراه موجود در بازار دانلود کند. این دستگاه می‌تواند قفل‌های امنیتی گوشی‌های همراه را نیز بشکند و به اطلاعات دست یابد.
      17.  اسکنر خودکار پلاک خودرو: 
 
کاربری ابتدایی این اسکنرها ردیابی پلاک خودروهای مفقودی و دزدی بوده است که بعدها کاربری آن تغییر یافته است.
بعدها سازمان‌های پلیس مبادرت به ذخیره‌سازی اطلاعات بدست آمده از دوربین‌ها، پایگاه داده‌ها برای کنترل سفر افراد و جابجایی خودروها در کشور کردند.
      18.    چراغ‌های خیابانی که می‌توانند مکالمات خصوصی افراد را ضبط کنند: 
 
 چراغ‌های خیابانی با تکنولوژی بالا که توسط فدرال تامین مالی می‌شود، در حال حاضر در برخی شهرهای آمریکا نصب شده که علاوه بر کارآیی مرسوم آنها امکان ضبط مکالمات خصوصی افراد و جاسوسی صوتی در محدوده خیابانی را در مواقع اضطراری فراهم می‌آورد.
 
     19.   فناوری جدیدی به نام "سکه" که به نام "آینده پول" معروف می‌باشد: 
 
این فن آوری مانند یک کارت اعتباری به نظر می‌رسد و به اندازه یک کارت اعتباری هم است. اطلاعات کارت‌های مختلف اشخاص را یکجا در بردارد، و می‌توانید بین کارت‌ها به سادگی و با فشار دادن یک دکمه کار خود را انجام دهید.
کلیه فعالیت‌های پولی افراد از طریق یک کارت مشخص به طور کامل کنترل و ذخیره‌سازی می‌گردد.
      20.   پایگاه اطلاعات ملی از تمامی معاملات مالی : 
 
اداره حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) به دنبال ایجاد یک "نقشه گوگل" از هر معامله مالی از هر آمریکایی، می‌باشد.
بدین طریق دولت قادر خواهد بود، همه جزئیات امور مالی شهروندان،از جمله میزان، مکان و طرف‌های معامله را به راحتی کنترل نماید. در این طرح نیازی به اجازه رسمی افراد نمی‌باشد.
      21.     پایگاه ملی داده DNA:
 
باراک اوباما پیشتر به اجرای چنین طرحی اشاره داشته است. دیوان عالی کشور  نیز ماه گذشته راه را برای اجراسازی این طرح هموار کرده است.
DNA کسانی که مرتکب "جنایات جدی" می‌شوند پیشتر از تمام کشورها جمع آوری شده است. برخی از ایالت‌ها (مانند نیوجرسی) جمع‌آوری DNA از کسانی که به اتهام ارتکاب "جنایات سطح پایین" بازداشت شده‌اند را نیز خواستارند. در دولت جورج دبلیو بوش قانونی تصویب شد که به موجب آن دولت فدرال مجوز جمع آوری DNA تمام نوزادان تازه متولد شده در ایالات متحده را داشت.
      22.   سیستم شناسایی نسل جدید اف‌بی‌آی :
 
 اداره تحقیقات فدرال آمریکا سرمایه گذاری بر روی نسل بعدی سیستم‌های شناسایی (NGI) بیومتریک خود را(به ارزش 1 میلیارد دلار) آغاز کرده است.
در اصل، این سیستم، یک پایگاه داده‌ای از اسکن عنبیه، سوابق DNA، نمونه های صوتی، و سایر بیومتریک ها خواهد بود که به اف بی آی در شناسایی و رهگیری جنایتکاران کمک خواهد کرد.
      23.   پایگاه داده کمپین‌های سیاسی :
 
 فایل کامل افراد شرکت‌کننده و فرد مورد نظر رای‌دهندگان بطور کامل در اختیار مراجع سیاسی قرار می‌گیرد. اطلاعات در مورد رای‌دهندگان شامل: ثبت‌نام خودرو، ارزش مسکن و مجوزهای شکار و جزئیات دیگر می‌باشد.
  
     24.   هواپیماهای بدون‌سرنشین:
 
 پیشتر سازمان حفاظت محیط زیست اوباما، با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، برای جاسوسی و کنترل کشاورزان در نبراسکا و آیووا،از این فن آوری استفاده کرده بود.
اکنون دستگاه های اجرایی و امنیتی آمریکا در صدد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین غیر مسلح،برای جاسوسی از شهروندان در شهرهای مختلف می‌باشند.هدف از این برنامه،کنترل شهرها، شهروندان، رصد تحرکات مشکوک، تروریست ها و ضبط تصاویر و صدای مظنونین برای مراجع امنیتی اعلام شده است.
     25.   جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا:
 
 این مورد،با افشاسازی‌های اسنودن و فعالیت‌های جاسوسی این نهاد امنیتی در رسانه‌های جمعی سراسر جهان،به یک موضوع داغ و به روز تبدیل شده است. 
اکنون سیستم جهانی به سمتی پیش می‌رود که ارتباطات الکترونیکی جهانی بدون ذخیره شدن و بدون نظارت آژانس امنیت ملی،ممکن نخواهد بود. این بدین معنی خواهد بود که این سازمان قادر به ضبط میلیون‌ها میلیون تماس خواهد بود و از آنها زمانی که لازم داشته باشد، براساس منافع آمریکا استفاده نماید.
از بین بردن تمام حریم های خصوصی، هدف تاسیس این نهاد امنیتی می باشد. 
با نگاهی کلی به 25 مورد بالا، در می‌یابیم دیگر واژه ای به عنوان "حریم خصوصی"، در فرهنگ اجتماعی آمریکا جایی برای خود ندارد.  
انتهای پیام/
 
مطالب مرتبط :
/ 3 نظر / 60 بازدید
سایت گلزاریا برای گلزار realgolzaria

امروز تولد محمدرضا گلزار سوپر استار عزیز کشورمان است . از شما به این جشن بزرگ دعوت میگردد http://www.realgolzaria.ir/post/1116/realgolzariamagazine3.html#!/pagePosts

طرح با تو حرف می زند

با سلام وبلاگ خوبی دارید,اگر تمایل به تبادل لینک دارید بنده را با نام*طرح با تو حرف می زند* به آدرس*wwww.si-technews.blogfa.com* لینک نمایید و به بنده اطلاع دهید تا شما را با عنوان مورد نظر لینک کنم. ایمانتان پایدار و شهادت نصیبتان.[گل]

ایثار و شهادت

سلام دوست عزیز وب زیبایی دارید میخواستم نظرتون رو در مورد تبادل لینک و لوگو بدونم اگه موافق هستید لطف به من اطلاع بدید یاعلی...