مشکل اصلی غرب، پیشرفت کشور ماست

به گزارش "رجانیوز"،  «گام نهایی» روزگذشته در تالار ثامن‌الحجج(عج) دانشکده‌ی مدیریت دانشگاه تهران و در یک محیط کاملا دانشگاهی رونمایی شد. این مستند که اولین محصول «مرکز هنر رسانه‌ای تجلی» محسوب می‌شود را «سیدمحمد علی صدری‌نیا» و «سید محمدحسین میری» کارگردانی کرده‌اند. 
 
 
 
من نه دکتر هستم و نه حقوق‌دان، بیشتر به سرهنگ‌ها شبیهم
 
پس از تلاوت قرآن، مجری برنامه از «امین حسنی» به عنوان تهیه‌کننده مستند دعوت کرد تا دقایقی برای حضار صحبت کند. اما به اشتباه مجری به تهیه‌کننده لقب دکتر داد که این لفظ با واکنش حسنی مواجه شد. وی پس از حضور پشت تریبون گفت: من نه دکتر هستم و نه حقوق‌دان، بلکه بیشتر به سرهنگ‌ها شبیهم. تهیه‌کننده‌ی مستند «گام نهایی» در رابطه با زمان آغاز به ساخت مستند اظهار داشت: ما قبل از امضای توافقنامه‌ی ژنو با گروهی دانشجویی روی مسائل هسته‌ای تحقیق می‌کردیم. اما بعد از قرارداد ژنو تصمیم به ساخت مستندی با این موضوع گرفتیم. از اواخر دی ماه فیلمبرداری کار را آغاز کردیم و بسیار علاقه‌مند بودیم که با مسئولان دولتی هم مصاحبه کنیم. اما هیچکدام حاضر به انجام مصاحبه نشدند.
 
پس از صحبت‌های «امین حسنی»، «مهرداد بذرپاش» -نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی- نیز دقایق کوتاهی برای حضار صحبت کرد.
 
 
یا این توافقنامه جای دفاع ندارد و یا اینکه افراد مدافع انگیزه‌ای برای ابراز عقایدشان ندارند
 
مهرداد بذرپاش پیرامون موضوع هسته‌ای عنوان کرد: کشور ما نخبه و حقوق‌دان و اقتصاددان و افراد باسواد در زمینه‌های مختلف کم ندارد. اما دودلیل باعث شده که حرف متقن و مستدللی پیرامون دفاع از این توافقنامه زده نشود. یا اینکه این توافق‌نامه جای دفاع ندارد و یا اینکه افراد مدافع انگیزه‌ای برای ابراز عقایدشان ندارند.
وی در ادامه‌ی صحبت‌هایش افزود: ما فقط انتقاد نمی‌کنیم، بلکه راهکار هم ارائه می‌دهیم. کسی مخالف مذاکره و یک توافق خوب نیست. تمام این نقدها و حرف‌ها و مستندها در جهت رسیدن به توافقات بهتر است. ما دل خوشی از توافقاتی مثل ژنو نداریم. 
 
بذرپاش خطاب به موافقان توافقنامه گفت: ما از دوستانی که حامی توافقنامه هستند دعوت می‌کنیم که مستندهایی مثل «گام نهایی» تولید کنند. چرا که با گسترش این فضا پیشرفت حاصل می‌شود.
 
 
بعد از صحبت‌های بذرپاش مستند «گام نهایی» برای حاظران در سالن پخش شد. «گام نهایی» به بهانه تحلیل توافق ژنو نگاهی تاریخی دارد به روند ساخت نیروگاه و دستیابی به انرژی هسته‌ای از دوران حکومت پهلوی تا به امروز و فراز و فروهای آن  و همچنین در طی این مرور تاریخی به شبهاتی مبنی بر چرایی استفاده از این فناری نیز پاسخ می‌دهد و در نهایت به زمان حال و توافق ژنو می‌رسد.
 
در این مستند شاهد مصاحبه‌های جذابی از آقایان: صادق زیباکلام (استاد دانشگاه) – شیرزاده (نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم) – آصفی (سخنگوی دستگاه دیپلماسی دولت اصلاحات) – سید حسین موسویان (عضو تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای دولت اصلاحات) – مهرداد بذرپاش (نماینده‌ی مجلس) – مهدی محمدی (عضو تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای دولت احمدی‌نژاد) – ناصر نوبری (سفیر سابق ایران در شوروی) – حجت‌الاسلام والمسلمین نبویان (نماینده‌ی مجلس) و ... هستیم.
 
مشکل اصلی  غرب، پیشرفت کشور ماست
 
پس از پایان این مستند 50 دقیقه‌ای نوبت به سخنرانی ناصر نوبری – سفیر سابق ایران در شوروی- رسید. نوبری پیرامون دلایل دشمنی غرب و به خصوص آمریکا با ایران اظهار داشت: مشکل اصلی غرب، پیشرفت کشور ماست. آن‌ها معتقدند هیچ کشوری در خاورمیانه نباید قدرتمندتر از رژیم صهیونیستی شود. 
 
نوبری در پاسخ به افرادی که معتقدند در صورت دوستی با آمریکا مشکلات کشور حل می‌شود، گفت: ما از اردن و مصر و عربستان بیشتر می‌خواهیم با آمریکا دوست باشیم؟ آیا آن‌ها پیشرفت کردند؟ آیا مشکلاتشان حل شد؟ این تفکر که دوستی با آمریکا باعث حل مشکلات می‌شود، بسیار غلط است.
 
 
برخی دوستان فکر می‌کنند ما مخالف رفاه و آسایش مردم هستیم. اینطور نیست. ما معتقدیم رابطه‌ی دوستانه با آمریکا آسایش و رفاه را از ما می‌گیرد.
 
اجرای سرود زیبایی دیگر توسط سینا دست‌خوش
 
پس از اتمام صحبت‌های نوبری، سینا دست‌خوش خواننده‌ی انقلابی و جوان کشور به روی سن آمد و آهنگ تیتراژ پایانی مستند «گام نهایی» را اجرا کرد که با استقبال حاضرین در سالن مواجه شد.
 
این مراسم ساعت 15:30 به پایان رسید و مجری در خاتمه‌ی برنامه از اکران این مستند در دانشگاه‌های دیگر طی هفته‌های آتی خبرداد.
/ 0 نظر / 21 بازدید