جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

بدون مقدمه، نگاهی به آمارهای زیر بیاندازیم: - فرمانده نیروی انتظامی اخیرا از افزایش "جرایم خرد" خبر داده است .(۱) در این بین معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا اعلام کرده میزان وقوع سرقت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۳ افزایش یافته، این در حالی است که میزان کشف این جرم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۰، ۱۸.۵ درصد افزایش را نشان می دهد.وی افزود : در مقایسه با سال گذشته میزان دستگیری سارقان ۵.۴ درصد افزایش نشان می دهد. (۲) - چندی قبل نیز فرمانده «ناجا» از ثبت ۹۰۰ پرونده تجاوز در سال ۹۰ خبر داده بود ، به گفته فرمانده ناجا، حدود ۴۰‌درصد آمار تجاوز مربوط به زنان و ۶۰‌درصد مربوط به لواط است که معمولاً علیه افراد زیر ۱۵ سال و با اغفال صورت می‏گیرد(۳) - رشد فزاینده آمار طلاق در کشورمان سبب شده که پس از آمریکا، دانمارک و مصر، چهارمین کشور پرطلاق دنیا محسوب شویم؛


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۱٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

آیا تا کنون به ظاهر افرادی که از کنارتان عبور میکنند توجه کرده اید؟ آیا به وضعیت حجاب و پوشش دختران و پسران دقت کرده اید؟ آیا به موارد عادی سازی روابط بین مردان و زنان محیط پیرامون خود برخورده اید؟ آیا تا بحال با دختران پسرنما و پسران دخترنما برخورد داشته اید؟ به نظر شما آیا خانواده ها خوابند و یا خود را به خواب زده اند؟؟؟؟؟ در این گزیده به رویکرد برخی از شبکه‏ های ماهواره ای فارسی زبان از جمله: فارسی وان و من و تو می پردازیم که هر چند کوتاه به امید اینکه شاید مفید فایده باشد و یا هشداریبرای بعضی افراد جامعه باشد.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۱۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

گروه فرهنگی: قریب هزار و چهارصد سال از ظهر روز دهم محرم سال 61 هجری می‌گذرد و اینهمه سال فرصتی کافی در اختیار بشریت گذاشته است تا تاثیرگذاری همه زیبایی‌های آن روز را سالهای بعد به چشم خود ببیند.
 

دو روز پیش، در روز میلاد بانوی صبر و وقار، پیامبر کربلا، زینب کبری(س) زنی چشم از جهان فرو بست که اگرچه «مریم فرحات» نام داشت اما به القابی چون «ام وهب فلسطین» و «خنساء فلسطین» مفتخر شده بود.

کسی که با دست خود پسر هفده ساله‌اش را بدرقه می‌کند تا با انجام عملیات استشهادی عروج کند، چه کم از ام وهب دارد؛ و کسی که سه پسرش به شهادت رسیده‌اند و یکی دیگر 11 سال است که در اسارت رژیم صهیونیستی‌ست چرا نباید به نام «خنساء» -یکی از زنان صدر اسلام  که دو برادر و چهار فرزند او به دست کفار به شهادت رسیدند و خنساء این شهادتها را برای خود افتخار می‌دانست- خوانده شود.

27 اسفند چنین زنی، پس از چندی تحمل بیماری، به فرزندان شهیدش پیوست.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

16 ساله بود که "آمد" به سوی میعادگاه عشاق. زیرک بود و چابک، فرمانده گروهان شد. لیاقت‌هایش او را فرمانده گردانی کرد که به نام فرمانده جناح چپ سپاه سیدالشهدا علیه‌السلام یعنی حبیب ابن مظاهر زینت داده شده بود و مدتی بعد هم فرمانده گردان "شهادت" لشکر 27 محمدرسول الله...

در اکثر عملیات‌ها حضور داشت. با "همت" جبهه ها دم‏خور بود. یادگاری های زیادی از جنگ داشت. از تیر و ترکش تا شیمیایی! درصد جانبازی او را باید از تعداد سرفه هایش و خونی که بعد از سرفه ها دستمال همراه او را رنگین می کرد شمرد؛ مظنه نه در دستان کارکنان جنگ ندیده "بنیاد" است و نه... 

این آخری‏ها داروهایش او را "تحریم" کرده بودند. آنها هم برای او کلاس می گذاشتند، مثل همان کارکنان جنگ ندیده بنیاد: "مگر برای ده روز بیشتر زنده ماندن او، اینقدر باید هزینه از "بیت المال(!)" بدهیم!" غریبانه جنگید و غریبانه زندگی کرد و غریبانه پرید؛ گمنامی را از بانوی شلمچه به ارث برده بود. به خاطر همین خیلی "مادری" بود. بیشتر از مردم، لوله های کپسول اکسیژن درد او را می شناختند و غمخوارش بودند، همان طور که صدای هق هق گریه‏های غریبش را کسی نشنید جز در و دیوار خانه اش.

"تنها"ترین سردار بود، اما سردار نبود سر "دار" بود. سر و سرّی هم با "آقا" داشت. می گفت نباشم آن روزی که زبانم لال "آقا" نباشد. با غربتش نشان داد که می شود سردار بود اما در قرچک ورامین زندگی کرد، می توان سردار بود اما کسی در اطرافت پرسه نزند، می توان سردار بود اما تنهایت بگذارند، می توان سردار بود و کنج خانه ات جان بدهی و جنازه ات هم سه روز توی خانه ات بماند و مأموران دلسور آتش نشانی به دادش برسند!

"اتل متل یه بابا" کلیپی زیبا و تأثیرگذار ساخته شده توسط گروه نصر تی وی برگی از زندگی غریبانه این جانباز شهید در ادامه منتشر می شود؛ روحمان با یادش شاد
Get the Flash Playerto see this player.

 دانلودنویسنده : - ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam