عامل اصلی خشونت ها در سوریه

عضو پارلمان عراق جریان تکفیری تندرو را مسئول اقدامات خشونت آمیز در سوریه دانست.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، محمد الصیهود عضو پارلمان عراق از فراکسیون دولت قانون به رهبری نوری مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: یکی از دلایل نزدیکی مواضع دولت بغداد و مسئولان اربیل در خصوص بحران سوریه این است که کردها می‌دانند چه کسانی مسئول خشونت در سوریه هستند. وی با بیان اینکه بحران سوریه، کل منطقه به ویژه عراق، اردن و لبنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: اکنون دیگر همه می دانند که عامل اقدامات خشونت آمیز در سوریه جریان تکفیری تندرو است بنابراین در این شرایط، اتخاذ مواضع یکپارچه و حمایت جویانه از ملت سوریه ضروری است.

 الصیهود در توضیح این مطلب افزود: اوضاع جاری سوریه ناشی از اقدامات جریان تکفیری تندرویی است که از سوی صهیونیست‌ها و آمریکا حمایت شده و در راستای منافع آنان تلاش کرده و به ضرر ملت‌های منطقه و پیش از همه مردم سوریه، عراق، لبنان و نیز اردن فعالیت دارد. این عضو پارلمان عراق تصریح کرد: در این شرایط، کردهای عراق و سیاستمداران و مسئولان آنان دریافتند که باید با در نظرگرفتن اینکه چه کسانی عامل اصلی بحران در سوریه هستند، مواضع مناسبی در قبال آنان اتخاذ کنند.

 وی همچنین ابراز امیدواری کرد که تغییر سیاسی در قطر موجب شود که این کشور در برخورد با پرونده های بین المللی به ویژه در ارتباط با عراق و سوریه، سیاست جدیدی را در پیش بگیرد. این عضو پارلمان عراق در ادامه اظهار داشت: قطر تا پیش از روی کار آمدن امیر جدید، حامی سیاست‌های تروریستی و تکفیری‌های تندرو در سوریه و عراق و نیز سراسر منطقه بود اما از پس امیدواریم که امیر جدید این کشور روند قبلی را اصلاح کرده و آن را به سمت و سوی دیگری که با عملکرد پدرش متفاوت بود، هدایت کند.
منبع :
/ 0 نظر / 36 بازدید