جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

شهید میدان مین

عکس:محور پاسگاه زید / 27 تیر

1361 : نیمه  شب یکشنبه 27 تیرماه، گردان های در گیر در مرحله دوم عملیات
رمضان به دلیل گذشت زمان و نزدیک شدن صبح، از تعدای از نیروهای داوطلب می خواهند که از میدان مین پیش رو سریع تر گذر کرده و معبری برای عبوردیگر رزمندگان باز کنند. از
میان 150 نفر داوطلب به 20 نفر از آنان اجازه ی ورود به میدان مین داده می شود و
اغلب این 20 نفر نیز به شهادت رسیدند.(عکس از:+)

می گن که عده ی زیادی از بچه ها که از دعوای انتخاب شدن برای پل انسانی موفق فارغ می شدن و بعد دل به دریا می زدن،همون لحظه های اول پیش خدا می رفتن! ولی خوب،یه عده ای هم نه! بهشت برای آنها باید کمی انتظار می کشید.

منبع : وب لاگ خاکریز    http://khakriz.mihanblog.com/نویسنده : - ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

طبق آمار بانک جهانی در سال 2008 درآمد کشور عربستان از توریسم یا به زبان ساده از : زیارت مسلمین خانه کعبه معادل مبلغ 29.865.000.000.-دلار یا قریبسی میلیارد دلار بوده است. زائرین ایرانی که بصورت تمتع ویا عمره در همان سال به مکه رفته اند 1.937.000 نفر بوده اند که مجموعا مبلغ 4.879.000.000 دلار یا بعبارتی قریب به مبلغپنج میلیارد دلار درآمد تقدیم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده اند و در میان تمام کشورهای اسلامی مقام اول را به خود اختصاص داده اند.

 نظر باینکه هواپیمائی جمهوری اسلامی قدرت جابجائی اینهمه زائر را نداشته است شرکت هواپیمائی عربستان قریب به 54 درصد از زائران ایرانی را به خود اختصاص داده است.... طبق گزارش مقامات دیپلماتیک ایران در سال 2008 ماموران کشور عربستان بدترین و توهین آمیز ترین رفتار را با زوار ایرانی داشته اند و ایران از لحاظ توهین ماموران عربستان مقام اول را به خود اختصاص داده است.

 علمای عربستان در همان سال فتوی صادر کرده اند که ایرانیان شیعه کافر هستند.طبق یک گزارش دیپلماتیک دیگر زائران ایرانی ناخواسته ترین و منفورترین خارجی ها در عربستان محسوب میشده اند. با یک حساب سرانگشتی بوسیله پولی که ایرانیان سالانه به عربستان (دشمن شیعه ایرانی) تقدیم می کنندمی توان تعداد 170.000 مسکن روستائی احداث کرد... یا میتوان 714.286 فرصت شغلی کشاورزی یا 200.000 فرصت شغلی صنعتی برای جوانان ایجاد کرد .

اما افسوس که با پول حجاج ایرانی قمارخانه های فرانسه توسط شاهزادگان عربستان که انحصار بیزنس حج را در اختیار دارند آباد میشود.....و تا رسیدن ایرانیان مسلمان به مرحله فکرکردن در بهینه هزینه کردن پول برای نزدیکی به خدا راه بسیار درازی در پیش است .

نوشته شده توسط : سعید برزگر از وبلاگ بچه های جنگ

http://b-jang.blogfa.com/نویسنده : - ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اهداف غرب و بویژه امریکا در مصر

هدف غرب حمایت از ارتش و به قدرت رساندن ژنرالها در مصر نیست بلکه بلعکس  قدرت ارتش را نشانه گرفته و قصد تضعیف ارتش را دارند . و با یک تیر چند نشان را نشانه رفتند ، فرو پاشی اقتصاد و امنیت مصر و تضمین امنیت اسرائیل و از میدان بدر کردن یک ارتش قوی و مقتدر  و قدرت منطقه ای در مقابل اسرائیل

امریکا در مصر به اهداف خود نزدیک شده از طرفی با بی طرف نشان دادن خود و  سیاست عدم حمایت از دو طرف  سعی در بی ثباتی و ایجاد جنگ داخلی  را دارد و از طرف دیگر به موضع برتر و امنیت اسرائیل کمک کرده است .

غرب و امریکا بخوبی می داند که با فرو پاشی امنیت در مصر و قرار دادن ملت در مقابل ارتش و جنگ داخلی همانند سوریه ، ارتش مصر را که یکی از قدرتمندترین ارتش های خاورمیانه و جهان اسلام است تضعیف و از تهدید آن در مقابل اسرائیل کاسته است .


شاید ارتش  امروزهمانند مبارک در زمان تصدی ریاست بر مصر فکر می کند که  سلطه
پذیری  از  غرب و اجرای سیاست های غرب باعث حمایت غرب از حکومتش خواهد شد در حالی که برای امریکا امنیت رژیم صهیونستی مهم بوده و به طریق مختلف از جمله حرج و مرج و ناامنی در سایر کشورها و ضربه به اقتصاد و امنیت و فروپاشی امنیتی و اقتصادی به این هدف خود دست می یازد . ارتش باید بداند که مانند
مبارک به محض اتمام تاریخ مصرف از حمایت غرب بی بهره خواهدشد .

کودتای نظامی ارتش در برکناری مرسی که در پوشش حمایت جنبش تمرد و مخالفین مرسی و با چراغ سبز امریکا  و استعفای دسته جمعی وزرا در کمتر از 48 ساعت به وقوع پیوست و به سبب آن ساختارسیاسی مصر که برآمده از رای و انتخاب ملت بود ملغی و زنرالها و ارتش عهده دار حکومت و قدرت در مصر شدند . برای امریکا و اسرائیل بازی دو سر برد بحساب می آید چرا که در صورت به قدرت رسیدن ارتش نفوذ و قدرت امریکا در ارتش به مراتب بیشتر از اخوان است و در صورتی که هیچ یک از دو طرف منازعه یعنی ارتش و طرفدارانش و اخوان وحامیانش به قدرت دست نیازند و کشور در حالت حرج و مرج و تضعیف اقتصاد و امنیت به سر برد باز برنده اصلی غرب و رژیم صهیونستی است .

نویسنده : عباسی کیسمینویسنده : - ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

این شیخ وهابی تکفیری را بشناسید؛
عریفی در اقدامی جنجالی که واکنش مفتی‌های افراطی سعودی نظیر صالح فوزان را برانگیخت، قرآن را به تمسخر گرفته و سوره‌ای به نام «تفاح» (سوره سیب) جعل نمود و آن را با لحن و آهنگ قرآنی، قرائت کرد.

گروه گزارش ویژه مشرق - هرچند به تعبیر یکی از اندیشمندان مصری «علمای وهابی» در حد واندازه‌های «طلبه‌های الازهر» هم سواد ندارند، به همین خاطر اساساً شاید پرداختن به چنین شخصیت‌های چیزی جز اتلاف وقت نباشد، اما از آنجا که برخی از همین به اصطلاح علماء سلفی  بهتر است بگوییم علمای تکفیری وهابی- در جهت آتش‌افروزی میان مسلمانان و دامن زدن به تفرقه و جنگ شیعه و سنی و اعلام جهاد علیه مقاومت در راستای نقشه‌های شوم دشمنان امت اسلامی گام برمی‌دارند، لازم است که برای آگاه نمودن اذهان به صورت اجمالی با سابقه، تحصیلات، مواضع و رفتارهای یکی از همین شیوخ به نام «محمد العریفی» آشنا شویم.

 

محمد عریفی کیست؟


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam