جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

پروفسور محمود حسابی، پدر علم فیزیک و مهندس نوین ایران و یکی از شاگردان برجسته انیشتین، همواره احترام و علاقه‌ای خاص به روحانیت و ولایت داشت. 

مهندس ایرج حسابی در سمینار بین‌المللی بهره‌وری و توسعه منابع انسانی که در سالن همایش‌های پژوهشکده علامه طباطبایی قم برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به برخی از ابعاد شخصیتی مرحوم پروفسور حسابی، ایشان را دانشمندی فاضل و عابد دانسته و اظهار داشت: این دانشمند برجسته ایرانی علی‌رغم دارا بودن جایگاه بالای علمی، دارای ویژگی‌های بارز اخلاقی چون خانواده‌ دوستی، خلق نیکو و کمک به هم نوع بود و به همگان احترام می‌گذاشت .


وی، با اشاره به ابعاد معنوی پروفسور حسابی گفت: ایشان علاوه بر تسلط کامل بر زبان عربی، حافظ کل قرآن بود و اعتقاد خاصی به اصول اسلامی و الهی داشت و همواره در درس خود به بیان کلمات پیامبر (ص) و ائمه‌اطهار‌(ع) می‌پرداخت.

فرزند مرحوم پروفسورحسابی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بارز این دانشمند فرزانه علاقه و احترام گذاشتن به روحانیت و ولایت‌ بود، بطوری‌که ارتباط صمیمی با امام خمینی‌(ره) داشت و امام راحل نیز برای او احترام و علاقه خاصی قائل بودند.

وی به رابطه صمیمی پروفسور حسابی با شهید مطهری اشاره کرد و ادامه داد: این دو بزرگوار همواره برای تبادل اطلاعات با هم به گفت و گو می‌نشستند و پروفسور علاقه و احترام خاصی به شهید مطهری داشتند؛ به طوری که با دستان خود یک صندلی چوبی برای استاد شهید مطهری ساخت.

مهندس حسابی با بیان این مطلب که پروفسور حسابی جایگاه حوزه را بالاتر از دانشگاه می دانست، یادآور شد: صندلی‌ که این دانشمند ایرانی برای شهید مطهری ساخته بود، بالغ بر بیست سانتی‌متر از صندلی خودشان و دیگر صندلی‌ها بزرگ تر بود و همواره خطاب به شهید مطهری می‌گفتند جایگاه شما حوزویان بالاتر از ما دانشگاهیان است.

وی در ادامه سخنان خود از برخی برنامه‌ها و سریال‌های صدا و سیما انتقاد کرد و ابراز داشت: شایسته است رسانه ملی اهتمام ویژه‌ای به ساخت سریال‌هایی در خصوص بزرگان دین و علم ایران داشته باشد و آنها را به مردم بیشتر معرفی نماید.نویسنده : - ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam