جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

 بسیاری از مردم تا به امروز از وقوع چنین حادثه ای در بیم و هراس می باشند و این بدان خاطر است که بسیاری از مطبوعات و رسانه های دنیا از چگونگی وقوع پایان دنیا می نویسند. این مطبوعات و رسانه ها با دادن نصیحت هایی به بحث در مورد چگونگی زنده ماندن و نحوه برخورد با وقایای احتمالی در روز 21 دسامبر 2012 میلادی می پردازند. با استناد بر مطبوعات، مردم بسیاری از کشور های دنیا در حال خرید بسته هایی با نام <بسته ای برای کمک به زنده ماندن در شرایط سخت آخرالزمان> به صورت عمده می باشند. در اینترنت نیز شاهد انتشار ویدئوهای مختلفی از چگونگی خاتمه حیات در کره زمین هستیم. ما به نوبه ی خود و با استناد بر گفته های دانشمندان، این جمله را برای شما عزیزان تکرار می کنیم که 21 دسامبر 2012 میلادی، پایان دنیا نبوده و تنها شاهد نمایش سیارات خواهیم بود.ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

توانایی تودیع وثیقه 10000000000 تومانی؛ یکی دیگر از شباهت‌های بچه هاشمی با بچه‌های مردم!

همان روزی که اکبر هاشمی رفسنجانی در واکنش به بازداشت فرزندش هنگام بازگشت از انگلستان به ایران، گفت که پسر او فرقی با فرزندان بقیه مردم ندارد و همانند دیگر افراد باید با او برخورد شود، همه پذیرفتند که مهدی هاشمی رفسنجانی تفاوت چندانی با فرزندان مردم دیگر ندارد مگر اینکه یک پدر صاحب نفوذ و البته ثروتمند دارد که می‌تواند برای آزادی او از زندان، براحتی یک وثیقه 10000000000 تومانی فراهم کند.

به گزارش رجانیوز، امروز وکیل خانواده هاشمی با اعلام میزان وثیقه تعیین شده برای مهدی هاشمی به میزان 10 میلیارد تومان، گفت: "سند ملک حدودا 1000 متری واقع در دزاشیب متعلق به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در دهه 50 یعنی قبل از انقلاب خریداری شده و بعدها به هشت واحد آپارتمانی برای فرزندان و بستگان ایشان تبدیل شد به عنوان وثیقه نزد مقامات دادسرا تودیع شده است."
 

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

بسم‌الله الرحمن الرحیم
بار دیگر میدان التحریر قاهره شاهد ناآرامی‌ها و اعتراضاتی شد که این بار نه علیه حسنی مبارک و دست نشانده‌های او، بلکه علیه رئیس‌جمهور جدیدی که پس از فرآیند انقلابی مردم این کشور روی کار آمده، شکل گرفته است.

خشم گروه‌های مخالف، به تصمیم اخیر "محمد مرسی" رئیس‌جمهور اخوانی مصر بر می‌گردد که روز پنجشنبه اصلاحاتی در قانون اساسی را امضا کرد که تصمیماتش را از بازنگری‌های قضائی مصون می‌دارد. این اصلاحات از انحلال مجلس موسسان تدوین قانون اساسی در حالی که ده روز به تصمیم گیری دادگاه عالی قانون اساسی درباره مشروعیت این مجلس باقی مانده است، جلوگیری می‌کند. به موجب این حکم، دستورات رئیس‌جمهور مصر نهایی و قابل اجراست و هیچ نهادی از جمله دستگاه قضایی نمی‌تواند آن را نقض کند. از این رو مخالفان بر این عقیده‌اند که این اصلاحات به محمد مرسی اختیارات مطلق خواهد داد.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 
قدیمی ترین تابلو از واقعه عاشورا (عکس) www.taknaz.ir


نویسنده : - ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

واقعه کربلا یکی از نام‌هایی است که اشاره به نبردی دارد که در روز دهم محرم سال ۶۱ هجری قمری اتفاق افتاد و به عاشورا معروف است.این نبرد بین سپاه حسین ابن علی و سپاه یزید ابن معاویه در نزدیکی محلی با نام کربلا در گرفت. با گاه‌شماری هجری خورشیدی این روز با ۲۱ مهر سال ۵۹ شمسی مطابق است.

امام حسین روز دوم محرم به کربلا رسید و روز سوم عمر بن سعد با چهارهزار نفر در کربلا اردو زد و از آن روز به بعد، هر روز بر تعداد دشمنان امام افزوده می‌شد، که عده‌ی کثیری از آنان را با وعده‌های مختلف از جمله مال و ثروت به خونخواهی حسین خواسته بودند.

در روز هفتم محرم آب را بر حسین و همراهانش بستند و در نهمین روز از ماه محرم شمر با چهار هزار نفر و نامه‏ای از طرف عبید الله بن زیاد وارد کربلا شد، او در این نامه به عمر سعد دستور داده بود با حسین بجنگند و او را به قتل برسانند و اگر اینکار از دوست او بر نمیاید، فرماندهی را به شمر واگذار کند.

روز دهم حسین بن علی با ۳۲ سواره نظام و ۴۰ پیاده و دشمن با 2۰۰۰۰ نفر، در مقابل هم قرار گرفتند، جنگ آغاز شد و امام حسین و یارانش به شهادت رسیدند. بعد از به شهادت رساندن امام حسین سپاه عمر بن سعد سر ۷۰ تن از لشکریان حسین را جدا کرد و بر بالای نیزها گذاشت و فقط سر حر و علی‌اصغر را از تن جدا نکردند.

خیمه‏ها غارت و در نهایت آتش زده شد، ساربان شترهای کاروان حسینی به نام بجدل بن سلیم برای بدست آوردن انگشتر حسین بن علی، انگشت وی را برید تا انگشتر را بدست آورد و در نهایت سپاه عمر بن سعد اجساد شهدای کربلا را در بیابان رها کرد و این اجساد بعد از سه روز توسط قوم بنی‏اسد دفن شدند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam