حضور اردوغان در عزاداری بی نظیر روز عاشورا

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) 1370 سال قبل در چنین روزی به همراه خانواده اش در کربلا شهید شد. از آن روز تا به امروز سینه همه ما به درد آمده و جگرمان آتش گرفته است. از آن روز تا به امروز دعاها و مرثیه های ما عرش را به لرزه درمی آورد. از آن روز تا به امروز می دانیم که فرشته ها در عرش گریه می کنند. شهادت امام حسین(ع) مرگ نیست، نابودی نیست بلکه زندگی و زنده بودن است. وداع نیست، به وصال رسیدن است. پایان نیست، بلکه شروع است. جدایی نیست، بلکه وصلت است.
اردوغان تاکید کرد: شهادت آن انسان مبارک که به خاطر آن عرش اشک می ریزد، وسیله ای برای برادری است. وحدت و همبستگی است. بدانید که هرکس بخواهد از فاجعه کربلا به منظور استثمار و ایجاد تفرقه سوءاستفاده کند علیه امام حسین(ع) حق کشی کرده است. پیغمبر اسلام(ص)، امام حسن و امام حسین(علیهماالسلام) را به دو گوشواره عرش الهی تشبیه کرده است.
وی افزود: امام حسین(ع) در 1370 سال قبل به همراه خانواده عزیزش در کربلا به شهادت رسیده اند. تاریخ تا به امروز شاهد چنین قتل عامی نبوده و ما امروز در دهم محرم سنگینی این درد و رنج را با خود حمل می کنیم.
نخست وزیر ترکیه ادامه داد: امام حسین(ع) در آن روز وقتی صدای فریاد خواهرش حضرت زینب(س) را شنید با متانت و صبری تاریخی گفت: خواهرم به خدا پناه ببر و بدان که هرچه در آسمان و زمین هست روزی خواهد مرد، آسمان هم باقی نخواهد ماند، به غیر پروردگار همه چیز محکوم به نابودی است. مادرم، پدرم و برادرم حسن(ع) خیرشان از من بیشتر بود. هرکدام از آنها یک به یک رفتند. خداحافظ زینب.
وی اظهار داشت: وقتی می شنویم در یک جایی یک انسان معصوم و بی گناه به قتل رسیده کربلا، امام حسن، امام حسین و حضرت علی اکبر(علیهم السلام) یادمان می آید و قلبمان به لرزه می افتد.

/ 0 نظر / 8 بازدید