جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

حسین شیخ الاسلام، مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به علل سقوط دولت محمد مرسی در مصر گفت: آنچه که در مصر اتفاق افتاد، به این خاطر است که غربی‌ها و در صدر آنان اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها مردم سالاری را در منطقه ما بر نمی‌تابند. زیرا می‌دانند که مردم سالاری علیه آنان است.

وی افزود:‌ آمریکایی‌ها به این سبب مردم‌سالاری را بر نمی‌تابند که طبیعا حکومتی که به موجب مردمسالاری بوجود می‌آید، باید خواسته مردم را برآورده کند و مردم منطقه نیز همه بر ضد سیاست‌های آمریکا و اسرائیل هستند؛ بنابراین آمریکا و اسرائیل ترجیح می‌دهند که حکومت‌های ضد حزبی و یا یک حکومت دیکتاتوری و از این دست حکومت‌ها در این کشورها شکل بگیرد تا این حکومت‌ها با مردم مشکلاتی داشته باشند و به خاطر همین مشکلات به قدرت خارجی تکیه کنند و در آن زمان است که غرب آن کشور را هر گونه که بخواهد اداره می‌کند؛ یعنی هدف آمریکایی‌ها این است که "دم کدخدا را ببیند و ده را غارت کند."


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

رسانه‌های غربی شکست سیاست‌های مرسی را شکست اسلام سیاسی می‌دانند؛ این در حالی است که مرسی دقیقاً به دلیل همسویی با سیاست‌های غرب در راستای منافع جماعت اخوان‌المسلمین، شکست خورد.

                                                         خبرگزاری فارس: برکناری مرسی؛ شکست سیاست‌های اخوان نه اسلامگرایی مصر
مصر در سال 2011 شاهد حرکتی مردمی علیه حسنی‌ مبارک رئیس جمهور اسبق این کشور بود. دولت انتقالی نظامی به ریاست «محمدحسین طنطاوی» ژنرال سرشناس مصری تشکیل شد، در این برهه تمام جناح‌‌های سیاسی که نگران تسلط ارتش بر انقلاب بودند، متحد شدند تا سرانجام ارتش وادار به پذیرش انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری شد. نتایج انتخابات پارلمانی از پیروزی اسلامگرایان (اخوان‌المسلمین و حزب سلفی النور) حکایت داشت.

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مرحله بعدی انتقال قدرت از نظامیان به سیاسیون بود و در این مسیر اخوان‌المسلمین در کنار دیگر احزاب و جریان‌های سیاسی مصر همچون ناصری‌ها و لیبرال‌ها در کنار یکدیگر بودند و در مقابل ائتلافی نانوشته بین ارتش‌ با بازماندگان رژیم سابق که رهبری جریان ضدانقلاب را با حمایت کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان را پشت سر خود می‌دید شکل گرفته بود.

 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

عضو پارلمان عراق جریان تکفیری تندرو را مسئول اقدامات خشونت آمیز در سوریه دانست.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، محمد الصیهود عضو پارلمان عراق از فراکسیون دولت قانون به رهبری نوری مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: یکی از دلایل نزدیکی مواضع دولت بغداد و مسئولان اربیل در خصوص بحران سوریه این است که کردها می‌دانند چه کسانی مسئول خشونت در سوریه هستند. وی با بیان اینکه بحران سوریه، کل منطقه به ویژه عراق، اردن و لبنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: اکنون دیگر همه می دانند که عامل اقدامات خشونت آمیز در سوریه جریان تکفیری تندرو است بنابراین در این شرایط، اتخاذ مواضع یکپارچه و حمایت جویانه از ملت سوریه ضروری است.

 الصیهود در توضیح این مطلب افزود: اوضاع جاری سوریه ناشی از اقدامات جریان تکفیری تندرویی است که از سوی صهیونیست‌ها و آمریکا حمایت شده و در راستای منافع آنان تلاش کرده و به ضرر ملت‌های منطقه و پیش از همه مردم سوریه، عراق، لبنان و نیز اردن فعالیت دارد. این عضو پارلمان عراق تصریح کرد: در این شرایط، کردهای عراق و سیاستمداران و مسئولان آنان دریافتند که باید با در نظرگرفتن اینکه چه کسانی عامل اصلی بحران در سوریه هستند، مواضع مناسبی در قبال آنان اتخاذ کنند.

 وی همچنین ابراز امیدواری کرد که تغییر سیاسی در قطر موجب شود که این کشور در برخورد با پرونده های بین المللی به ویژه در ارتباط با عراق و سوریه، سیاست جدیدی را در پیش بگیرد. این عضو پارلمان عراق در ادامه اظهار داشت: قطر تا پیش از روی کار آمدن امیر جدید، حامی سیاست‌های تروریستی و تکفیری‌های تندرو در سوریه و عراق و نیز سراسر منطقه بود اما از پس امیدواریم که امیر جدید این کشور روند قبلی را اصلاح کرده و آن را به سمت و سوی دیگری که با عملکرد پدرش متفاوت بود، هدایت کند.
منبع :


نویسنده : - ساعت ٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

به بهانه رحلت پدر فرمانده شهید لشکر 10 حضرت سیدالشهداء (ع)

روز گذشته پیکر مرحوم حاج‌علی اصغر نجفی رستگار پدر سردار شهید کاظم نجفی رستگار فرمانده لشکر 10 حضرت سیدالشهداء (ع) تشییع و به خاک سپرده شد.

 

به گزارش رجانیوز، مرحوم نجفی رستگار که خود از رزمندگان دفاع مقدس بود، در شهرری زندگی می‌کرد و همه او و خانواده‌اش را به انقلابی بودن می‌شناختند.

محدثه نجفی رستگار فرزند شهید حاج کاظم رستگار درباره او می‌گوید: "زمانی که 40 روز از تولدم می‌گذشت، پدرم به شهادت رسید؛ پدربزرگم را «بابا» صدا می‌زدم؛ ایشان خیلی صبور بودند و این صبر را به من منتقل کردند؛ حضورشان قوت قلبی برای ما بود؛ ایشان با محبت‌های خود جای پدرم را پر می‌کردند؛ لذا من هم توانستم دوری از پدرم را با افتخار تحمل کنم. خصوصیات بارز پدربزرگم، گذشت و ایثار او بود؛ چرا که ایشان به خاطر اسلام گذشت کردند و با فرزندش وارد صحنه‌های نبرد شدند؛ پدربزرگم، پدرم را امانت از سوی خداوند می‌دانستند که در راه خودش به او بازگردانده شد."

 

به همین بهانه فیلم خاطره جالب و شنیدنی که توسط ناصر رستگار برادر شهید کاظم رستگار نقل می‌شود، به همراه متن آن منتشر می‌کنیم.

در این خاطره، برادر شهید رستگار ماجرای درخواست مادر این شهید بزرگوار که هنوز هم در قید حیات هست، را بیان می‌کند که در آن در عالم رویا از فرزندش درخواست می‌کند که بتواند قرآن بخواند.

 دانلود

" مادر من یک کلاس هم  سواد ندارد. در عالم خواب برادر شهیدم، شهید کاظم رستگار را می‌بیند که به مادر می‌گوید: مادر جان! من الان در بهشتم چه چیزی می‌خواهی که برای تو از آنجا بیاورم؟ مادر به شهید می‌گوید: الان که در بهشت هستی می‌توانی از خدا بخواهی که من بتوانم قرآن بخوانم. این خواهران بسیج و خانم‌های جلسه‌ای می‌آیند و من را به جلسه قرآن می‌برند. همه که قرآن می‌خوانند وقتی نوبت به من می‌رسد می‌گویم که من سواد ندارم و آنها می‌گویند که اشکال ندارد، خب سوره حمد یا قل هو الله را بخوان. من دیگر خسته شدم و خجالت می‌کشم. تا آنجا که بعضا به این مجالس به بهانه اینکه حالم مساعد نیست، نمی‌روم. الان که بهشت هستی می تونی از خدا بخواهی که من قرآن را یاد بگیرم. شهید رستگار به مادر می‌گوید: بعد از نماز صبح بلند شو قرآن را باز کن انشاالله می‌توانی بخوانی."

مادر من بعد از نماز صبح بلند می‌شود و هرجای قرآن را که باز می‌کند، می‌خواند.

برادر شهید کاظم رستگار در گفت‌وگو با رجانیوز، درباره صحت این موضوع گفت: هیاتی از علمای قم برای تحقیق درباره این موضوع آمدند و آن را تایید کردند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سرنوشت سرخ پوست ها در رویارویی با آنگلوساکسون ها مانند سرنوشت کنعانیان در رویارویی با اسرائیلی ها همانا مرگ است. (جیمز بولدن نماینده کنگره در سالهای 1834 – 1839)


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

هفت دهه تلاش و فعالیت سیاسی جنبش جهادی اخوان المسلمین برای تغییر رژیم از دیکتاتوری به مردمسالاری با کودتای ارتش بر باد رفت و اهداف انقلابی که اخوان المسلمین بیش از هفت دهه برای آنها مبارزه کرده بود و این اهداف را جزء لاینفک حرکت انقلابی در جهان اسلام می دانست تنها یکسال دوام آورد . اینک مرسی و رهبران اخوان باید به زندانهای برگردند که مبارک را روانه آن کرده بودند . مهمترین دلیل عدم حمایت انقلابیون و طرفداران ایشان از وی سیاست خارجی غلط مرسی و جبهه اخوان بوده تا جایی که اکثر طرفدارانش در عرض یکسال به حدی از سرخوردگی رسیدند که نه تنها حاضر به خون دادن برای انقلاب و اخوان نبودند بلکه میدان التحریر ا به مخالفان ایشان واگذار نمودند و در مقابل کودتای نرم ارتش سکوت کردند .

دیری نپایید که مردم فهمیدند که مرسی همان مبارک است و راه مبارک را درسیاست خارجی در پیش گرفته است . و سیاست را به اقتصاد می فروشد و تنها با رای آنان به قدرت رسیده است . لذا او را تنها گذاشتند و این شد که دیدیم .

عادی سازی روابط با اسرائیل و ، ایجاد مزاحمت برای اهداف مقاومت در منطقه و عملکرد نا صحیح در مسئله سوریه ، حفظ پیمان صلح با اسرائیل و سکوت در قبال مسئله شهرک سازی در سرزمین های اشغالی و همچنین عملکرد اشتباه او در موضوع کمک به فلسطینی ها با عدم بازگشایی کامل مرز غزه و خارج نکردن فلسطینی ها از محاصره از مهمترین سیاست های خارجی غلط ایشان بوده که با عث منزوی و ناامید شدن حامیان ایشان از و ی و نهایتا سرنگونی دولتش شد .نویسنده : - ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam