جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

به گزارش جهان، اخیرا روزنامه بیزیم یول چاپ باکو مصاحبه صریح و مفصلی  را با "الچیبن مناف اف" رهبر موقت حزب اسلام آذربایجان انجام داده که در طی آن مناف اف بسیاری از مسائل پیرامون حزب اسلام را تشریح نموده است. لازم به توضیح است این مصاحبه پس از آن صورت گرفته که فرماندار سابق قوبا (جمهوری آذربایجان) در توضیح توهین خود به اهالی قوبا که آنها را وطن فروش نامیده بود اظهار داشته که منظورش صرفا اعضای حزب اسلام قوبا بوده است. عذری بدتر از گناه که بی شک نفرت مردم قوبا از فرماندار سابقشان را خاموش نخواهد کرد. 

به گزارش جهان، بخشهای مهم مصاحبه فوق به نقل از آران به این شرح است:
س: آقای الچین، فرماندار سابق قوبا رئوف حبیب اف در گزارشی که داده اسلامگرایان را به همکاری با نیروهای خارجی متهم کرده و این مطالب در رسانه های کشور انتشار یافته است. شما این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

ایده تصرف سوریه بعد از بشاراسد ساده لوحانه است/ پس از گسترش رادیکالیسم، موقعیت برج های دوقلو آنکارا را مشخص کنید

 ناصر نوبری از کارشناسان ارشد امور دیپلماسی است که در گذشته مسئولیت های مهمی مانند سفارت ایران در شوروی و ریاست مرکز بررسی های استراتژیک وزارت امورخارجه را بر عهده است. این دیپلمات کارکشته اخیرا در نامه ای سرگشاده خطاب به رجب طیب اردوغان به اظهارنظر درباره نقش این کشور در مناسبات منطقه غرب آسیا و ماجرای سوریه پرداخته است که در ادامه می خوانید:

 
1- نگارنـده این سطور یـک ایرانـی آذری و تــرک زبــان و یـک دیپلمـات آزاد است که هیچ‌گونه پست و مسئولیتی در دستگاه‌های حکومتی و غیرحکومتی ندارد و لذا مطالب ارائه شده نظریه صرفاً شخصی و مشاوره‌ای و دوستانه است. 
 
2- بنده حدود 35 سال پیش یک سفر دانشگاهی به ترکیه داشتم و اخیراً نیز از ترکیه دیدن نمودم و پیشرفت فوق‌العاده این کشور در این مدت را ملاحظه و بسیار شگفت‌زده شدم. در سفر اولم دیدم که ترکیه در دست سولچی‌ها و ساقچی‌های لائیک چگونه به ورشکستگی و عقب‌افتادگی و فقر مفرط دچار شده بود در حالی که ترکیه امروز با حاکمیت اسلامگراها به کشوری توسعه یافته در رده جهانی نزدیک شده است. 

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مشرق- آنتونی چارلز لینتون بلر (Anthony Charles Lynton Blair)، عضو کارگری پارلمان از ناحیه سجفیلد (Sedgefield) و رهبر حزب مخالف بود تا اینکه در انتخابات 1 می 1997 به عنوان رهبر حزب اکثریت،‌ سمت نخست‌وزیری انگلستان را بدست آورد. وی در یکی از جنجال‌برانگیزترین دوران‌های معاصر انگلستان رهبری این کشور را بر عهده داشت. دورانی که طی آن انگلستان در کنار آمریکا جنگی استعمار گونه را در عراق آغاز کردند که تبدیل به اولین فاجعه انسانی قرن بیست و یکم گشت. 

 
بلر به تبع پیامدهای جنگ عراق در سال 2007 از کار خود کناره‌گیری نمود اما میراث خونبار وی هنوز پابرجاست. در گزارش حاضر سعی می‌گردد تا بار دیگر نگاهی به این شخصیت تأثیرگذار و جنایتکار بزرگ جنگی عصر مدرن بیفکینم.تونی بلر، جنایتکار جنگی بزرگی که هیچگاه محاکمه نشد

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

بعد از شهدا ما چه کردیم ؟

ارثیه که از شهدا بهمون رسیده... شهدایی که همه زندگی و جونشون رو دادن که امروز ما در کمال آرامش نفس بکشیم !...زندگی و ارامش و امنیت رو بما دادن....
چیزه کمیه؟؟؟.... نه اصلا کم نیست!... خیلی دل و جرات می خواد جونو به خطر انداختن ! جونو کف دست ...

گلچینی از وصیت نامه شهدا

شهید مسلم عابدنیا
اگر فیض شهادت نصیبم شد آنان که پیرو خط امام نیستند و به ولایت فقیه اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند.

شهید محمد ابراهیم اسعدی
پشتیبان ولایت فقیه و روحانیت مبارز باشید اگر پشتیبان روحانیت نباشید شکست ما حتمی است .
شهید کریم کارگر
پشتیبان اصل ولایت فقیه باشید که اساسی ترین اصل قانون اساسی است .
شهید محمد شرف الدینی
قدر این لطف و مرحمت الهی را بدانید و طبق آیه شریفه « اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم » پشتیبان ولایت فقیه باشید .
شهید عباسعلی بنا پور
هیچ وقت امام امت را تنها نگذارید. روحانیت در خط ولایت فقیه همان بازوی امام هستند .
شهید حسین عابدی
پیرو امام خود باشید گوش به حرف منافقین ندهید و همیشه به فرمان روحانیت اصیل باشید .
شهید محمد علی عطاری میبدی
هدف ما که همان اسلام اصیل و پیروی از روحانیت و پشتیبانی از ولایت فقیه است را ادامه دهید .
شهید محمد رضا عینکی فیروزآبادی

 منبع : http://motierahbary76.blogfa.com/post/18نویسنده : - ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

روزنامه کریستین ساینس مانیتور در مقاله‌ای به قلم استفانی هینز، می‌نویسد: از آنجایی که در فرهنگ غربی تمامی رسانه‌ها پیام‌هایی جنسی برای دختران مخابره می‌کنند که نمی‌توان متوقفشان کرد، باید دختران را بیشتر آگاه کنیم و به آنها قوه تشخیص بدهیم.. 

دروازه ورود دختر ها به دنیای جنسی

دروازه ورود دختر ها به دنیای جنسی

به دختران کمک کنیم تا متوجه این مشکل بشوند
چه باید کرد؟ یک دختر دبیرستانی می‌گوید که دختران می‌توانند خود منتقد رسانه‌ها شوند. “مایا” خود عضو هیئت مشاوره دختران در سازمان “دختران قدرتمند و زنان سالم” است که در ایالت مین مستقر است و برنامه‌های درسی مناسب برای دختران دبیرستانی تهیه می‌کند و برنامه‌های متنوعی برای دختران دارد. مایا می‌گوید: «تصاویر زیادی از دختران درست شده و همه این تصاویر نیز در جهت شیر کردن آنهاست، سخت است که همه را از بین ببریم. پس باید کاری کنیم که دختران خود بتوانند این مسئله را ببینند.»

او خود مستقیماً در این مورد آموزش دیده است. وقتی که دارند برنامه‌ای تلویزیونی یا فیلمی تماشا می‌کنند، مادرش مدام روی دکمه مکث تلویزیون می‌زند و برایش توضیح می‌دهد؛ وقتی که برای مایا داستان می‌خوانده، خط قصه را اغلب عوض می‌کرده تا کاری کند شخصیت‌های مؤنث مهم‌تر جلوه کنند. (مایا تازه وقتی بزرگ‌تر شد فهمید که در داستان هری پاتر، “هری” فعال‌تر و مهم‌تر از شخصیت “هرمیونی” که دختر است، بوده) مایا، که اکنون ۱۶ سال دارد، با خنده می‌گوید: «یک کمی اعصاب‌خردکن بود که وقتی فیلم می‌دیدیم مادرم مدام فیلم را متوقف می‌کرد و می‌گفت: ببین عزیزم، این اصلاً تصویر درستی نیست که نشان می‌دهند و من هم می‌گفتم: آره، آره، می‌دونم. حالا می‌شه بقیه برنامه رو ببینیم؟»


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam