جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست
بیرون آمدن سکولاریسم از آستین قبای سید

 

 

 

 

 

 

 

گروه فرهنگی: «از بچگی، مرتب و منظم بود، لباسهایش را خودش می شست و گاهی با چنان دقتی مشغول دوختن جوراب پاره اش می شد که هر که نمی دانست فکر می کرد دارد یک مساله مهم را حل می کند. قم هم که بود فقط یک قبا داشت، اما تا قبایش را از اتوشویی برایش بیاورند در خانه می نشست». اینها توصیفات مادر «شیک پوش ترین طلبه قم» از پسرش است.

کتاب سودای سکولاریسم در هفت فصل تنظیم شده است، شاید به نیت هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که نام سید محمد خاتمی را سر زبانها انداخت و وزیر ارشاد مستغفی دولت سازندگی را رییس دولت اصلاحات کرد.
اگر فصل اول کتاب را که به ارائه مباحثی تئوریک در زمینه سکولاریسم می پردازد کنار بگذاریم بقیه فصول، همگی به دوره هایی از زندگی سید محمد خاتمی اختصاص دارد. فصل اول عنوان «سکولاریسم اسلامی: نظریه توحید و شرک در سیاست» را به خود می بیند و با مرور تاریخچه سکولاریسم در غرب، به ارائه بحثی درباره سکولاریسم اسلامی می رسد.

 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

ه گزارش خبرگزاری فارس، اجلاس بین‌المللی استانبول امروز شنبه 22 مهر‌ماه در محل سالن استانبول کشور ترکیه برگزار شد.
 
این اجلاس با حضور نخست وزیر ترکیه و ‌زیر نظر دفتر نخست وزیری طی امروز و فردا برگزار می‌شود.
 
موضوع این اجلاس عدالت و برابری است و مجید مجیدی درباره عدالت در سینما در این مراسم سخنرانی کرده که متن کامل آن در ادامه می‌آید:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم»
 
به عنوان یک هنرمند و فیلمساز شادمانی خود را از برگزاری این اجلاس بین‌المللی آن هم تحت عنوان عدالت و برابری ابراز نموده و از دست‌اندرکاران این اجلاس سپاسگزاری می‌نمایم و امیدوارم مباحثی که در این جلسات مطرح می‌شود‌، پایه‌گذار راه حل‌های مفید و ارزشمند برای جهان امروز باشد.
 
من به عنوان هنرمندی از کشور ایران با گذشته فرهنگی و تمدن چند هزار ساله، نیاز امروز جهان را به مبحث عدالت کماکان و حتی بیش از قرن‌های پیش احساس می‌کنم؛ زیرا برخلاف شعارها و سخنرانی‌ها و مکتوبات گوناگون و با وجود سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی مختلف که اهداف خویش را گسترش عدالت در جهان می‌دانند، هنوز هم گمشده جهان امروز عدالت است و اگر بخواهم از عمق جان سخن بگویم باید اعتراف کنم که عدالت در دنیای مدرن مفهومی است که حتی بیشتر از جهان کهن به آن بی‌توجهی شده است و به عبارت دیگر ظلم و ستم در جهان امروز حتی بیش از گذشته است، اگر قرن‌ها پیش ظلم در قالب کشتار و ویرانی و قتل چهره کریه و زشت خویش را نشان می‌داد و نرون‌ها و چنگیزها و آتیلاهای خونخوار نماد و سمبل آن بودند، امروز ستمکاری چهره‌ای زیبا و فریبنده به خود گرفته است و در قالب الفاظ زیبا و دل فریب و حتی با چهره عدالت و نیکی خود را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خبر از عملیاتی شدن پهپاد شاهد ۱۲۹ داد و گفت:این هواپیما در سال ۹۰ به خدمت نیروی هوافضای سپاه پاسدارن گرفته شد اما در آن زمان رسانه ای نشد و امروز شاهد رسانه ای شدن این پهپاد هستیم. این هواپیما می‌تواند بسیاری از نیازهای ما را با کمترین هزینه برآورده کند.این هواپیمای راهبردی قابلیت مداومت پردازی 24 ساعته، قادر به اجرای ماموریت‌های مراقبت، شناسایی و انهدام اهداف با بمب و موشک است.سوخت مصرفی این پهپاد بنزین سوپر می باشد. شاهد 129 می‌تواند در فاصله ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتری پایگاه خود علاوه بر عملیات شناسایی به عملیات رزمی نیز بپردازد.این پرنده به گونه‌ای طراحی شده است که انواع تجهیزات بر روی آن قابل نصب بوده و در کنترل ترافیک جاده‌ای، مراقبت جنگلها و منابع طبیعی نیز می‌تواند مورد استفاده مؤثر قرار گیرد. این مداومت پروازی و این میزان برد باعث می شود سرزمین های اشغالی فلسطین نیز در شعاع عملیاتی این پهپاد قرار بگیرد.نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مشکلات بالا رفتن ارز به هر دلیل ممکن که باشد چه از ناحیه فشار قدرتهای خارجی و یا عوامل داخلی نباید بوجود می آمد و پذیرفتنی نیست و دولت و دستگاههای مرتبط باید هوشیارتر و قویتر عمل کنند تا شاهد اینگونه مسائل و معضل نباشیم . باید مدیران و 

 دستگاههای که با سهل انکاری خود ضررهای زیادی را متوجه جامعه کردند از ملت عذرخواهی کرده و  ضر و زیان ملت را بپردازند و  آنگاه علاوه بر معرفی عاملان آنها را به مجازات برسند تا اعتماد تخریب شده ، ملت به دولت و نظام بازسازی شود . از بین رفتن اعتماد ملت به نظام و دولت که با زحمات 33 ساله و جانفشانی جوانان این مرز و بوم بوجود آمده و سرمایه عظیمی است به همین آسانی با بالا رفتن ارز و تاثیر مستقیم آن بر تمامی مایحتاج ملت از دست می رود و کسی هم تلاشی در جهت باز سازی این اعتماد نمی کند و تنها مشکلات را به گردن این و آن می اندازد .متاسفانه با اشتباهات اینچنینی محبوبیت و اعتماد ملت به دولت از سال 1384 به امروز به کمترین حد ممکن خود تنزل یافته است لذا باید دولت طوری برنامه ریزی نماید که اینگونه اتفاقات رخ ندهد . نویسنده : عباسی کیسمینویسنده : - ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٦   |    نظرات []   |    لینک ثابت

نوام چامسکی استاد دانشگاه ام آی تی. و کارشناس مسائل خاورمیانه بر این باور است که در ایالات متحده تمامی مسلمانان در معرض اسلام ستیزی قرار دارند و می گوید: در آمریکا اسلام ستیزی یک پدیده همه گیر است. مسلمانان در فرودگاهها بازداشت می شود، از سوی اف‌بی‌آی. تحت تعقیب قرار می گیرند و در دانشگاهها و دیگر جاها با مشکلاتی روبرو هستند.

به گزارش مهر به نقل از یک وب سایت غربی نوشت: چامسکی می گوید: در آمریکا اسلام ستیزی یک پدیده همه گیر است. مسلمانان در فرودگاهها بازداشت می شود، از سوی اف‌بی‌آی. تحت تعقیب قرار می گیرند و در دانشگاهها و دیگر جاها با مشکلاتی روبرو هستند.

چامسکی در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت گروه صهیونیستی موسوم به (IDF) در دانشگاههای آمریکا، گفت: من از فعالیت این گروه اطلاعی ندارم، اما به نظر من مسلمانان همگی در معرض آزار و اذیت هستند. فلسطینی ها هم البته بخشی از آن هستند و استادان فلسطینی در دانشگاهها اغلب بیش از گذشته با این مشکلات روبرو هستند. برای مثال به آنها تهمت هایی نظیر "تروریست های ضد اسرائیلی" زده می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خود به سیاست های اسرائیل در کشتار و قتل عام فلسطینیان اشاره کرد و گفت:  در سال 2008 بین حماس و اسرائیل آتش بسی برقرار شد و از آن پس موشک های ساخت حماسی ها به سوی اسرائیل شلیک نشد، اما اسرائیل به این آتش بس اهمیتی نداد. بخشی از این آتش بس این بود که اسرائیل باید محاصره نوار غزه را متوقف می کرد. در آن زمان ارتش اسرائیل به غزه حمله کرد و بسیاری از مبارزان حماس را کشت.

این کارشناس آمریکایی با اشاره به سیاست های جنگ طلبانه اسرائیل در منطقه افزود: اسرائیل کشور دیوانه ای است. به گمان من آنها در تلاش هستند شرایطی را ایجاد کنند تا آمریکا به ایران حمله کند. زیرا که خودشان نمی خواهند دست به این اقدام بزنند. اگر اسرائیل دست به اقداماتی بزند تا اتفاقی در خلیج فارس رخ دهد من تعجب نخواهم کرد. هرگونه اتفاقی در خلیج فارس علیه ناوهای هواپیمابر آمریکا می تواند واکنشی تند از سوی ایالات متحده را به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: در واقع ما باید به خاطر داشته باشیم که آمریکا هم اکنون بر اساس استانداردهای پنتاگون در جنگ با ایران است؛ ترور دانشمندان، جنگ سایبری، جنگ اقتصادی، تمامی این اقدامات در صورتی که علیه ما باشد اعلام جنگ تلقی خواهد شد، اما در صورتی که ما این کارها را بکنیم اینطور نیست. بنابرین بر اساس استانداردهای ما، آمریکا هم اکنون در حال جنگ با جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه به تلاش ها برای عاری سازی منطقه خاورمیانه از تسلیحات هسته‌ای اشاره می کند و می گوید: این روند مورد حمایت قوی جهانیان است. اما آمریکا سالهاست که آن را بلوکه کرده است. آمریکا در این روند خواهان آن است تا اسرائیل که صدها بمب اتمی دارد از این قاعده مستثنی شود. در ماه اکتبر نشستی در این رابطه برگزار خواهد شد. اما اسرائیل در آن شرکت نمی کند و اینکه آیا ایالات متحده در آن شرکت کند یا خیر بسته به این است که این کشور چه کار می خواهد در آن انجام دهد. تا کنون در این باره اعلام رسمی صورت نگرفته، اما اوباما گفته که "بله ما موافق منطقه عاری از تسلیحات هسته ای هستیم اما بدون مشارکت اسرائیل" که این اعلام در واقع مانع از عاری سازی منطقه خواهد شد.

استاد دانشگاه ام آی تی می گوید: اگر کسی فکر می کند که ایران یک تهدید است، من فکر میکنم این تصور باطلی است. اما اگر شما به این اعتقاد دارید این راهی برای ممانعت از عاری شدن منطقه از تسلیحات هسته ای اسرائیل است.

وی به تجهیزات نظامی اسرائیل از جمله زیر دریایی های این رژیم اشاره می کند و می گوید: اسرائیل از آلمان زیر دریایی خریداری کرده است. می تواند آنها را در خلیج فارس مستقر و اقدام به حمله به ایران کند. اما اقدام علیه ایران  بسیار پرهزینه خواهد بود. جهان از این اقدام خشمگین خواهد شد. همه در اسرائیل خشمگین خواهند شد. حتی در اروپا اسرائیل خطرناک ترین دولت در جهان بشمار می رود و در حال تبدیل شدن به یک کشور منزوی است. در جهان سوم و جهان عرب و اسلام این رژیم بسیار منفورتر است و حمله به ایران آن را به یک آفریقای جنوبی [دوره آپارتاید و منزوی] تبدیل خواهد کرد. آنها ترجیح می دهند که آمریکا چنین حمله ای را بکند.

http://www.barackobama.ir/en/news/8853/چامسکی-اسرائیل-کشور-دیوانه-ای-استنویسنده : - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مقایسه سفرهای خارجی و تعطیلات نوروز متفاوت خانواده آقای هاشمی نسبت به اکثریت اقشار جامعه ( در شش ماه اول سال 1391)

نام

مقصد

 رفت

برگشت

توضیحات

عفت مرعشی- همسر هاشمی رفسنجانی

امارات

6/6/91

27/6/91

به مکه هم رفته است

فاطمه هاشمی

امارات

7/1/91

13/1/91

تعطیلات نوروز

فاطمه هاشمی

امارات

12/2/91

16/2/91

 

فاطمه هاشمی

فرانسه

5/3/91

26/3/91

بازگشت از انگلیس

فاطمه هاشمی

امارات

6/6/91

27/6/91

 

فاطمه هاشمی

امارات

29/6/91

2/7/91

 

محسن هاشمی

پاراگوئه

29/12/90

12/1/91

تعطیلات نوروز  -  بازگشت از قطر

محسن هاشمی

ترکیه

30/1/91

5/2/91

بازگشت از لبنان

محسن هاشمی

آلمان

18/4/91

29/4/91

 

محسن هاشمی

امارات

15/5/91

18/5/91

 

محسن هاشمی

آلمان

26/5/91

21/6/91

 

یاسر هاشمی

آلمان

19/12/90

12/1/91

تعطیلات نوروز

یاسر هاشمی

عراق

17/1/91

19/1/91

 

یاسر هاشمی

امارات

3/2/91

14/2/91

 

یاسر هاشمی

امارات

23/2/91

1/3/91

 

یاسر هاشمی

امارات

10/4/91

31/4/91

 

یاسر هاشمی

مالزی

17/5/91

21/5/91

 

یاسر هاشمی

امارات

6/6/91

27/6/91

 

یاسر هاشمی

امارات

29/6/91

2/7/91

 

فرشته هاشمی- همسرمهدی هاشمی

ترکیه

5/2/91

11/2/91

بازگشت از امارات

فرشته هاشمی

آلمان

18/4/91

8/5/91

 

فرشته هاشمی

امارات

24/5/91

25/5/91

 

فرشته هاشمی

امارات

7/6/91

22/6/91

 

فائزه هاشمی

آلمان

27/12/90

11/1/91

تعطیلات نوروز

فائزه هاشمی

قبرس

22/4/91

29/4/91

بازگشت از ترکیه

فائزه هاشمی

آلمان

12/5/91

29/5/91

 

فائزه هاشمی

انگلیس

المپیک لندن

 

 
 
 
 
 


نویسنده : - ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam