جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

هرزه نگاری ( pornography‎‏ )

مطالب ذیل  خلاصه ای از تحقیقات محققین در آمریکا درباره هرزه نگاری و به اصطلاح خودمان نگاه های حرام است اما جالب است که بدانیم این موضوع علاوه بر اینکه در قرآن کریم بیان شده در 1400 سال پیش در احادیث و روایاتی که از امامان معصوم شیعه  روایت شده  اشاره شده است . که غرب و اروپا بدلیل دین گریزی از آن بی خبرند.


یافته‌های دکتر روان شناس، چیز مک گاف در دانشگاه کالیفرنیا (که بسیار ساده شده اند) نشان می‌دهند که خاطرات تجربه‌هایی که به هنگام تحریکات احساسی (مثل تحریک جنسی) در اثر مشاهده مطالب و‎ ‎تصاویر محرک جنسی رخ می‌دهند، توسط هورمون غده آدرنال در مغز می‌نشینند و پاک کردن آنها دشوار است. این فرض می‌تواند تا حدودی ا ثر اعتیاد به هرزه‌نگاری را توصیف کند.
خاطرات نیرومند تحریکات جنسی از تجربه‌های گذشته، خودشان را در صحنه مغز حفظ می‌کنند و مرتباً به ذهن خطور می‌کنند و فرد را از لحاظ شهوانی تحریک می‌کنند. اگر او به هنگام این تخیلات، استمنا کند، باعث تقویت پیوند بین تحریک جنسی و اوج لذت جنسی می‌شود که همراه با منظره ویژه یا تکرار پی در پی آن صحنه در ذهن خواهد بود.
می‌توان این ریسک را در بسیاری از مردانی که فیلم تحریک کننده ای دیده اند، حس کرد. یک فیلم 8 میلیمتری که از لس آنجلس خریداری شده است، نشان می‌دهد که دو دختر در لباس‌های سبز رنگ، خانه به خانه می‌چرخند و کلوچه می‌فروشند. در یکی از این خانه‌ها، یک مرد بالغ و از لحاظ جنسی تهاجمی، از آنها دعوت می‌کند به داخل خانه بروند؛ او قصد دارد تا به طور ناگهانی آنها را اغفال کند و اعمال شنیع و غیرمعمول جنسی بر روی آنها انجام دهد. کلیه این اعمال، به طور مفصل در این فیلم نشان داده شده اند. در فیلم این گونه تصویر شده است که این دو دختر، مشتاقانه از این اعمال جنسی لذت می‌برند.
این فیلم از نمونه فیلم‌هایی است که هرزه‌نگاری ‌های سکسی (Hard core) نامیده شده اند. این فیلم، نوعی از محرک هرزه‌نگاری (در قالب فیلم) است که مرد می‌تواند بارها و بارها در خلوت خانه اش آن را تماشا کند یا در ذهنش از آن لذت ببرد.
اگر تحقیقات راچمن، مک گویر، مک گاف و تعداد بسیاری از محققان عرصه یادگیری انسانی، به طور کلی مفهومی‌داشته باشند، آن مفهوم این است که چنین فیلم‌هایی می‌توانند خطرناک باشند.
چنین فیلم‌هایی می‌توانند به طور بالقوه، شاهدان مرد خود را نسبت به تخیلات جنسی (که در ذهن آنها توسط هورمون غده آدرنال کاشته شده است) شرطی کنند. این افراد می‌توانند این تخیلات جنسی را به طور مرتب با استمنا همراه سازند و سپس بعدها آنها را بر روی زنان کوچک تر از خود اجرا کنند
.

آیات قرآن درباره نگاه حرام

در سوره نور، آیه 30 چنین آمده است: «قل للمومنین یغصُّوا مِن ابصارهم»؛ به مردان مؤمن بگو تا چشم از نگاه ناروا بپوشانند.

و در همان سوره، آیه 31 تأکید شده است: «قل للمومنات یغضُضن مِن ابصارهِنَّ»؛ به زنان مؤمن بگو تا چشم از نگاه ناروا بپوشانند
.

روایات و احادیث درباره نگاه حرام

امام علی(علیه‌السلام) می‌فرماید: نگاه حرام پیشاهنگ فتنه‌هاست.»
 (غررالحکم، ج 1، ص 262

امام صادق(علیه‌السلام) تصریح می‌کنند: نگاه کردن به نامحرم تیری است زهرآلود از ناحیه شیطان و چه بسیار نگاه‌هایی که حسرت و تأسف طولانی را به دنبال خود می‌آورد .وسایل الشیعه، ج 14، ص 138


منبع  
: www.obs cenitycrimes. Org

خلاصه شده توسط مدیر وب لاگ

 نویسنده : - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam