توافقنامه هسته ای ایران با گروه 1+5 در ژنو ، همه چیز برای هیچ چیز

 در این توافقنامه ایران متعهد شد که همه چیز ! همه چیز و همه چیز یعنی تعلیق غنی سازی 20 درصد تبدیل اورانیوم با غنای 20 به 5 درصد و میله های سوخت تعلیق نیروگاه آب سنگین و حتی تحویل نقشه و اطلاعات نیروگاه اتمی  و غیره را در مقابل هیچ چیز به هیات اروپایی و اگذار نماید .

مهمتر از همه ایران در این توافقنامه باعث اتحاد کشورهای اروپایی ( متهدان غرب ) با امریکا شد . و اهرم های فشار بر روی ایران چند برابر شد زیرا به محض کوتاهی و یا ادامه ندادن بند های قطنامه امریکا تهدید به حمله نظامی می کند همانطور که در طول مدت بعد از قطنامه به کرات ، تهدید به حمله نظامی و باقی ماندن گزینه ها بر روی میز حتی در صورت توافق نهایی نمود . و از همه مهمتر به گفته اوبا ما موجبات امنیت اسرائیل را فراهم ساخت .

در مقابل چیزی که ایران فکر می کند که بدست آورده ، همانطور که گفتم فکر میکند که بدست آورده ، حق غنی سازی 5 درصد و شکستن قسمتی از تحریم هاست که به جهت عدم شفافیت و اما اگر های مانند ، { یا همه چیز و یا هیچ چیز و عناوینی همچون ایران باید اعتماد گروه مذاکره کننده را جلب نماید } . که برای همه بوضوح روشن است که بدست آوردن اعتماد غرب امکان پذیر نیست . از طرفی حق غنی سازی صلح آمیز نیز در NPT برای تمامی کشورها محفوظ بود  . و در این توافقنامه ایران پذیرفت که خود را محدود به غنی سازی 5 درصد به شرط اعتماد سازی بنماید . یعنی عملا غنی سازی را تعطیل نماید . لذا می بینیم که ما همه چیز و همه چیز و همه چیز را برای هیچ چیز و هیچ چیز و هیچ چیز دادایم .

انتخاب آقای روحانی برای امریکا پیام تاثیر گذاری تحریم ها و کو تاه آمدن ایران از خواست های خود بود . که رئیس جمهور امریکا در سخنانش به آن اشاره نموده و می گوید که ما باعث انتخاب آقای روحانی به سمت ریاست جمهوری شدیم . و کارساز بودن تحریم ها باعث شد که ملت ایران به ایشان رای دهند .

متاسفانه  قدرت  و عده ایران  در مقابل قدرت و اتحاد کشور های اروپایی و غرب مانند عده امام حسین , در روز عاشورا و لشکر یزید و سپاهش بود و تنها فرقش این است که امام ( ع ) به راه و هدفش شک نکرد اما متاسفانه ما در میانه را شک کردیم که آیا ادامه دهیم یا خیر ، کوتاه بیاییم . و فکر می کنیم که با کوتاه آمدن همه چیز تمام خواهد شد و تحریم ها برداشته شده و مشکلات اقتصادی شکننده ، بیکاری ، فساد و فاصله طبقاتی برچیده خواهد شد . اگر امام حسین ع و راه و هدفش الگوی ما بود . شاید وضع این چنین نبود .

 نوشته شده در 1392/10/02 مصادف با اربعین امام حسین ع توسط ف- عباسی کیسمی

 

 

/ 1 نظر / 19 بازدید
عطرکربلا

سلام دوست عزیـــــــــــز......... به بنده حقیر هم سربزنید اگر باتبادل لینک ولوگو موافق بودید خبرم کنید یاعلی