آن سال‌ها که داعش در ایران بود!


در سال 88 هم درگیر جنایات عبدالمالک ریگی بودیم و هم ماجراهای خسارت‌های فتنه، در همین میان عبدالمالک ریگی پیامی صادر می‌کند که شاید اکنون بشود فهمید که چه چیزی در انتظار ما بود. 

به گزارش فرهنگ نیوز ، چند روزی بود که پرداختن به مسئله 9 دی ذهنم را مشغول کرده بود. این که واقعاً این قضیه اینقدر اهمیت دارد که برایش هر سال سالگرد می‌گیرند؟
و باز هم این ذهن برای خودش سناریو ساخت؛ برگشت به چند سال قبل اما سال 88 را نمی‌گویم. منظورم حدود سه الی چهار سال پیش است؟ همان سال‌هایی که سال‌های بیداری اسلامی در منطقه بود و غرب از آن آب گل آلود به دنبال ماهی گیری خودش در سوریه و تضعیف محور قدرت ایران سوریه و حزب الله بود.

و البته با همان فرمول بیداری اسلامی، اما جالب بود که سوریه برای آمریکا انگار یک جایگاه دیگری داشت؛ در بحث انقلاب‌های دیگر کشورها اگر زورش می‌چربید که سعی می‌کرد حکومت‌های سلطنتی وابسته به خود را حفظ کند و اگر زورش نمی‌رسید حداقل ایجاد توازن قدرت بین موافقین و مخالفین، جنگ داخلی و تفرقه بیانداز و حکومت کن !
اما سوریه
در سال 2011 میلادی معترضان در شهر جنوبی درعا علیه دولت سوریه شروع به تجمع کردند. قیام اولیه صلح آمیز بود اما پس از مدتی این اعتراض‌ها به خشونت کشیده شد و در همان سال این قیام به یک شورش مسلحانه و نهایتاً به یک جنگ داخلی توام با اختلافات فرقه‌ای تبدیل شد؛ سناریویی آشنا برای ما ایرانی‌ها.

در ایران
در سال 88 همین اتفاق برای ما رخ داد؛ اعتراضات نسبت به نتیجه انتخابات، اعتراضات خیابانی کشته‌هایی از دو طرف، خسارت‌های زیاد و اضطراب و التهاب برای کشور ... 

باز هم سوریه
بعد از مدتی دیگر خبری از تجمعات و اعتراضات مسالمت آمیز نبود. مبارزات مسلحانه، بمب گذاری‌ها و اعلام موجودیت گروه‌هایی که از کشورهای مختلف و با پول عربستان و قطر فراخوانده شدند آغاز شد.

ایران
در آن سال‌ها یعنی سال 88 و قبل از آن عبدالمالک ریگی با گروه تروریستی خود و با جنایات عجیب خود همه را شوکه کرده بود. از انفجار مساجد، تا ترور هموطنان ما از نظامی و غیر نظامی.

ما در آن سال هم درگیر جنایات عبدالمالک ریگی بودیم و هم ماجراهای اعتراضات و خسارت‌های سال 88. در همین میان عبدالمالک ریگی پیامی صادر می‌کند که شاید اکنون بشود فهمید که چه چیزی در انتظار ما بود.

ریگی: «طی چند روز اخیر بسیاری از مردم و جوانان ایران از نقاط مختلف ایران با روابط عمومی جنبش تماس گرفته و اعلام پیوستن به جنبش مقاومت نموده‌اند و آمادگی خود را برای عملیات‌های نظامی در تهران و اصفهان و مشهد و شیراز اعلام نموده‌اند.
جنبش مقاومت از احساسات پاک جوانان ایرانی تشکر و قدردانی نموده و اعلام می‌دارد که آماده همکاری کامل با همه مبارزان ایران در هر نقطه‌ای از ایران می‌باشد و همچنین جنبش آمادگی خود را برای آموزش جوانان ایرانی در زمینه‌های جنگ چریکی و بمب سازی و عملیات‌های انفجاری و تشکیل هسته‌های مقاومت و روش مبارزه چریکی شهری اعلام می‌دارد.جنبش مقاومت شهادت مظلومانه تعدادی از مردم مبارز تهران را به خانواده‌ها و به مردم ایران تسلیت گفته و خود را در غم و درد بازماندگانشان شریک می‌داند.»

بر می‌گردیم به سوریه:
بعد از اعلام موجودیت گروه‌های مسلحی مثل جبهه النصره و داعش جنایات عجیب و غریب آنها شروع شد. از در آوردن قلب افراد و خوردن آن تا کشتن کودکان با تک تیر اندازها و بریدن سر با اره برقی و هزاران نوع جنایت جدید! 

اما تصور کنید در ایران:
همزمان با اعتراضات داخلی در سال 88 درگیری‌های مسلحانه در نقاط مختلف تهران شروع شد. و در عرض مدت کوتاهی گروه‌های مسلح تکفیری مانند گروه ریگی با بمب‌گذاری‌های خود در تهران، اهواز، شیراز و اصفهان حرکت‌های جدیدی را شروع کرده بودند.خبرهایی به گوش رسیده بود که از پاکستان و افغانستان گروه‌های القاعده هم با گروه ریگی و مانند آن هم پیمان شده‌اند. در آن روزها آرامگاه حافظ شیرازی، آرامگاه سعدی و حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و بسیاری از مکان‌های بزرگان دینی و ادبی در ایران تخریب شد.

مردم مظلوم ایران هر روز به کوچه و خیابان آورده شده و به صورت دسته جمعی توسط اعضای مسلح گروه‌های مخالف به رگبار بسته می‌شدند.
آمریکا و ناتو هم به بهانه برقراری آرامش در ایران نیروهای خود را پیاده کرده بودند و هر روز به بهانه مبارزه با تروریسم وارد منازل مردم می‌شدند و خانواده‌های محجوب ایرانی را مورد جسارت و تجاوز قرار می‌دادند.

دیگر لحظه‌های خوش تفریح، سرگرمی، سفر، زیارت برای ایرانی‌ها معنی نداشت ... سرزمین وسیع ایران به آذربایجان، کردستان، ترکیه، اهواز و ... تجزیه شد و ایران از نقشه جهان محو شد. تصور کردید؟!!

حال برگردید به زمان اعتراضات سال 88 در ایران ... کشور، پر آشوب و اوضاع مبهم، مردم ایران با هدایت رهبر خود حق و حقیقت را شناختند، احساس خطر کردند و در 9 دی 1388 به خیابان‌ها ریختند و دست فتنه دشمن را قطع کردند.
عبدالمالک ریگی دستگیر و اعدام شد ، دیگر از جنگ‌های مسلحانه خبری نشد، از ورود نیروهای تروریسم جهانی خبری نشد، از لشگرکشی آمریکا خبری نشد، همه جای ایران سالم است ...
حافظ، سعدی، حرم علی بن موسی الرضا(ع) و ...خانواده ایرانی هنوز عزت دارد، غیرتمند است و سرش را همچنان بالا گرفته است؛ ایران رهبری دارد که با پشتوانه الهی و هوشیاری مردمش همیشه ایران را سرافراز نگه داشته است و این هوشیاری به حول قوه الهی ادامه خواهد داشت

/ 0 نظر / 19 بازدید