دکتر رندی شورت : اتهام‌زنی به دولت سوریه در راستای منافع اسرائیل است .

اتهامات اخیر درباره حمله شیمیایی به نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه «یک عملیات سیاه» بر ضد دولت سوریه و در راستای منافع صهیونیست ها است.

تحلیلگر سیاسی به پرس تی وی گفته است اتهامات اخیر درباره حمله شیمیایی به نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه «یک عملیات سیاه» بر ضد دولت سوریه و در راستای منافع صهیونیست ها است. رندی شورت روز شنبه (۲ شهریور) در مصاحبه با پرس تی وی اتهامات درباره استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی را «مضحک» خواند و رد کرد. وی افزود :

«این کاملا مضحک و خنده دار است؛ این یک عملیات سیاه یا عملیات پرچم دروغین است که در راستای اهداف صهیونیست ها، اروپایی ها و امریکایی ها است. اجرای چنین عملیاتی از سوی نیروهای بشار اسد در راستای اهداف آنها نیست.» شورت تاکید کرد دولت سوریه در چارچوب بخشی از تلاش ها برای توجیه برکناری بشار اسد از قدرت هدف قرار گرفته است. این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد :«ما متوجه این مساله شده ایم و از قتل عام هایی که تکفیری ها و سلفی ها انجام داده اند و برای توجیه برکناری اسد مسئولیت آن را متوجه دولت سوریه کرده اند آگاهی داریم و این اتهام اخیر هم در ادامه همین مساله مطرح شد.» وی افزود این اتهامات بر ضد دمشق در حالی مطرح می شود که امریکا، رژیم اسرائیل و متحدان آنها در تلاش های خود برای سرنگونی دولت اسد بیش از پیش ناامید شده اند. جرج صبرا، رئیس ائتلاف موسوم به « ائتلاف ملی سوریه » در ۲۱ آگوست ادعا کرد هزار و ۳۰۰ نفر از مردم سوریه در اثر حمله شیمیایی دولت به پناهگاه های شبه نظامیان در عین ترما، زملکا و جوبر در حومه دمشق جان خود را از دست دادند. با این وجود دولت سوریه ضمن رد اتهامات درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی بر ضد شبه نظامیان مورد حمایت خارج می گوید ادعاهای نادرست بر ضد دمشق با هدف منحرف کردن کارشناسان تسلیحاتی سازمان ملل و سرپوش گذاشتن بر شکست های شبه نظامیان صورت می گیرد. ناآرامی های خونین از سال ۲۰۱۱ گریبان گیر سوریه است. طبق اعلام سازمان ملل بیش از ۱۰۰ هزار نفر از زمان آغاز ناآرامی های در این کشور کشته و هفت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نیز بی خانمان شده اند. ز س/ز س

منبع  http://khabarkhoon.com/

/ 0 نظر / 17 بازدید