جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

 داعش, زنان ,کوبانی

شکست داعش از زنان

یک پایگاه خبری عراقی نوشت که دفاع یگان نظامی متشکل از 7 هزار زن کُرد بازدارنده اصلی ورود تکفیری‌های داعش به شهر کوبانی سوریه است.

این گزارش به روایت نقش مهم زنان کُرد مسلح در دفاع از شهر کوبانی سوریه و ترس تکفیری های داعش از چشیدن طعم شکست از دست این زنان غیرتمند که شمار آنها بسیار زیاد است، پرداخت. به ویژه که این تکفیری ها معتقدند اگر به دست یک زن کشته شوند، هرگز به بهشت نخواهند رفت!

یک مبارز کُرد در شهر کوبانی می گوید: چه بسا یکی از دلایلی که موجب بازدارندگی تکفیری های داعش از ورود به شهر کوبانی می شود، مبارزه و دفاع همین زنان است. زیرا داعشی ها از اینکه از این زنان مبارز که تجربه رویارویی با آنها را در شهر حلب داشته اند، شکست بخورند می هراسند به همین دلیل فعلا شهر را محاصره کرده اند.

یک یگان دفاعی زنان شامل 7 هزار زن جوان مسلح در مناطق مختلف کُردنشین سوریه مستقر شده اند که از مردم کرد در قبال تکفیری های داعش و جبهة النصرة دفاع می کنند.

بر اساس این گزارش، این گروه روابط محکمی با حزب کارگران کردستان دارند و در یک جبهه مشترک با نیروهای پیشمرگه عراق علیه داعش می جنگند.

این زنان مانند مردان آموزش نظامی می بینند. ساعت 4 صبح در اردوگاه آموزشی نزدیک به شهر «دیریک» سوریه بیدار می شوند و پس از انجام فعالیت های ورزشی، نظامی و جنگی در کلاس های تئوری نظامی شرکت کنند. سپس در رزمایش با سلاح های واقعی شرکت داده می شوند. آنها همچنین درسهای ایدئولوژی حزبی را نیز از حزب کارگران کردستان فرا می گیرند.

سلاح اصلی این زنان «کلاشینکوف» روسی است و در کنار نارنجک و مین و بمب های دست ساز از خمپاره انداز آر پی جی نیز استفاده می کنند. آنها همچنین آموزشهای لازم برای انجام عملیات های ویژه و استفاده از مسلسل و تیربازهای متوسط و سنگین را می بینند.

بر اساس این گزارش اغلب این زنان مجرد هستند و مبارزه برای دفاع از کردها را بر هر چیز دیگری ترجیح داده اند. شعار اصلی آنها «هافار» است که یک واژه کُردی به معنای «صداقت» است.

سن این زنان بین 18 تا 24 سال است اما در میان آنها چندین 13 ساله هم حضور دارند که با فرار از خانه هایشان پیوستن به این گروه نظامی و دفاع از مردمشان را سرلوحه خود قرار داده اند. آنها احسان به دیگران را در اولویت قرار داده اند خود نان و پنیر می خورند و غذای خود را به شهروندان تحت محاصره می دهند.

زنان مبارز کرد ترس را به دل تکفیری های داعش انداخته اند به ویژه که این تکفیری ها معتقدند اگر به دست زنان کشته شوند وارد بهشت نمی شوند! اما زنان کُرد هیچ ترسی از مرگ به خود راه نمی دهند و می گویند که با آغوش باز به استقبال مرگ می روند به طوری که تنها در آگوست گذشته 24 زن کرد در جنگ با داعش و جبهه النصره در سوریه کشته شدند. در درگیری های شهر کوبانی، گزارش ها حاکی از آن است که ده ها زن مسلح در نبردهای خیابانی با داعش کشته و زخمی شده اند. اخبار حاکی از آن است که در این نبردها اگر یکی از این زنان به دست داعش اسیر شود به شکل وحشیانه ای شکنجه و کشته می شود به همین دلیل اغلب زنان کرد تا آخرین نفس و آخرین تیری که در ترکش دارند، مقاومت می کنند تا مبادا اسیر شوند. این درست همان سرنوشتی است که «جیلان اوز آلب» 19 ساله انتخاب کرد و مرگ را بر اسارت به دست تکفیری ها ترجیح داد.

وی چند روز پیش از کشته شدنش به یکی از خبرنگاران گفته بود: زمانی که آنها یک زن مسلح را می بینند از ترس می لرزند با وجود آنکه خود را شجاع می دانند در حالی که یک زن ما معادل 10 مرد آنها توانایی دارد.(فارس)نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

باشگاه خبرنگاران در گزارشی به نقل از خبرگزاری آلمانی بیلد نوشت: لیستی از مشهورترین تروریست‌های داعش به همراه تصاویرشان، قبل و بعد از پیوستن به گروهک‌های تروریستی که این بار نه از عراق و سوریه و پاکستان، بلکه از قلب شهرهای اروپایی به این جنایتکاران پیوسته‌اند منتشر شده است.

  پروفسور "پتر نویمان" کارشناس تروریسم در کینگزکالج شهر لندن در همین خصوص به خبرنگار بیلد گفت: تروریست‌ها قادرند به وحشیانه‌ترین کارها دست بزنند و انگیزه‌های ایدئولوژیک آنان را به این قبیل اقدامات وامی‌دارد. حدود 300 الی 400 آلمانی، 400 انگلیسی، 600 فرانسوی، 500 بلژیکی و بقیه به طور پراکنده از سایر کشورهای اروپایی در داعش فعالیت دارند. شاید باورش سخت باشد ولی 100 چینی، 200 استرالیایی و حدود 50 اندونزیایی نیز عضو داعش هستند.

 پروفسور نویمان معتقد است شبه‌نظامیان خارجی به مراتب خطرناک‌ترند. تروریست‌های غربی، به این دلیل که در سنین بزرگسالی داوطلبانه به ایدئولوژی داعش می‌گرایند، از انگیز‌ۀ بالایی برخوردارند و قادر به انجام وحشیانه‌ترین ترورها هستند.

  افراطیونی که زندگی به سبک غربی را رها کرده و برای کشتن انسان‌ها به سوریه یا عراق گسیل می‌شوند، چه کسانی هستند؟
 
"من ماه‌ها با این سؤال درگیر بودم تا اینکه خدا همان جوابی را که بدان نیاز داشتم، به من داد. خدایا، تو مرا به نزد این‌ها آوردی! (به داعش)"
 
این جمله‌ را "دان مورگان" (Don Morgan) 44 ساله، یک آمریکایی‌تبار عضو داعش در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی NBC و در پاسخ به سؤالی مبنی بر انگیزه‌اش برای پیوستن به تروریست‌ها گفت و ادامه داد: "من خودم را افراطی نمی‌دانم، من فقط یک انسان عمل‌گرا هستم!"

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

به گزارش پرداد به نقل از عرش: این روزها بی حجابی زنان ایرانی و بخصوص زنان و دختران پایتخت نقل محافل فرهنگی است. متاسفانه مقوله تهاجم فرهنگی به نوعی مرگ خاموش ارزش ها و سنن ما ایرانیان را در پی داشته است. در فرهنگ غنی ایرانیان زنان همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده اند و حجاب چیزی نیست که تنها با ورود اسلام به آن توجه شده باشد، حجاب زنان ایرانی از زمان باستان علیرغم رنگهای متنوع  و گوناگون از نوعی پوشیدگی نیز برخوردار بوده است.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سال 1391 بود که وزیران خارجه ایران و آرژانتین در حاشیه نشست سران آفریقا توافقنامه‌ای با هدف تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب درباره حادثه انفجار آمیا (انفجار مرکز تجاری یهودیان در آرژانتین) امضا کردند تا بدین ترتیب بر اساس اسناد و مدارک، و نه ادعاهای مقامات غربی و صهیونیستی، به بررسی مسائل پیرامون این حادثه پرداخته و یک بار برای همیشه به این ماجرا پایان دهند. چند ماه بعد خبرگزاری انگلیسی رویترز، اعلام کرد، یک دادگاه فدرال در آرژانتین با این توافقنامه مخالفت کرده است؛ توافقنامه‌ای که با هدف شناسایی مجرمان حادثه آمیا امضاء شده بود!


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اوباما اگر در ادعای مبارزه با ایدئولوژی داعش صادق است باید سراغ دولت‌هایی نظیر عربستان سعودی برود.
وبسایت شبکه العالم با طرح این موضوع نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به آغاز حمله کشورش با همراهی برخی از کشورهای عربی به مواضع داعش در سوریه، ادعا کرد که باید ایدئولوژی داعش را نیز نابود کرد.
اوباما گفت: حملات هوایی آمریکا و متحدان عرب آن به مواضع گروه داعش در سوریه پیام واضحی به جهان دارد، با این محتوا که جهان در برابر تندروها متحد است.
اوباما در دیدار با مسئولان کشورهای عربستان، اردن، بحرین، امارات عربی متحده و قطر اظهار داشت: تصور می‌کنم که به علت تلاش‌های بی‌سابقه این ائتلاف ما اکنون می‌توانیم این پیام را بدهیم که جهان یکپارچه است.
وی ادعا کرد: این ائتلاف نشان‌دهنده تصمیم جامعه بین‌الملل برای تضعیف و نابود کردن نه فقط داعش بلکه این نوع ایدئولوژی است که به این میزان از خونریزی منجر شده است.
العالم می‌نویسد: ادعای اوباما در خصوص مقابله با ایدئولوژی و تفکرات داعش با همکاری هم‌پیمانانش، در حالی است که این تفکر در مدارس مبلغان وهابی و سلفی‌های افراطی در عربستان، مصر و برخی از کشورهای عربی و غربی ریشه دارد و مبلغان تکفیری همچنان در سایه حمایت دولت‌های خود در حال گسترش و تبلیغ این ایدئولوژی هستند.نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam