هاشمی باید مصادیق توهین به روحانیت را مشخص کند

و
به‌خصوص مردم قم محسوب می‌شود که علیه هتاکان و اهانت‌کنندگان وارد میدان مبارزه شدند.

حجت‌الاسلام غفوری با تأکید بر اینکه دشمن با شیوه‌های مختلف در صدد جدا کردن روحانیت از حاکمیت و تخریب آنها است، عنوان کرد: یکی از مصادیق آن آقای هاشمی است، لذا در خصوص 19 دی باید بیانات رهبری در قم نسبت به جدا کردن دین از سیاست و تخریب روحانیت توسط دشمن را مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: آقای هاشمی در آخرین بند بیانیه خود می‌گوید: «تأسف‌آور است که این بار برای توهین و تهمت لباس رشیدی مطلق‌ها را در آورده و خرقه دوستی و ارشاد پوشیده‌اند، رندانه با چراغی که دروغ را اخلاق تهمت را مبارزه و توهین را جهاد می‌دانند، مدبرانه پشت خاکریز‌ی پناه گرفته‌اند که مطمئنأ این بالاترین و آخرین هدف آنها خواهد بود.»، هرچند وی قبل از آن نیز گفته‌ که اهانت به روحانیت رشد کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: بنابراین باید از آقای هاشمی درخواست کرد تا او مصادیق روحانیونی که به آنها توهین شده است را بیان کرده و سایت‌ ایشان نیز بیانیه‌های قبلی وی را که در خصوص مراجع است، منتشر کند.

وی با تأکید بر اینکه احزاب مشارکت و مجاهدین سرآمد اهانت به روحانیت محسوب می‌شوند، یادآور شد: اکبر گنجی، عماد‌الدین باقی در خصوص اهانت به روحانیت کتاب نوشته‌ و حتی برخی رسنه‌های منتسب به آنها نسبت به آقای هاشمی، مراجع و آیت‌الله مصباح کاریکاتور کشیده‌اند.

معاون سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بیان داشت: اهانت به روحانیت در زمان دوم خرداد باعث شد مراجع در قم تحصن کنند که البته با پیام رهبر انقلاب برداشته شد، بنابراین چنانچه آقای هاشمی آن زمان نیز نسبت به اهانت به روحانیت هشدار داده است باید نشان داده شود و اگر موضعی نداشته‌ نیز باید دلیل آن را پرسید.

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: اگر مصادیقی مبنی بر اهانت به روحانیت وجود داشته باشد باید در هر زمان با آن برخورد شود، اما اینکه به کدام روحانیون توهین شده، مهم است؛ مثلا چنانچه به محسن کدیور اهانت شده باشد او خود بدترین اهانت کننده به نظام اسلامی، مراجع، حوزه‌های علمیه و رهبری است و چنین شخصی اصلا روحانی نیست.

وی اضافه کرد: اگر منظور آقای هاشمی از اهانت به روحانیت، روحانیونی است که در فتنه سال گذشته علیه نظام سوژه به دست دشمن دادند، آن روحانیون باید اصلاح شوند، بنابراین روحانی حقیقی در خط نظام، اسلام و ولایت بوده و اهانت به او از طرف هر کسی محکوم است.

حجت‌الاسلام غفوری با تأکید بر اینکه هاشمی باید در خصوص اهانت به روحانیون تبیین مصادیق کند، افزود: آنها که به آقای هاشمی اهانت کردند به مراجع و حتی به خبرگان، روحانیون مجلس و حوزه و روحانیون انقلابی اهانت کرده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از اخطار‌های رهبری در قم این بود که اهانت به فضلا کار دشمن است، حتی تهمت افراطی‌گری به روحانیون انقلابی، ارزشی و تکلیف گرا نیز ناپسند است، چرا که بسیاری از روحانیون جوان و رزمنده با احساس تکلیف فعالیت می‌کنند اما نسبت دادن عنوان افراطی به آنها مصداق توهین به روحانیت است.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: واقع‌گرایی در این موضوع خیلی مهم است لذا اگر آقای هاشمی حقیقتا مصادیق را مشخص کند، چه بسا با او هم‌نظر شویم، بنابراین همه باید نسبت به اهانت به روحانیت که باعث تضعیف مراجع و حوزه می‌شود، حساس باشیم.

/ 0 نظر / 5 بازدید