جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

گروسبارد ، ساکن سرزمین های اشغالی ، خاطرنشان کرد: نسخه‌ای از قرآن به زبان عبری را پیدا کرده و ملاحظه کردم که بیش از ۳۰۰ داستان واقعی و جذاب در مورد تربیت فرزندان در آن‌ها وجود دارد.

او که درحوزه ارتباط کودکان با والدین تخصص دارد ، می گوید : به سرعت متوجه شدم که قرآن حاوی نکات تربیتی بسیاری است که به صورت جالبی بر رابطه بین انسان‌ها، بین فرزند و مادر و بین همسایگان و حتی میان دشمنان نیز تمرکز کرده است.

دکتر گروسبارد تأکید می‌کند: تندروی دینی در همه ادیان وجود دارد؛ واضح است که متون قرآن نیروی بالایی برای ارتقای جایگاه انسانی داراست و در صورت پیاده شدن آن در جامعه انسانی ما شاهد پیشرفت و گسترش انسانیت خواهیم بود.نویسنده : - ساعت ٥:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/۱٦   |    نظرات []   |    لینک ثابت

הכן המקלט שלך.

עברית 

«پناهگاه هایتان را آماده کنید»

  جهزواملاجئکم

جهاد مغنیه از کدام تبار بود و چرا به دست صهیونیست‌ها ترور شد؟نویسنده : - ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٠/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مدتی است که برخی انحرافات ترویجی از سوی جریانی خاص میان گروهی منتسب به شیعیان مبنای اختلاف شده و نظرات و رفتار آنان دست‌مایه تعداد زیادی از رسانه‌های خارجی شده است. این رسانه‌ها با نمایش فعالیت‌ها و مواضع این گروهک‌‌های خاص تصویری وارونه از شیعیان به دنیا مخابره کرده روز به روز به اختلاف افکنی میان مسلمانان با یکدیگر و همچنین تخریب مذهب تشیع میان پیروان ادیان دیگر می‌پردازند. ترویج خون‌ریزی، قمه‌زنی و اهانت به همسران و اصحاب رسول‌الله(ص) به‌بهانه عزاداری برای ائمه معصومین (علیهم السلام) که با نظر منفی بسیاری از علما و مراجع روبه‌رو شده است، بخش قابل توجهی از رفتارهای این گروه را نمایش می‌دهد که با واکنش منفی قاطبه مردم و مسلمانان سرتاسر جهان نیز مواجه شده است. سوءاستفاده و نمایش تصاویر تیغ‌زنی و خون‌ریزی متأثر از قمه‌زنی در شبکه‌های جهانی متعلق به جریان ضداسلام موجب به هم ریختگی تصویر واقعی و البته زیبای دین اسلام در نظر مردمان جهان شده است. این تصاویر همگی از پوشش چند مجلس خاص که با هدایت این جریان انحرافی برگزار شده، تهیه شده است.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٠/٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

فتنه 88 رخ نمی داد اگر خواص رهنمودهای رهبری را فصل الخطاب قرار می دادند .

فتنه 88 رخ نمی داد اگر خواص از جمله موسوی ، کروبی ، احمدی نژاد ، هاشمی و خاتمی ولایتمدار بودند .

فتنه 88 رخ نمی داد اگر موسوی ، کروبی ، احمدی ، خاتمی و هاشمی خودمحور نبودند.  

با نگاهی به صدر اسلام  به گواه تاریخ و به گواه منابع معتبری چون صحیح بخاری و مسلم و سایر منابع مورد قبول شیعه و سنی ، در زمانی که تنها چند روز مانده به وفات پیامبر اسلام (ص) حادثه ای که به مصیبت روز پنج شنبه در تاریخ شیعه و سنی ثبت گردیده است  می بینیم که در حالی که پیامبر از شدت بیماری می نالد . عدم ولایت پذیری ، خود رای بودن در مقابل پیامبر و خودبزرگ بینی  اصحاب پیامبر ( خواص)  باعث  می شود .  پیامبر از کتابت آنچه که به فرموده ایشان سبب هدایت و عدم گمراهی مسلمانان بعد وفاتش می شود مکتوب نشود و به جهت جلوگیری از کتابت جانشینی علی (ع) پس از ایشان با ایجاد همهمه و سرو صدا مانع کتابت آن بزرگوار شده و پیامبر رحمت را تهمت به هذیان گویی و نفهمیدن وضعیت خود می کنند و با این عمل مسیر تاریخ را به انحراف کشانده بطوری که کمتر از 6 ماه از وفات آن پیامبر گرامی دخترش فاطمه عظما مورد آزار و اذیت اصحاب قرار گرفته وحتی تهدید به سوزاندن منزل ایشان  به همراه پناهندگان و شخص فاطمه زهرا که حاضر به بیعت اجباری با ابوبکر نیستند می شود و صدها و بلکه هزاران مورد بدعت گذاری در دین رسول الله پس از مرگ آن بزرگوار می نمایند که مهمترین آنها تحریف سخن پیامبر در مورد پیروی از قرآن و عترت ( اهلبیت ایشان ) طبق منابع شیعه و سنی بود که اصحاب ، مرگ پیامبر را دلیلی بر تمام شدن امر ایشان دانسته و بجای پیروی از اهلبیت چه ظلمها که به اهلبیت روا نداشتند و پیروی از سنت اصحاب را جایز دانسته و حتی ثبت سنت پیامبر را نیز قدغن نمودند تا دستشان در بدعتگزاری روز به روز آسان تر گردد . بطوری که می بینیم بدعت گزاران امروز ( داعش و وهابیون ) با وجود نص صریح قرآن و پیامبر ، با فتوا و اجتهاد های مسخره خود چه جنگ ها که بین مسلمین براه نمی اندازند و چه خونها که بر زمین نمی ریزند .
جهت مرور تاریخ صدر اسلام و حادثه روز پنج شنبه به لینک زیر مراجعه فرمایید . 

http://balamehalle.persianblog.ir/

اصحاب پیامبر ( خواص)

نویسنده : - ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٠/۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

کتاب "آنگاه هدایت شدم" با نام اصلی «ثم اهتدیت» اثری است از علامه دکتر تیجانی (محمد التیجانی السماوی) که ویژه تلفن همراه و با فرمت Jar ساخته شده است. در ادامه پیشگفتار نویسنده را می خوانید:

«کتاب من ساده و بی‏آلایش است. داستان یک مسافرت می‏باشد و داستان یک کشف نوین، نه اکتشاف در جهان اختراع‏ها و ابتکارات تکنیکی و فیزیولوژی، بل‏که در جهان عقاید و در میان سیلی از مکتب‏های مذهبی و فلسفه‏های دینی. و از این که این کشف، نخست تکیه بر خردی سالم و ذهنی پاک دارد، هم‏او که انسان را از سایر مخلوقات ممتاز ساخته، از این روی کتابم را به هر عقل سالمی که حق را تشخیص داده و از میان توده‏های باطل می‏گزیند و سخنان را با ترازوی عدالت می‏سنجد و کفه‏ی راستین را ترجیح می‏دهد و با مقارنه‏ی گفت‏وگوها و حرف‏ها، آن‏چه که منطقی و متین است از سخن شیرین و دل‏ربا جدا می‏سازد، اهدا می‏کند که همانا خداوند می‏فرماید: «آنان که سخن را می‏شنوند و به‏ترینش را پیروی میکنند، همانا آنان را خدای هدایت کرده و آنان خردمندانند.»

به همه‏ ی آن‏ها، کتابم را هدیه می‏کنم و از خدای سبحان می‏خواهم دل‏های ما را پیش از دیدگانمان برای شنیدن حق بگشاید و ما را هدایت و قلوبمان را روشن و حق را به ما بنمایاند؛ همان حق نابی که هرگز غباری بر آن نباشد تا آن را دنبال کنیم و باطل را همان‏گونه که هست به ما نشان دهد تا از آن دوری جوییم و ما را در زمره‏ی بندگان شایسته‏اش قرار دهد که به تحقیق او شنوا و اجابت‏کننده است.»

با توجه به بیان مسائل اعتقادی و شفافیت مسائل مورد اختلاف در مورد شیعه و سنی خواندن این کتاب را به همه برادران سنی و شیعه توسعه مینمایم لطفا تا آخر کتاب را با دقت بخوانید این کتاب در رشد اعتقادات و رسیدن به یقین در مورد بر حق بودن سنت اهلبیت پیامبر نه سنت اصحاب و تابعین و پیروان تابعین ( باب الله و وهابیت و مسلک های نوظهور )کمک موثری خواهد بود . لطفا برادران اهل سنت بدور از تعصبات این کتاب را مطالعه کنند و بداند که نویسنده این کتاب نیز از برادران اهل سنت بوده است

لینک دریافت متن کتاب برای موبایل

لینک دریافت متن کتاب بصورت فایل pdf

 
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٠/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 

 

 پیاده‌روی عزاداران اربعین حسینی از نجف تا کربلا

پیاده‌روی عزاداران اربعین حسینی از نجف تا کربلا

پیاده‌روی عزاداران اربعین حسینی از نجف تا کربلا


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٩/۱۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مجله مهر: محمدحسین فهمیده در سال ۱۳۴۶ در شهر قم متولد شد. تحصیلات خود را تا سال ۱۳۵۶ در قم و پس از مهاجرت خانواده به کرج، در مدرسه راهنمایی خیابانی ادامه داد. در جریان انقلاب اسلامی مردم ایران، شیفته امام خمینی رحمةالله‌علیه بود و در اولین روزهای تشکیل بسیج مستضعفین در آذر ۱۳۵۸، عضو بسیج شد و تعطیلات تابستان ۱۳۵۹ را به شرکت در آموزش‌های رزمی گذراند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۸/٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 داعش, زنان ,کوبانی

شکست داعش از زنان

یک پایگاه خبری عراقی نوشت که دفاع یگان نظامی متشکل از 7 هزار زن کُرد بازدارنده اصلی ورود تکفیری‌های داعش به شهر کوبانی سوریه است.

این گزارش به روایت نقش مهم زنان کُرد مسلح در دفاع از شهر کوبانی سوریه و ترس تکفیری های داعش از چشیدن طعم شکست از دست این زنان غیرتمند که شمار آنها بسیار زیاد است، پرداخت. به ویژه که این تکفیری ها معتقدند اگر به دست یک زن کشته شوند، هرگز به بهشت نخواهند رفت!

یک مبارز کُرد در شهر کوبانی می گوید: چه بسا یکی از دلایلی که موجب بازدارندگی تکفیری های داعش از ورود به شهر کوبانی می شود، مبارزه و دفاع همین زنان است. زیرا داعشی ها از اینکه از این زنان مبارز که تجربه رویارویی با آنها را در شهر حلب داشته اند، شکست بخورند می هراسند به همین دلیل فعلا شهر را محاصره کرده اند.

یک یگان دفاعی زنان شامل 7 هزار زن جوان مسلح در مناطق مختلف کُردنشین سوریه مستقر شده اند که از مردم کرد در قبال تکفیری های داعش و جبهة النصرة دفاع می کنند.

بر اساس این گزارش، این گروه روابط محکمی با حزب کارگران کردستان دارند و در یک جبهه مشترک با نیروهای پیشمرگه عراق علیه داعش می جنگند.

این زنان مانند مردان آموزش نظامی می بینند. ساعت 4 صبح در اردوگاه آموزشی نزدیک به شهر «دیریک» سوریه بیدار می شوند و پس از انجام فعالیت های ورزشی، نظامی و جنگی در کلاس های تئوری نظامی شرکت کنند. سپس در رزمایش با سلاح های واقعی شرکت داده می شوند. آنها همچنین درسهای ایدئولوژی حزبی را نیز از حزب کارگران کردستان فرا می گیرند.

سلاح اصلی این زنان «کلاشینکوف» روسی است و در کنار نارنجک و مین و بمب های دست ساز از خمپاره انداز آر پی جی نیز استفاده می کنند. آنها همچنین آموزشهای لازم برای انجام عملیات های ویژه و استفاده از مسلسل و تیربازهای متوسط و سنگین را می بینند.

بر اساس این گزارش اغلب این زنان مجرد هستند و مبارزه برای دفاع از کردها را بر هر چیز دیگری ترجیح داده اند. شعار اصلی آنها «هافار» است که یک واژه کُردی به معنای «صداقت» است.

سن این زنان بین 18 تا 24 سال است اما در میان آنها چندین 13 ساله هم حضور دارند که با فرار از خانه هایشان پیوستن به این گروه نظامی و دفاع از مردمشان را سرلوحه خود قرار داده اند. آنها احسان به دیگران را در اولویت قرار داده اند خود نان و پنیر می خورند و غذای خود را به شهروندان تحت محاصره می دهند.

زنان مبارز کرد ترس را به دل تکفیری های داعش انداخته اند به ویژه که این تکفیری ها معتقدند اگر به دست زنان کشته شوند وارد بهشت نمی شوند! اما زنان کُرد هیچ ترسی از مرگ به خود راه نمی دهند و می گویند که با آغوش باز به استقبال مرگ می روند به طوری که تنها در آگوست گذشته 24 زن کرد در جنگ با داعش و جبهه النصره در سوریه کشته شدند. در درگیری های شهر کوبانی، گزارش ها حاکی از آن است که ده ها زن مسلح در نبردهای خیابانی با داعش کشته و زخمی شده اند. اخبار حاکی از آن است که در این نبردها اگر یکی از این زنان به دست داعش اسیر شود به شکل وحشیانه ای شکنجه و کشته می شود به همین دلیل اغلب زنان کرد تا آخرین نفس و آخرین تیری که در ترکش دارند، مقاومت می کنند تا مبادا اسیر شوند. این درست همان سرنوشتی است که «جیلان اوز آلب» 19 ساله انتخاب کرد و مرگ را بر اسارت به دست تکفیری ها ترجیح داد.

وی چند روز پیش از کشته شدنش به یکی از خبرنگاران گفته بود: زمانی که آنها یک زن مسلح را می بینند از ترس می لرزند با وجود آنکه خود را شجاع می دانند در حالی که یک زن ما معادل 10 مرد آنها توانایی دارد.(فارس)نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

باشگاه خبرنگاران در گزارشی به نقل از خبرگزاری آلمانی بیلد نوشت: لیستی از مشهورترین تروریست‌های داعش به همراه تصاویرشان، قبل و بعد از پیوستن به گروهک‌های تروریستی که این بار نه از عراق و سوریه و پاکستان، بلکه از قلب شهرهای اروپایی به این جنایتکاران پیوسته‌اند منتشر شده است.

  پروفسور "پتر نویمان" کارشناس تروریسم در کینگزکالج شهر لندن در همین خصوص به خبرنگار بیلد گفت: تروریست‌ها قادرند به وحشیانه‌ترین کارها دست بزنند و انگیزه‌های ایدئولوژیک آنان را به این قبیل اقدامات وامی‌دارد. حدود 300 الی 400 آلمانی، 400 انگلیسی، 600 فرانسوی، 500 بلژیکی و بقیه به طور پراکنده از سایر کشورهای اروپایی در داعش فعالیت دارند. شاید باورش سخت باشد ولی 100 چینی، 200 استرالیایی و حدود 50 اندونزیایی نیز عضو داعش هستند.

 پروفسور نویمان معتقد است شبه‌نظامیان خارجی به مراتب خطرناک‌ترند. تروریست‌های غربی، به این دلیل که در سنین بزرگسالی داوطلبانه به ایدئولوژی داعش می‌گرایند، از انگیز‌ۀ بالایی برخوردارند و قادر به انجام وحشیانه‌ترین ترورها هستند.

  افراطیونی که زندگی به سبک غربی را رها کرده و برای کشتن انسان‌ها به سوریه یا عراق گسیل می‌شوند، چه کسانی هستند؟
 
"من ماه‌ها با این سؤال درگیر بودم تا اینکه خدا همان جوابی را که بدان نیاز داشتم، به من داد. خدایا، تو مرا به نزد این‌ها آوردی! (به داعش)"
 
این جمله‌ را "دان مورگان" (Don Morgan) 44 ساله، یک آمریکایی‌تبار عضو داعش در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی NBC و در پاسخ به سؤالی مبنی بر انگیزه‌اش برای پیوستن به تروریست‌ها گفت و ادامه داد: "من خودم را افراطی نمی‌دانم، من فقط یک انسان عمل‌گرا هستم!"

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

به گزارش پرداد به نقل از عرش: این روزها بی حجابی زنان ایرانی و بخصوص زنان و دختران پایتخت نقل محافل فرهنگی است. متاسفانه مقوله تهاجم فرهنگی به نوعی مرگ خاموش ارزش ها و سنن ما ایرانیان را در پی داشته است. در فرهنگ غنی ایرانیان زنان همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده اند و حجاب چیزی نیست که تنها با ورود اسلام به آن توجه شده باشد، حجاب زنان ایرانی از زمان باستان علیرغم رنگهای متنوع  و گوناگون از نوعی پوشیدگی نیز برخوردار بوده است.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سال 1391 بود که وزیران خارجه ایران و آرژانتین در حاشیه نشست سران آفریقا توافقنامه‌ای با هدف تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب درباره حادثه انفجار آمیا (انفجار مرکز تجاری یهودیان در آرژانتین) امضا کردند تا بدین ترتیب بر اساس اسناد و مدارک، و نه ادعاهای مقامات غربی و صهیونیستی، به بررسی مسائل پیرامون این حادثه پرداخته و یک بار برای همیشه به این ماجرا پایان دهند. چند ماه بعد خبرگزاری انگلیسی رویترز، اعلام کرد، یک دادگاه فدرال در آرژانتین با این توافقنامه مخالفت کرده است؛ توافقنامه‌ای که با هدف شناسایی مجرمان حادثه آمیا امضاء شده بود!


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اوباما اگر در ادعای مبارزه با ایدئولوژی داعش صادق است باید سراغ دولت‌هایی نظیر عربستان سعودی برود.
وبسایت شبکه العالم با طرح این موضوع نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به آغاز حمله کشورش با همراهی برخی از کشورهای عربی به مواضع داعش در سوریه، ادعا کرد که باید ایدئولوژی داعش را نیز نابود کرد.
اوباما گفت: حملات هوایی آمریکا و متحدان عرب آن به مواضع گروه داعش در سوریه پیام واضحی به جهان دارد، با این محتوا که جهان در برابر تندروها متحد است.
اوباما در دیدار با مسئولان کشورهای عربستان، اردن، بحرین، امارات عربی متحده و قطر اظهار داشت: تصور می‌کنم که به علت تلاش‌های بی‌سابقه این ائتلاف ما اکنون می‌توانیم این پیام را بدهیم که جهان یکپارچه است.
وی ادعا کرد: این ائتلاف نشان‌دهنده تصمیم جامعه بین‌الملل برای تضعیف و نابود کردن نه فقط داعش بلکه این نوع ایدئولوژی است که به این میزان از خونریزی منجر شده است.
العالم می‌نویسد: ادعای اوباما در خصوص مقابله با ایدئولوژی و تفکرات داعش با همکاری هم‌پیمانانش، در حالی است که این تفکر در مدارس مبلغان وهابی و سلفی‌های افراطی در عربستان، مصر و برخی از کشورهای عربی و غربی ریشه دارد و مبلغان تکفیری همچنان در سایه حمایت دولت‌های خود در حال گسترش و تبلیغ این ایدئولوژی هستند.نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

حمید روحانی

حمید روحانی در گفت‌وگو با تسنیم:

آیت‌الله مصباح حمایت از منافقین را حرام می‌‌دانست نه مبارزهباشاه را رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی نسبت به آیت‌الله مصباح واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته یکی از سایت‌های خبری اصلاح‌طلب نوشت: "رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار بیت شهید قدوسی به بیان خاطره ای از همراهی با حضرت آیت الله خامنه ای برای مجاب کردن یکی از آقایان برای ادامه مبارزه با رژیم شاه در سال 48 پرداخت که می گفت، من دیگر مبارزه نمی‌کنم. مبارزه حرام است، می خواهم کار علمی و فرهنگی کنم؛ دو نفری – به اتفاق حضرت آیت الله خامنه ای- صبحانه رفتیم منزل آقای قدوسی. این آقا هم آنجا بود. نشستیم تا ظهر با او بحث کردیم تا قانعش کنیم. برای ادامه مبارزه. آخرش هم گفت من این مبارزه را حرام می دانم!، به جامعه مدرسین هم گفته ام، مبارزه با شاه حرام است! حضرت آیت الله خامنه ای از او پرسیدند: دلیلت چیه؟ آن آقا در جواب گفته بود: مبارزه ای که مجاهدین و چپی ها در آن باشند، حرام است!. آقای خامنه ای هم به تلخی به او گفته بود: اگر اهل مبارزه نیستی، خب مبارزه نکن ولی لااقل مبارزه را با این حرفها خراب نکن!"

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٢۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

نرم‌افزار جاسوسی وایبر که از سوی اسرائیل برای شنود هر چه بهتر، دقیق‌تر، مداوم‌تر و گسترده‌تر ایرانیان تهیه و منتشر شده، در میان عموم مردم تنها با عنوان یک سرویس رایگان شبکه‌ای شناخته می‌شود و بیشتر کاربران آن حتی از کشور سازنده‌اش نیز اطلاعی ندارند.

بر اساس آخرین آماری که از سایت الکسا بدست آمده، ایرانیان رتبه یک استفاده از وایبر در سطح جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

ایران رتبه اول استفاده از وایبر در جهان + نمودار

بر طبق آنچه که بصورت مستند از این سایت حاصل گشته، کشور 75 میلیون نفری ایران با در بر داشتن بیش از 10% کل کاربران سرویس وایبر در سطح جهان، بیشترین حجم استفاده از آن را در اختیار دارد.

این در حالی است که کشور هند با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون نفر، در مجموع سه درصد کمتر از ایران از این سرویس جاسوسی اسرائیلی بهره می‌برد.نویسنده : - ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٢۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

فیلم سینمایی «world war Z» یا همان اثر هالیوودی مشهور «جنگ جهانی زامبی‌ها»، گویی حکایت جهان امروز شده است؛ با پدیده‌ای به نام داعش.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام جم، فیلم سینمایی «world war Z» یا همان اثر هالیوودی مشهور «جنگ جهانی زامبی‌ها»، گویی حکایت جهان امروز شده است؛ با پدیده‌ای به نام داعش. گروهکی تروریستی که چونان مردگان متحرک و البته باانگیزه فیلم‌های تخیلی، طعمه‌های خود را یک به یک شکار کرده و بر جمعیتشان می‌افزایند.

زامبی های سیاسی موسوم به داعش، هر روز جنایتی تازه خلق می کنند. روزی به شیعیان حمله می برند، زمانی ایزدی ها را زنده به گور می کنند، بعد سراغ اهل سنت، کردها و ترکمن ها می روند و تهدیداتشان نیز وسعت بیشتری به خود می گیرد، به طوری که علاوه بر سوریه و عراق، حالا به تهدید اردن و لبنان روی آورده و حتی با کاخ سفید و در خیابان های لندن هم عکس یادگاری می اندازند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam