دلایل تکثیر تروریستها و نا امنی جهان چیست ؟

امروزه در قوانین دادرسی تمامی کشورها مرسوم است که به محض وقوع جرم ، علاوه بر بزه دیده از جرم نماینده ای از طرف جامعه ( اصطلاحا مدعی العموم ) از حق جامعه دفاع نموده و از نظم و امنیت آسیب دیده اجتماع دفاع نماید . و مقننین جوامع مجازات حاصل از جرم را در حدی قرار می دهند که مجرم تمایل ارتکاب مجدد جرم را ننماید .

اگر همین رویه نیز در مقابل مجرمین بین المللی انجام می شد امروزه شاهد شکل گیری و افزایش سازمان های تروریستی متعدد و کشتار و خشونت بی رویه علیه مردم بی گناه جهان نمی شدیم . زیرا مجرم و مرتکب جرم می دانست که نه تنها بزه دیده از جرم بلکه نماینده ای از طرف تمامی کشورهای جهان مانند سازمان های بین المللی حقوق بشری ، وی را مورد باز خواست قرار داده و از امنیت و نظم جامعه دفاع خواهد نمود . در این صورت می شد انتظار داشت که تروریستهای به مانند داعش در دنیا علم نشده و به بهانه خلافت اسلامی انسانهای بی گناه را بی هیچ دلیلی قتل و عام ننمایند  .

در حالی متاسفانه امروزه سران کشورهای به اصطلاح متمدن از آغاز جنگ وکشتار و غارت کشورهای تحت ستم و استعمار زده با این تفکر که هر چقدر دشمنانمان بدست هم کشته شوند بر قدرشان افزوده شده و بر آنان مسلط می شوند استقبال می کنند . در صورتی که واقعیت چیزی است که ذکر شد و تا زمانی که مرتکبین جرم ، مخصوصا جرم قتل نفس از طرف جامعه دادخواهی نشوند این ظلم و ستم آنان روزی تمامی جوامع از جمله ،جوامع غربی و حتی دامن سران آنان را که از این کشتار خشنودند خواهد گرفت . نویسنده : عباسی کیسمی http://3pidar.persianblog.ir

/ 2 نظر / 21 بازدید
محمد سياوش

اگر چه اصل مطلب شما درسته ولي به نظرم همون بهتر كه مدعي العموم در دنيا نداريم چون اگه داشتيم لابد مدعي العموم ميشد امريكاي جنايتكار و معلوم بود چي پيش ميومد كما اينكه همين حالا هم به بهانه دفاع از حقوق بشر، دارن بشر را از حقوقشون محروم ميكنن.

seed

سلام من شما را لینک کردم ان شاالله شما نیز این کار را بکنید. راستی یک سری به وبلاگ من بزنید و اگه چیز خوبی داشت با ذکر منبع بردارید.راستی اگر می خواهید موافقت خودتون رو اعلام کنید تا برایتان مطالب جدیدی را به در وبلاگم می گذارم بفرستم.