جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست
مردم ترکیه به دنبال چه هستند
 

ترکیه در روزهای اخیر با زنجیره‌ای از بحران های امنیتی و اعتراضات مردمی همراه شده است. بهانه اولیه‌این اعتراضات نارضایتی مردم از طرح دولت اردوغان مبنی بر تخریب مکان تاریخی «گزی پارک» و تبدیل آن به مجتمع تجاری و فرهنگی است. هرچند که آغاز ناآرامی های ترکیه، نارضایتی مردم از اقدام دولت در مقابل‌این مسائل عنوان شده است، اما بررسی مواضع و خواسته های مردم ترکیه بیانگر عمیق تر بودن ریشه های نارضایتی ها و مطالبات مردم است. نکته قابل توجه آنکه اعتراضات مردمی به سیاست های اردوغان صرفاً معطوف به مقطع کنونی نبوده است، بلکه در ماه های گذشته نیز اعتراضات بسیاری به سیاست های اردوغان، نخست وزیر ترکیه وارد شده است که اکنون مسئله مکان تفریحی «گزی پارک» در میدان تقسیم استانبول به شعله ور شدن‌این اعترا ضات منجر شده است. 

 

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

حزب بظاهر اسلام گرایی عدالت و توسعه به نخست وزیری اردوغان و رئیس جمهوری عبدالله گل ، با فریبکاری و ریا و وانمود کردن گرایشات اسلام گرایانه توانسته است درسه دوره متوالی (12 سال) اکثریت را در ترکیه داشته باشد که طی این مدت حتی ممنوعیت حجاب را برای ورود بانوان محجبه به مدارس و دانشگاهها و مرکز اداری از بین نبرده است و اخیرا پلی را بنام سلطان سلیم که قاتل دهها هزار علوی شیعه است نامگذاری نموده است لذا مردم با دریافت حقایق و اطلاع از فریب افکار عمومی توسط دولت اردغان و حمایت ایشان از اختلافات قومی و نژادی در عراق و سوریه و حمایت سیاسی و تسلیحاتی تکفیری های و تروریست های افراط گرای سوری و خوش خدمتی و همسویی با غرب و اسرائیل اعتراضات خود را نسبت به این وضع اعلام کرده اند لازم به ذکر است که نظامیات و سایر احزاب ترکیه گرایشات بمرتب بالاتر به سکولار ئیسم دارند.

لینک ها ی مرتبط :   http://www.siasatrooz.ir/vdcaa0na.49n6015kk4.html

 http://fararu.com/fa/news/151795/%D9%86%D8%A7%D8%A2%D8

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920312000360نویسنده : - ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مراسم تشییع پیکر امام خمینی(ره) به عنوان مراسمی با بیشترین تعداد شرکت‌ کننده در کتاب گینس ثبت شده است. به نوشته‌ گینس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این مراسم شرکت داشته‌اند که در حدود یک ششم جمعیت آن زمان ایران بوده است.نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

جوخه‌های مرگ، در پی جنایتی دیگر

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد نیروهای ناتو و آمریکا با استفاده از مدل «جوخه های مرگ در السالوادور» در تلاشند؛ حکومت بشار اسد را ساقط کنند.

خبرگزاری فارس: جوخه‌های مرگ، در پی جنایتی دیگر

ششم خرداد برابر با 27 اوت اولین سالروز کشتار هولناک و وحشتناک منطقه‌ی «الحوله» در شمال غربی حمص است که در جریان آن 108 شهروند بی‌دفاع و غیر نظامی سوری که در میان آنها 34 زن و 49 کودک مشاهده می‌شدند، در نهایت وحشی‌گری در دو روستای وابسته به منطقه «الحوله» که گروه‌های مسلح بر آن تسلط داشتند، به قتل رسیدند. «برهان» در مطلبی ابعاد این کشتار را در زمان وقوع این کشتار بررسی کرده است. لذا به مناسبت سال روز این اتفاق این مطلب بازنشر داده می‌شود.

 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam