جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

 بی بی سی فارسی درباره مسئول تیم مذاکره کننده هسته ای ایران می‌نویسد: سیاستمداری که راه رفتن او به سبب پای مصنوعی اش صدمات جنگ ایران و عراق را تداعی می کند و شیوه رفتار ساده اش که رسانه های ایران با انتشار تصاویر پی در پی سعی در تثبیت آن دارند، بیش از هرچیز یادآور رفتار سیاستمداران صدر انقلاب بهمن ۱۳۵۷ است.

پایگاه اینترنتی خبری دولتی انگلیس درباره آقای سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ایران تاکید می کند: سعید جلیلی همچون حسن روحانی دوستی نزدیکی با دیپلمات های اروپایی ندارد و مثل علی لاریجانی در توصیف شرایط از تعابیر فلسفی استفاده نمی کند. او حتی انتقاد های آتشین مرسوم از شیوه مذاکراتی پیشین را هم تکرار نمی کند.

هیچ یک از اعضای گروه های پیشین مذاکراتی همچون این گروه آشکارا رفتارهای مذهبی از خود نشان نداده اند. چنانکه آقای جلیلی یک بار هم در دور پیشین مذاکرات استانبول در مسجید سلطان احمد این شهر به نماز جمعه ایستاد. این شاید به دلیل پیوند عمیقی است که او تلاش کرده به صورت تئوریک میان دیپلماسی و دین برقرار کند.

ناپذرسانه های نزدیک به حکومت ایران سعید جلیلی را "هوشمند و نفوذ ناپذیر" می خوانند اما دیپلمات هایی که از نزدیک با او دیدار کرده اند او را فرد آرام و غیر منعطفی توصیف می کنند که هرچند اشاره مستقیمی به پای قطع شده اش نمی کند اما به وضوح غرب را مسبب جنگ ایران و عراق و تجهیز حکومت صدام به سلاح های کشتار جمعی می داند.
یر" می خوانند اما دیپلمات هایی که از نزدیک با او دیدار کرده ا
ند .

http://cheshmandaz1.blogfa.com/post-740.aspxنویسنده : - ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

روزنامه وطن امروز نوشت: کتاب منتشر شده توسط دیوید سنجر خبرنگار نیویورک‌تایمز در کاخ‌سفید، در واقع گزارشی از فعالیت 3 ساله اوباما بعد از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری است؛ سندی از همه فعالیت‌های انجام شده علیه جمهوری اسلامی و ترس‌ کاخ‌سفید از ایران و امکانات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، جنگ سایبری و الکترونیکی کشورمان.

 از زمانی که ایران مساله پدافند غیرعامل را مطرح و اعلام کرد با راهکارهای در نظر گرفته شده برای احداث تاسیسات هسته‌ای جدید،‌ امکان نابودی آنها با حملات هوایی وجود ندارد،‌ کاخ‌سفید وحشتی جدید از برنامه هسته‌ای ایران را تجربه کرد.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 به گزارش فارس، "شیخ نمر باقر النمر" روحانی برجسته عربستانی چند روز پیش پس از مجروح شدن توسط نیروهای امنیتی آل سعود، بازداشت شد و همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

وی پیش از بازداشتش سخنرانی آتشینی داشته که به شدت سران عربستان سعودی و بحرین را مورد انتقاد قرار داده است. 

خبرگزاری فارس: سخنرانی آتشین "شیخ باقر نمر" که خشم سران سعودی را برانگیخت+فیلم

*ارتش نایف کجا هستند تا جلوی فرشته مرگ را بگیرند


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

بولتن نیوز: در نیمه دوم سال 87 در دانشگاه آزاد بخشنامه ای به  شماره 273269/48 به تاریخ 18 آبان  به امضاء رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی رسید و همه واحدهای دانشگاهی را مجبور به عقد قراردادی یکطرفه با کانونی مستقل نمود و میلیاردها تومان از سرمایه های دانشگاه را به جیب صاحبان شرکتهایی با هویت و ساختار دوگانه سرازیر نمود.

 این روند متاسفانه هنوز ادامه دارد و جای این دارد که مسئولان جدید دانشگاه آزاد با جدیتی بیشتر نسبت به قطع اینگونه رانتها اقدام نمایند و بدون در نظر گرفتن ارتباطات سیاسی، نسبت به استیفاء حقوق دانشگاه و بازگشت این سرمایه ها اقدام نمایند. بدیهی است جلوگیری از حدر رفت سرمایه های موجود مقدم بر ایجاد راهکارهای جدید برای کسب درآمد توسط مدیریت فعلی دانشگاه است.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مطلبی جذاب از مسلمان شدن یک زن آمریکایی

چگونه مسلمان شدن پلیس زن آمریکایی +! عکس www.taknaz.ir

«اسم من راکایل است. پیش از این افسر پلیس بودم و از سال 1996 تا 2004 در اداره ی پلیس دترویت آمریکا کار می کردم تا اینکه یک روز در سال 2002 حین انجام وظیفه مورد ضرب گلوله قرار گرفتم و مرگ را از نزدیک لمس کردم و به خوبی می دانم که یک زندگی دوباره به من داده شد.» ، راکایل می گوید: پیش از این نمی دانستم چطور باید از خداوند پیروی کنم و بنده او باشم. حتی نمی دانستم باید از چه دینی پیروی کنم تا اینکه با تعدادی از دوستان مسلمانم آشنا شدم و خیلی مسایل را برایم توضیح دادند. ابن اتفاق به راستی مسیر زندگی ام را تغییر داد طوریکه الان هیچ ترسی از مرگ ندارم و تنها از خداوند می ترسم. هیچ کس نمی داند چه موقع مرگ از راه می رسد.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سجادی در وبلاگ خود مصاحبه گل شیفته فراهانی با شبکه بی بی سی را مورد توجه قرار داد و نوشت: گل شیفته در حالی مدام در مصاحبه هایش از نبود آزادی بیان و حیات و اندیشه در کشورش گلایه می کند که برای مخاطب ناآشنا با ایشان چنین توهمی پیش می آید که خلق الساعه با اندیشمندی مبرز از جنس «هانا آرنت» یا «رزآ پارکز» و «ژانت رنکین» و «مادام پیر کوری» یا «سیمون دوبووار» و «روزالین یالو» و «ژان دارک» و یا «جمیله بوپاشا» مواجه شده که همه استعدادها و نبوغ فزاینده اش توسط رژیمی سفاک و دیکتاتور در ایران به صلابه کشیده شده است.

سجادی در ادامه می نویسد تنها تفاوتی که در گل شیفته ایران نشین و خارج نشین طی این مدت ملاحظه شده، فقدان روسری بر سر ایشان است. و اضافه می کند نمی توان منکر شد که مخالف خوانی بدون پشتوانه نظری و فکری، بخشی از اطوار هنرمندانی شده که به دلایل غیرسیاسی از کشور خارج می شوند اما ظواهر سیاسی برای این کار می تراشند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مهم برای ما این است که ما به تکلیفمان عمل بکنیم .

نباید نگران باشیم که مبادا شکست بخوریم ، باید نگران باشیم که مبادا به تکلیف
عمل نکنیم.

تکالیف الهیه امانات حق هستند .

ما به وظیفه مان عمل می کنیم ؛ و خدای تبارک و تعالی از ما بیشتر از آنچه قدرت
داریم نمی خواهد.

اگر ما به تکلیفی که خدای تبارک و تعالی برای ما تعیین فرموده است عمل بکنیم
باکی از این نداریم که شکست بخوریم.

کشته بشویم تکلیف را عمل کردیم ، بکشیم هم تکلیف را عمل کردیم.

ما می خواهیم اسلام را حفظ بکنیم ، با کناره گیری نمی شود حفظ کرد. خیال نکنید
که با کناره گیری تکلیف از شما سلب می شود ، تکلیف دو چندان است.

همه ما ، مأمور به ادای تکلیف و وظیفه ایم ، نه مأمور به نتیجهنویسنده : - ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

متاسفانه ما با گروه انقلابی و کارکشته ای مواجه شده ایم که در خفی و در هاله ای از پوشیدگی  از شعار های امام خمینی فاصله گرفته اند( با بی تقواگی ها با رانت خواری ها با گروه گرایی و حزب گراییها با کینه ورزی نسبت به انقلابیونی که حاضر نمی شوند وارد مباحث گروه گرایی و منافع حزبی  و گروهی ... بشوند)  ولی این افراد  خوب متوجه شده اند که باید ظاهر انقلابی و اسلامی و گفتمان انقلابی و اسلامی و ژست دلسوز برا ی انقلاب را همچنان برا ی خود محفوظ نگه دارند زیرا جایگاه و موقعیتی  همانند افراد عادی انقلاب پیدا  خواهند نمود و حتی رتبه ای به مراتب پایین تر و لذا با نفاق پیچیده ای که بعضا" خود نیز خوب  متوجه آن نمی شوند خود را جزو انقلابیونی که همچنان قلبا" و عملا" دنبال شعار های انقلاب می باشند  ( همان خواسته ها و گفتمان امام خمینی )  جا می زنند و این نقطه شکنندگی انقلاب ما شده است نقطه ای که اگر مورد درمان واقع نگردد در آینده نتایج عینی در مورد عملی شدن شعار های انقلاب نسبت به گذر زمان فاجعه بار خواهد بود و این امکان نیز وحود دارد که در بستر زمان  وضعیت عملی شدن شعارهای انقلاب  رو به عقب نیز حرکت نماید و در مسیری به غیر از خواسته های انقلاب ، چرخ خواسته ها در جریان افتاده باشد.

به راستی درمان انقلاب در مورد چنین بیماری که بر آن عارض شده است چیست ؟چگونه می شود چنین بیماری را درمان نمود؟

تا زمانی که میدان برای جولان و تاخت و تاز این افراد انقلابی کارکشته فراهم باشد و بتوانند بر خواسته هایی که می توانند به صورت مؤثر مسیر نمود های عملی حرکت ها تصمیم سازی ها و  چگونگی مصرف  سرمایه ها را مشخص نمایند  تأثیر مؤثر بگذارند باید بدانیم انقلاب دچار بیماری می باشد که دستاورد های عملی انقلاب ملت ایران  ، نسبت به زمان  قابل قبول نخواهد بود.

دوستان برای این انقلاب چه افراد بسیاری  مورد شکنجه آزار اذیت و سختی و جانبازی و حتی کشته شدن(شهادت)  بی پدر و بی فرزند شدن ، قرار گرفته اند  و لذا  گذشتن از این بحث هیچ توجیه عقلی و اخلاقی ندارد.

نمی توان به این امید بود که روزی این گروه متظاهرِ تغییر ماهیت داده که امید بسیار اندکی به تنبه و خودسازی آنها وجو دارد ، دست از سر انقلاب و حضور در بدنه نظام بردارند متاسفانه اینها با همین معروفیت ها و حضور در بدنه نظام به نان و نوایی سنگین رسیده اند نان و نوایی که توانسته است ماهیت انسانی و اخلاقی آنها را آنگونه تغییر دهد که در عمل از شعار های انقلاب فاصله بگیرند و  لذا در واقع حضورشان در بدنه نظام برا ی عملی شدن شعار های انقلاب به عنوان خطر جدی ای  خود نمایی می نماید.

دوستان این افراد برای خود تز و ایده هایی جدای از شعار های انقلاب که همان خواسته ها ی امام خمینی می باشد در پیش گرفته اند (البته در ظاهر و یا با مغلطه آن را می پوشانند ولی تأثیر عملی را می گذارند) و به خاطر انتصابی که به انقلاب پیدا نموده اند  سعی می کنند جرأت افراد متوجه و هوشمند انقلابی را در بر خورد با خودشان از بین ببرند و لذا برای پالایش این افراد با پیچیدگی خاصی مواجه شده ایم.

حال باید دید چرا کسی چون احمدی نژاد که بانی و باعث تزلزل پایه های حضور این افراد در بدنه نظام گشته است توسط افرادی که خیال قوی ای در مورد انقلابی بودن و اسلامی بودن آنها وجود دارد مورد هجمه و تهاجم همه جانبه قرار بگیرد

چرا باید به جای کمک به شناسایی این افراد و به جای کمک در بسیج  بیشتر برای شناسایی این اشخاص و سپس ترد انها از بدنه نظام این افراد خوشنام انقلابی و اسلامی آنچنان به جان احمد ینژاد بیفتند و  او را جریان انحرافی بنامند  آیا این افراد جزو انقلابیون واقعی می باشند ؟ پس چرا به جای بسیج و همسو شدن با  موج انقلابی گری واقعی که  احمدی نژابه راه انداخت  به صف تخریب کنندگان او پیوسته اند چرا اینان تنها خود را قبول دارند و به غیر خود و نظرات خود را محکوم به  منکوب شدن می بینند اینان چه برداشتی از انقلابِ ملت ایران و اسلام ناب محمدی دارند که به خود حق می دهند که هر نیروی انقلابی که مخالف نظر و جدای از مشورت با آنان عملی و اعمالی انجام بدهد  را به عنوان جریان انحرافی و خطرناک برای انقلاب تبلیغ بنمایند.
http://noore14e.blogsky.com/نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

معرفی دکتر احمدی نژاد توسط (ruan ci shan) مجری معروف شبکه فونیکس هنگ کنگ به بینندگان : از گذشته ما میدانیم که احمدی نژاد در طول این ۵-۶ سالی که بر سر کار است یک تنه درمقابل دشمنان بسیار و در مقابله با انواع فشارها که از کل جهان بر او وارد می شود هنوز مثل کوه ایستاده است . در مقابله با آمریکا و کشورهای غربی ای که انواع تهدید ها را اعمال می کنند ٬همانهایی که می گویند اگر برای توسعه و تولید برق توسط انرژی اتمی تلاش کنی ما به تو به چشم کسی نگاه می کنیم که احتمالابه فکر دستیابی به سلاح هسته ای است ٬ بنابراین از هیچگونه تحریم اقتصادی و اقدامات تلافی جویانه در تجارت مضایقه نخواهیم کرد و حتی او را به حمله نظامی تهدید می کنند. و اما احمدی نژاد در طول این سالها نه تنها کشور را در مقابل انواع تحریمها رهبری کرده است بلکه باعث رشد اقتصادی نیز شده است
 بنابر این امروز دوباره با او به صحبت می نشینیم . او به تازگی برای شرکت در اجلاس شانگهای به چین سفر کرده است. بنابراین ما میخواهیم با او صحبت کنیم ٬ لازم است برای دوستان بیننده این نکته را یاد آوری کنم که این سیاستمدار بزرگ ایرانی یک متفکر برجسته نیز می باشد. ما قبلا بسیار با هم گفتگو کرده ایم ٬ اگر بینندگان به دقت توجه کنند خواهند فهمید که او از نظر بینش و خردمندی فرهنگی بسیار عمیق است٬ همچنین تفکرش نسبت به مسایل بسیار عمیق می باشد . بنابراین من میخواهم تا لحظاتی دیگر بخش اول گفتگو با وی را انجام دهم تا طعم واقعی توصیفی که از وی کردم را به بینندگان بچشانم... احتمالا همه شما بینندگان تا لحظاتی دیگر به صدق گفته های من پی خواهید برد . لطفا بخش اول مصاحبه را تماشا کنید. (توضیح مترجم): این توصیف را یک کارشناس سطح بالای سیاسی اقتصادی چین در مورد احمدی نژاد بیان می کند که هیچ دین و مذهبی هم ندارد ولی دنبال حق است. مترجم: دوست عزیز آقای کدخدایینویسنده : - ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

در  شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توان در  سجیه دید. جایی که دریای  بالتیک و دریای شمالی بهم می پیوندند. دو دریای  مختلف با هم یکی نمی شوند و  بنابرین این پدیده زیبا بوجود می آید و این  همان چیزی است که در قرآن آمده  است.

به گزارش  آتی نیوز؛ در شمالی ترین،شهر دانمارکی ها می توان یک نشانه   قرآنی را دید. در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توان در سجیه دید.  جایی که دریای بالتیک و دریای شمالی بهم می پیوندند. دو دریای مختلف با هم  یکی نمی شوند و بنابرین این پدیده زیبا بوجود می آید و این همان چیزی است  که در قرآن آمده است.
 
در قرآن بارها از آیات و نشانه های  خداوند  شنیده اید. اما هیچ گاه به آنها در اطرافمان توجه نکرده ایم. این  یکی از  همان نشانه های است که خداوند در آیات مختلف درباره آن سخن گفته  است. با  دیدن این مناظر عجیب و زیبا، می توان بیشتر تعمق کرد.

 
 
 
 سورة مبارکه  الرحمن
 
مَرَجَ  الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20)   فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما  تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا  اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)

19. دو دریا را به گونه ای  روان کرد که با هم برخورد کنند.20. اما میان  آن دو حد فاصلی است که به هم  تجاوز نمی کنند.21. پس کدامین نعمتهاى  پروردگارتان را انکار مى‏ کنید؟ 22.  از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏ شود.
 
سوره مبارکه فرقان آیه 53:
 
« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»

و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آن دو حریمی استوار قرار داد.

سوره مبارکه فاطر آیه 12:

وَمَا  یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ  وَهَذَا  مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا   وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ فِیهِ   مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن فَضْلِهِ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ

  این  دو دریا یکسان نیستند: یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از  هر دو  گوشت تازه می خورید، و از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و  می بینی که کشتی ها برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و  پیش می  روند، باشد که سپاسگزار باشید.


نویسنده : - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

صهیونیسم و فراماسونری ( Zionism &  Freemasonry ) 

مقدمه : یکی از مسائلی که بسیاری از نوجوانان و جوانان از آن غافل می باشند، مسئله ی صهیونیسم و فراماسونری است. آیین کفرآمیز کابالا که بر اساس ماده گرایی،جادوگری، ترویج مسائل جنسی و ... می باشد، توسط کاهنان مصر باستان ترویج می شد و با نفوذ در یهودیت، افکار خود را در تورات و اندیشه ی یهود نفوذ داد.در دوران حضرت سلیمان (ع) بخاطر قدرت ایشان مخفی شدند و معتقد بودند که اسرار ایشان در زیر معبد سلیمان (ع) مخفی شده است. با تحریک مسیحیان و پاپ، توانستند جنگهای صلیبی را راه اندازی نمایند تا بتوانند به گنجینه های معبد دسترسی پیدا کنند.شوالیه هایی که توانسته بودند به آن گنجینه ها دسترسی پیدا کنند، شوالیه های معبد نام گرفتند.پس از پراکنده شدنشان توسط مسیحیان بدلیل عقاید کفرآمیزشان در اروپا و ... پراکنده شدند و لژهای فراماسونری را تشکیل دادند و با نفوذ در ارکان قدرت در کشورهای مختلف جهان،به کسب قدرت و


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سرویس بین الملل «فردا»: همیشه عنوان می‌شود امریکا سرزمین رویاهاست. رویای امریکایی در ذهن برخی مردمان جهان نقش بسته است: به این کشور بروید که خیابان‌هایش از طلاست. اما واقعیت‌های آماری چه می‌گویند؟ ساشا آبرامسکی در مقاله‌ی جدید خود در هفته‌نامه‌ی نیشن، نگاهی به فقر فراگیر در قرن بیست‌ویکم امریکا نشان می‌دهد، به کشوری که 22 درصد کل کودکان‌اش زیر خط فقر، روزگار خود را می‌گذرانند و اقلیت‌های نژادی بیشترین آسیب را از نابرابری‌ها برده‌اند.
ذکر این نکته ضروری است که کسی در پی کتمان ضعف های اقتصادی کشور نیست ولی نمی توان امری «بهشت وار» از خارج کشور را ترسیم کرد .در عین حال قابل توجه «برخی» اینکه، این مطلب در نشریه ای که در داخل آمریکا منتشر می شود به چاپ رسیده است.بنابراین نمی توان از آن به عنوان تبلیغات ضد آمریکایی ایران نام برد!

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

شبکه ایران: جناب آقای صفار هرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه قم در تاریخ 26 خرداد 1391 در شبستان حرم حضرت معصومه سلام الله علیها ایراد سخنرانی نمودند. در این سخنرانی ایشان به نکاتی اشاره کردند که تلاش می شود این سخنان در بوته نقد و تجزیه و تحلیل به خوانندگان عزیز ارائه گردد.

ایشان در ابتدای سخنانشان می گویند:

« بارور کردن نهاد روحانیت و نهضت، هدف شهدا بود و هر کس به هر دلیل از پیروی از ولی فقیه و علما و روحانیت طفره برود، بر خلاف هدف شهدا گام برداشته است. برخی آقایان می‌گفتند احترام روحانیون و علما واجب، اما وقتی علما فتوا می‌دهند، می‌گویند علما نظری داشته‌اند و ما هم نظری دیگر داریم و این یعنی در مقابل فتوای علما، از خود فتوا می‌دهند.»
در نقد این سخنان می توان گفت این که پیروی از ولی فقیه در جهت هدف شهداست سخنی حق و صواب است اما مغالطه آن جاست که پیروی از روحانیت و علما را هم عرض با پیروی از ولی فقیه بدانیم!


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam