برنادت - جنازه دختری که بعد از 127 سال سالم مانده است

جمکران اروپا


نزدیک به 300 هزار زائر مسیحی این روزها در لورد عکس از سایت بی بی سی جهانی( یا لوردس Lourdes)
جمع شده اند. نزدیک به 10 هزار نفر از آنها بیمارانی هستند که روی صندلی چرخدار یا مستقیما روی بستر در مراسم مذهبی لورد شرکت می کنند. امروز می گفتند در میان خطابه پاپ تنها صدایی که سکوت را می شکست آژیر آمبولانس هایی بود که باید بدحال ترین بیماران را به بیمارستان باز می گرداند یا به آنها خدمات پزشکی می رساند.

آنها جمع شده اند تا شفا بطلبند.

سالانه 6 میلیون نفر از شهرک لورد در فرانسه ( در جنوب غرب تولوز) زیارت می کنند. این مقدس ترین مکان مذهبی برای مسیحیان کاتولیک در اروپاست.

بر اساس نوشته روزنامه گاردین 7000 نفر ادعا کرده اند که شفا گرفته اند. کلیسا تنها 66 مورد را رسما به عنوان شفای معجزه آسا پذیرفته است. 2500 مورد هم از نظر علمی توضیح ناپذیر اعلام شده است.

من به درست و نادرست این خبرها حالیا کاری ندارم. اما این واقعیت که دهها هزار نفر در یک مکان مذهبی جمع می شوند که گروهی از آنها سخت بیمارند و برای شفا و معجزه آمده اند انکار کردنی نیست.

این گونه خبرها کمتر در رسانه ها منعکس می شود یا در انبوه خبرهای دیگر گم می شود. کمتر از آن ما ایرانی ها از آن با خبر می شویم و کمترین شمار از میان ما ممکن است به این خبر ها فکر کرده باشیم که خب آیا این همان اروپای سکولاری است که می گویند؟

ما حقیقتا با تصویر شکسته ای از اروپا آشنا هستیم. تصویری یک بعدی و دلبخواهی. ما برای دیدن حقیقت اروپا یا تصویر جامع آن حجاب های بسیار داریم.

این خبری مربوط به ۲۶ مرداد ۸۳ است از iran newspaper
پاپ «ژان پل دوم»:
آخرین زیارت خود را انجام دادم
پاپ «ژان پل دوم»، رهبر کاتولیک هاى جهان که روز شنبه براى حضور در شهر زیارتى «لورد» در جنوب فرانسه عازم این کشور شد، در پایان این مراسم خبر از مرگ خود داد.
وى در پایان مراسم عباداتى که در غار «ماسابى» در شهر «لورد» انجام داد، طى جملاتى که به سختى ادا مى کرد، گفت: زمانى که من در این غار زانو زده بودم و غرق در تفکر بودم متوجه شدم که به پایان زیارتم رسیدم.
این نخستین بارى است که رهبر کاتولیک هاى جهان که از او به عنوان «زائرى همیشگى» نام برده مى شود و سال هاست از بیمارى پارکینسون رنج مى برد، بدین شکل به پایان زندگى خود اشاره دارد.
پاپ «ژان پل دوم» روز شنبه با ورود در فرورگاه «باتارب» مورد استقبال «ژاک شیراک» رئیس جمهورى فرانسه و همسرش «برنادت شیراک»، قرار گرفت.
در این مراسم، شیراک در سخنانى کوتاه ضمن توصیف پاپ به «شبان دنیا و مردى صلح جو» اعلام کرد: «واتیکان و فرانسه در مبارزه براى تحقق جهانى که انسان و انسانیت را محور هر پروژه اى قرار دهد، مبارزه مى کنند.»
پاپ ۸۴ ساله نیز در مراسمى که شنبه شب با حضور ۳۰۰ هزار نفر برگزار شد، در سخنانى کوتاه گفت: همه باید دیگرى را نه دشمن، بلکه برادرى براى در آغوش کشیدن ببینند تا بدین ترتیب بتوان جهانى بهتر را ساخت. این یکصد و چهارمین سفر خارجى پاپ و هشتمین سفر وى به فرانسه و دومین سفر او به شهر زیارتى لورد است.
شهر لورد با ۱۵ هزار سکنه واقع در جنوب فرانسه به دلیل وجود غار «ماسابى» که گفته مى شود حضرت مریم (ع) در سال ۱۸۵۸ در این غار بر دخترى روستایى به نام «برنادت سوبیرو» ۱۸ بار ظاهر شد و در آن، چشمه اى را براى شفاى بیماران جارى ساخت، یکى از مهمترین اماکن زیارتى جهان مسیحیت محسوب مى شود.
به گفته کمیته پزشکى ناظر بر ادعاهاى معجزات این غار تاکنون از هزاران ادعاى شفا، تنها ۶۶ مورد آنها توضیح پزشکى ندارد و به عنوان معجزه از آن یاد مى شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید