جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

آنچه مسلم است اینست که گروه های تروریستی و تکفیری مانند داعش و القاعده و ...  تصادفی و اتفاقی  خلق نشده و از زمین و دریا خارج نشده و ازکرات دیگر  نیز سر در نیاورده اند. بلکه اینان زاییده غرب و متحدینش برای تسلط بر جهان می باشند. قرن 21 قرن تهاجم مستقیم بر علیه کشور مورد منازعه نیست چرا که به جهت دارا بودن دو طرف جنگ از سلاح های متعارف و غیر متعارف  آسیبهای دو طرف از جنگ فوق العاده زیاد و غیر قابل پیش بینی خواهد بود لذاجنگهای قرن 21 نه از نو جنگ گرم و نه از نوع جنگ سرد بلکه جنگ های  نیابتی از طرف غرب و متحدینش می باشد که بر ضد کشورهای مستقل  و کشورهای که متحد غرب بشمار نمی روند . براه انداخته می شود که از جمله آنها جنگ های فرقه تکفیری و تروریستی  داعش ، طالبان و القاعده بر علیه مسلمانان در افغانستان ، پاکستان ، سوریه  ، عراق و لبنان می باشد . در این نوع جنگها غرب و متحدینش  با سازماندهی و تجهیز و اجیر نمودن تروریستها از کشورهای مختلف به منافع کشورهای مخالف آسیب جدی وارد نموده و کشور مورد حمله را تضعیف و تجزیه نموده و به اهداف خود نایل می آیند و هیچ مسئولیتی هم متوجه آنان نمی باشد . زیرا به ظاهر نقشی در این حملات ندارد.

مزایای این نوع جنگها برای طرف غربیها و متحدینشان
1-  هیچ آسیبی به قوای نظامی و ادوات و تجهیزاتشان وارد نمی شود .
2- بودجه این جنگها از طرف کشورهای مستعمره غرب که عمدتا نظامی دیکتاتوری و غیر مردمی دارند  و مخالف مبارزه بر علیه غرب وکشور های مستقل بوده و  نگران سرایت اعتراضات و انقلابها به داخل کشورشان می باشند تامین می شود .
3- در صورت موفقیت کشور مورد تجاوز بر علیه تروریستها مسئولیتی متوجه غرب و متحدینش نمی باشد زیرا تروریستها خود را مستقل قلمداد نمودهو وانمود می نمایند که از طرف کشور خاصی ماموریت تهاجم به مسلمانان را ندارند . و منکر حمایتهای غرب می باشند.  به دیگر سخن غرب و متحدینش بطور غیر مستقیم از تروریستها حمایت می کنند و خسارت فراوانی که به کشور های مورد حمله مانند سوریه عراق و لبنان وارد می کنند . به جهت اینکه از طرف کشور خاصی نمی باشد قابل وصول نیست .

چه باید کرد ؟
آیا کشورهای چون افغانستان ، پاکستان ، سوریه ، عراق ، لبنان ،لیبی ، ایران و حتی کشورهای امریکای جنوبی و غیره ... مدام باید حالت تدافعی بخود بگیرند و تنها از خود دفاع کنند و دشمن غربی و متحدینش همچنان جبهه های متفاوتی از جنگهای نظامی و غیر نظامی مانند جنگ نرم و اینک جنگ تحمیلی تروریستها به نیابت از غرب برای آنان باز کنند . چرا نباید در مقابل کسی که سر جنگ دارد و ساز جنگ می زند . و به تولید و تکثیر تروریستها پرداخته و حتی در مواردی مانند سوریه علنا از ترورستها حمایت می کند بجای دم از صلح و سازش و مذاکره ، جنگی های به روش خودشان و برعلیه شان براه انداخت .

جنگهای نیابتی کشورهای ستم دیده و مستقل :
کشورهای آسیب دیده از جنگ های نیابتی آمریکا و متحدینش می توانند با سازماندهی و مدیریت نیروهای جهادی جبهه های زیادی بر علیه منافع غرب از جمله امریکا و اسرائیل باز نمایند . و شرط پایان منازعه را عدم حمایت غرب از تروریستهای تکفیری و سایر گروهای تروریستی مورد حمایت غرب قرار دهند .

نویسنده : عباسی کیسمی نویسنده : - ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

تنها چند جمله کوتاه کافی بود تا یک شایعه عجیب در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های پیامکی به اشتراک گذاشته شود. شایعه ای که می گفت نام و مجسمه ابن ملجم مرادی قاتل امیرالمومنین علی(ع) در یکی از میدان‌های اصلی غزه به چشم می‌خورد.

به گزارش مجله مهر ظهور روح «گوبلز» در شبکه‌های اجتماعی.پاول یوزف گوبلز  وزیر تبلیغات رژیم آدولف هیتلر، جنایتکار بزرگ،می گفت: «دروغ هرچه بزرگتر باشد باور آن برای توده های مردم راحت تر است.» این تاکتیک جنگ روانی او که در بسیاری از جنگ‌ها و بحران‌ها به کمک هیتلر و رژیمش آمد، به تاکتیک «دروغ گوبلزی» مشهور شد. موضوعی که در جریان حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، بیش از پیش به چشم آمد. حالا اگر نگاهی به شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های وایبر و واتس آپ بیندازید، یک شایعه عجیب، دست به دست بین مردم می‌چرخد. شایعه‌ای که از وجود میدانی با مجسمه «ابن ملجم» قاتل امام علی(ع) در یکی از میدان‌های اصلی غزه خبر می‌دهد.

دروغ بزرگی به نام میدان ابن ملجم

چند روز پیش در شبکه های اجتماعی و تالارهای گفتگو، شایعه وجود میدانی به نام «ابن ملجم مرادی» در یکی از مناطق اصلی غزه پخش شد که مجسمه ابن ملجم در وسط میدان قرار دارد و روی تابلوی این میدان نوشته شده: «مرحبا به این ضربت»

اما با یک جستجوی ساده در اینترنت و وارد کردن نام این میدان،چه با زبان عربی(ساحه ابن ملجم) و چه انگلیسی (Ibn Moljam SQ) و یا هر زبان دیگری می توان دریافت که هیچ نشانه ای از  این میدان نه در غزه و نه هیچ جای دیگر وجود ندارد.

اما نکته جالب این شایعه، وارد کردن رهبران مقاومت در لبنان و فلسطین به این ماجرا و صحبت از اختلاف بین آنهاست.در ادامه این شایعه آمده است: «سید حسن نصرالله» رهبر حزب الله لبنان چند سال پیش به غزه سفر کرد و از دیدن این میدان ناراحت شده و به «اسماعیل هنیه» نخست وزیر قانونی دولت خودگران فلسطین و «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی ( حماس) گفته اگر می خواهید به شما کمک کنیم این میدان را خراب کنید. این درخواست سید حسن نصرالله مخالفت سران فلسطینی مواجه شد و آنها از این عمل سرباز زدند!» اما ماجرای این پیام نه چندان کوتاه به همین‌جا ختم نشده و در ادامه آن یکی دیگر از شایعه های حول جنگ غزه مطرح شده است:« نپذیرفتن خون اهدایی ایرانیان به بیماران فلسطینی. چون آنها شیعیان را کافر می دانند و از تزریق خون آنها به بیماران شان ممانعت می کنند!»

سناریوی اصلی این شایعه بیشتر برای پخش در بین گروه‌های مذهبی مطرح شده تا به نوعی با جریحه‌دار کردن احساسات قشرهای مذهبی، آنان را به فراموشی دفاع از غزه وادارد. اما یک جستجوی سریع در اینترنت درباره عقاید مسلمانان فلسطینی، می‌تواند دروغ بودن این شایعات را به سادگی به اثبات برساند.نویسنده : - ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

چهره مشهور عربستانی افشا کرد کشورش و امارات متحده عربی هزینه جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را برعهده گرفته‌اند.

 به نقل از روزنامه الاخبار،‌مجتهد افشاگر مشهور عربستانی طی یادداشتی در شبکه اجتماعی تأکید کرد عربستان سعودی و امارات متحده عربی هزینه حمله زمینی به غزه را متقبل شده‌اند.
مجتهد یک شهروند عربستانی است که با انتشار اطلاعاتی درباره خانواده حاکم در کشورش مشهور شده است. مجتهد افزود، عربستان و امارات علاوه بر اینکه هزینه حمله زمینی به غزه را برعهده گرفته‌اند به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تعهد دادند که سفارت آن رژیم در ریاض و ابوظبی افتتاح شود.
این افشاگر سعودی تأکید کرد، حمله زمینی به غزه هزینه زیادی دربر دارد و بخش عمده‌ای از آن با دلارهای عربستان و امارات تأمین می‌شود.
چند روز گذشته نیز روزنامه آمریکایی هافینگتون از نقش برخی کشورهای عربی و غربی از جمله مصر، آمریکا و عربستان سعودی در حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه پرده برداشته است.نویسنده : - ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 دانشجوبان، مهندسان و نخبگان صنایع مرتبط موشکی طی نامه ای با محکوم کردن جنایات رژیم منحوس صهیونیستی و تحسین موفقیت جبهه های مقاومت را در زمینه پرتاب موشک و شکست گنبد آهنین اسرائیل، اعلام آمادگی کردند تا در زمینه ارتقاء توان موشکی مقاومت اسلامی فلسطین، به انتقال دانش در این زمینه بپردازند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدبان حقوق بشر به تازگی نتایج تحقیقاتی را منتشر کرده که نشان می‌دهد، پس از حملات 11 سپتامبر 2001 اف.بی.آی برخی تکفیری‌ها را وادار به انجام اقدامات تروریستی می‌کرده و در این بین حتی گاهی با پرداخت پول، آنها را به انجام چنین اقداماتی تشویق می‌کرده است.
در این گزارش آمده: «با وجود قوانینی که بر حفاظت از آمریکایی‌ها و مسلمانان این کشور تصریح می‌کند، اسناد ما نشان می‌دهد اف.بی.آی این قوانین را نقض کرده است.» در این گزارش که با کمک «مؤسسه حقوق بشر دانشگاه حقوق کلمبیا» تهیه شده همچنین آمده: «27 پرونده در این باره بررسی و حتی با 200 نفر که برخی از آنها جزو افرادی هستند که دست به این اقدامات تروریستی زده‌اند، مصاحبه شده است. در برخی موارد مشاهده می‌شود پلیس فدرال آمریکا با پرداخت مبالغی به این افراد آنها را به انجام چنین اقدامات تروریستی ترغیب کرده است... در برخی موارد مورد بررسی معلوم شد تقریباً نیمی از افرادی که دست به چنین اقداماتی زده‌اند و حدود 30 درصد کل افرادی که برای انجام چنین توطئه‌ای مد نظر بوده‌اند تحت تأثیر عوامل مخفی نقش خود را ایفا کرده‌اند.
گفتنی است، پس از حملات 11 سپتامبر که با اما و اگرهای زیادی مواجه شده است، غربی‌ها تلاش‌های گسترده‌ای برای اسلام‌هراسی و نسبت دادن این فاجعه به مسلمانان انجام دادند. از سوی دیگر همین حمله بهانه‌ای شد برای لشکرکشی آمریکا و متحدین غربی‌اش به خاورمیانه. در این بین حتی عده‌ای خود آمریکا و رژیم صهیونیستی را به عنوان طراحان این سناریو مطرح می‌کنند به نظر می‌رسد با افشا شدن سند دیگری از نقش خود آمریکا در انجام اقدامات تروریستی، این تحلیل که آمریکایی‌ها خود حملات 11 سپتامبر را سازماندهی کرده‌اند، باز هم تقویت می‌شود.نویسنده : - ساعت ۳:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

با موفقیت نقشه انگلیس جنایت کاردر ایجاد اسرائیل برای بی ثباتی ، ناامنی و قتل و ارعاب و  تضعیف مسلمانان منطقه خاورمیانه سران استکبار از جمله امریکا و انگلیس به فکر ایجاد اسرائیل دوم در منطقه و در نزدیکی ایران اسلامی گرفته اند و در این راستا داعش با غصب مناطقی از سوریه و عراق و تشکیل حکومتی جعلی مانند اسرائیل قتل و ناامنی را به منطقه ما به ارمغان آورده اند هیچ راهی جز جنگ تمام اعیار با استکبار نیست و گرفتن حالت تدافعی در مقابل آنان و ایجاد سازش و عقب نشینی وضع را از این که هست بدتر می کند باید ایران به بحرین نیرو می فرستاد و استکبار را در آن منطقه در گیر می کرد باید تنگه هرمز به روی ناوهای امریکایی بسته شود و هر از چند گاهی به منافع امریکا و اسرائیل و عربستان حمله شود در غیر اینصورت داشتن حالت تدافعی این می شود که دشمن با باز سازی خود جنگهای متعددی را بر ما روا دارد و ضربات مهلکی را بر پیکر مسلمین وارد آورد باید فتنه گر و جنگ طلب را از ریشه خشکاند .
تشکیلاتی تروریستی به نام داعش با افکاری پلید و منسوخ حکایت از این دارد که اسرائیل دوم به جهت ترویر و ریا با پرچم اسلام موفق تر و فراگیرتر از اسرائیل کنونی است چرا که با ترفند اسلام بسیاری از سلفی ها و وهابی های منطقه را جذف و موفقیتهای زیادی را در قتل و عام و به یقما بردن اموال مسلمین داشته استنویسنده : - ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam