جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست
از رهبر در تبعید تبت چه می‌دانید؟ آیا وی فردی مستقل است که سعی در ترویج صلح دارد؟ روابط وی و سازمان‌های جاسوسی آمریکا تا چه حدی بوده‌اند؟ آیا عرفان بودایی دالایی لاما انسان را به سوی فهم حقیقی از جهان سوق می‌دهد؟ برای رازگشایی از این سؤالات با گزارش مشرق همراه شوید...

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مرد جوانی پدر پیرش مریض شد. چون وضع بیماری پیرمرد شدت گرفت او را در گوشه جاده ای رها کرد و از آنجا دور شد. پیرمرد ساعت ها کنار جاده افتاده بود و به زحمت نفس های آخرش را می کشید. رهگذران از ترس واگیرداشتن بیماری و فرار از دردسر روی خود را به سمت دیگری می چرخاندند و بی اعتنا به پیرمرد نالان راه خود را می گرفتند و می رفتند. شیوانا از آن جاده عبور می کرد. به محض اینکه پیرمرد را دید او را بر دوش گرفت تا به مدرسه ببرد و درمانش کند. یکی از رهگذران به طعنه به شیوانا گفت:" این پیرمرد فقیر است و بیمار و مرگش نیز نزدیک! نه از او سودی به تو می رسد و نه کمک تو تغییری در اوضاع این پیرمرد باعث می شود. حتی پسرش هم او را در اینجا به حال خود رها کرده و رفته است. تو برای چی به او کمک می کنی!؟"شیوانا به رهگذر گفت:" من به او کمک نمی کنم!! من دارم به خودم کمک می کنم. اگر من هم مانند پسرش و رهگذران او را به حال خود رها کنم چگونه روی به آسمان برگردانم و از خالق هستی تقاضای هم صحبتی داشته باشم. من دارم به خودم کمک می کنمنویسنده : - ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سرویس سیاسی جهان‌نیوز ـ جابر سعادتی صدر: مهدی هاشمی فرزند چهارم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که در اوج فتنه و اغتشات 88 و در حالی که اتهامات بسیاری متوجه وی بود و سخنان مختلفی در خصوص نقش محوری او در ایجاد و مدیریت فتنه وجود داشت، کشور را به مقصد انگلس ترک کرد.

گذشته از نقشی که مهدی هاشمی در جریان انتخابات سال 84 در میدان رقابت پدر خود با احمدی‌نژاد داشت و بعد‌ها از آن به عنوان تجربه ماندگار خود در صیانت از آراء یاد کرد، شاید بتوان نقطه ورود مهدی هاشمی به جریان انتخابات سال 88 و حوادث پس از آن را در ملحق شدن وی به کمیته انتخاباتی میرحسین موسوی و تشکیل کمیته صیانت از آرا دانست.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 جریان به یک باره حافظ کل قرآن شدن کربلایی کاظم ساروقی

و اما اصل داستان و ماجرا را آن گونه که جناب آقای محمد شریف رازی و دیگران نوشته اند چنین است که، کربلایی محمد کاظم گفت: ماه رمضان بود که از سوی آیت الله حائری(ره) یک مبلّغ مذهبی به روستای ما آمد و ضمن سخنرانی های خویش، دربارة نماز، روزه، خمس، زکات و .کربلای کاظم ساروقی.. بحث کرد و گفت: «هر مسلمانی حساب سال نداشته باشد و حقوق مالی خویش را ندهد نماز و روزه اش صحیح نیست».

من به خانه رفتم و به پدرم گفتم: «شما چرا زکات اموالت را نمی دهی؟» گفت: «پسرجان! این حرف ها را از کجا می گویی؟» گفتم: «این روحانی که از قم آمده می گوید: اگر کسی حقوق مالی خویش، همچون زکات را ندهد مالش حرام است». پدرم گفت: «او برای خودش می گوید». من گفتم: «با این وضع، من دیگر در خانة شما نمی مانم» و به حالت قهر به قم رفتم. پس از مدتی، پدرم کسی را فرستاد و مرا به روستا بازگردانید، و باز هم بحث ما ادامه یافت. من اصرار داشتم او زکات مال خویش را بدهد، او هم می گفت: «این فضولی ها به تو نمی رسد». تا آنکه بار دیگر من خانة پدر را بر سر این موضوع ترک کردم و به تهران رفتم، و آنجا مشغول کار شدم و پدرم باز کسانی را فرستاد و مرا به روستا بردند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

عکس‌های بالا صحنه‌هایی از بازی بتلفیلد3 هست. این بازی در واقع آرزوی امریکایی‌ها است.

آن‌ها از بدست آوردن نفت و پول ایران در این بازی آنقدر خوشحالند که یادشان رفته که ایران اپوزسیون و موج سبز و سلطنت طلب و منافق و ضدانقلاب و اشرار هم دارد که جایی را هم برای دفاع از آنان سخنی به میان آورد.وقتی وارد کشور شدند به همه به چشم دشمن نگاه می‌کنند و کسی در امان نیست.

 سخنرانی ها و شعارهای امروز سیاستمداران که غیر از بازی و فیلم نیز دم از حمله نظامی برای دموکراسی (بخوانیم برای غارت ایران) می‌زنند.نویسنده : - ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اخبار شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: کارتونهای ایرانی، هولوکاست را به سخره می‌گیرند.
به گزارش مشرق، پخش چند کارتون از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سالگرد واقعه ای که هولوکاست نام گذاری شده خشم اسرائیلی ها را بر انگیخت.
به گزارش اخبار شبکه دو تلویزیون اسرائیل در شب چهارشنبه، همزمان با روز یادبود هولوکاست در اسرائیل، ایران کارتونهایی با مضمون انکار هولوکاست از تلویزیون سراسری خود پخش کرد.

 

این کارتون ها در قالب کاریکاتورهایی یهودیان را نشان می‌دهند که داستان‌هایی درباره ظلم و ستم نازی‌ها و مرگ شش میلیون یهودی جعل می‌کنند و از هولوکاست برای غنی کردن خود و همچنین راندن اعراب از فلسطین استفاده می‌کنند.نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

بمباران درسدن نامی است که بر حمله نظامی استراتژیک به شهر درسدن، پایتخت ایالت ساکسونی در آلمان، در ماه ­های نهایی جنگ جهانی دوم، نهاده ­اند. در حملاتی که بین روزهای 13 تا 15 فوریه سال 1945 اتفاق افتادند، 1300 بمب­ افکن نیروی هوایی بریتانیا و ایالات متحده، بیش از 3900 تن بمب و مواد آتش­ زا بر روی شهر رها کردند. طوفان آتشینی که در نتیجه انفجار این بمب ­ها شکل گرفته بود، 39 کیلومتر مربع از مرکز شهر را سوزاند و منجر به تلفات جانی بی­ همتایی شد.


درسدن پیش از بمباران درسدن پس از بمباران

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٦   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 

منبع : fardanews.com


نویسنده : - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اهمیت حجاب

{حجاب} سند شخصیت زن است، نه وسیله عقب ماندن او دراجتماع ،حجاب حریم مقدس و قلعه ارامش زن است رسم است که هر چیز با ارزش را پنهان دارند تا از دستبرد نا اهلان مصون باشد.

بهترین وسیله یی که زن رااز محدود شدن در مسائل جنسی آزاد میکند {حجاب} است که به واسطه ان فرصتی برای او ایجاد می شود تا استعدادها و خلاقیت های خود را در هر زمینه در جامعه بروز دهد.

http://bartarinhejab.persianblog.ir/post/42نویسنده : - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

امر به منکر عملی از راه فساد مالی در مقابل امر به معروف لسانی در سازمانهای دولتی

مقدمه
این مطلب داستان تاسف بار اتفاقات بسیاری از سازمانهای دولتی و غیر دولتی می باشد که راندمان کار در آنها به کمترین حد ممکن رسانده بطوری که پرسنل مجموعه فوق بدون هدف و صرفا بصورت سمبلیک به کار خود ادامه می دهند و خود نیز واقفند که نه تنها مفید به فایده برای سازمان بلکه برای جامعه نیز مفید نیستند .در واقع این نمونه از منکرات نوعی امر به منکر عملی در مقابل امر به معروف زبانی می باشد که در رقابت با امر به معروف پیروز است . و دلیل نویشتن این مطلب از طرف من رویارویی مستقیم با چنین واقعیاتی می باشد .

الگوپذیری پرسنل سازمان از فساد مالی مدیران در ادارات دولتی

 

در صورتی که رشد مادی مدیر یا مدیران ، اداره یا سازمانی با رشد سمتها و پستهای اداریشان نسبت مستقیم داشته باشد . و از طرفی ارث و میراث و موارد نادر دیگر هم شامل حالشان نشده باشد هر چند این فساد مالی از طرف سازمانهای نظارتی به اثبات نرسیده باشد . اما بر همگان مسجل باشد که رشد اقتصادی آنان از فساد مالی ، سازمان مطبوعشان می باشد و در واقع تنها در افکار عمومی پرسنل اداره متهم به فساد مالی شده باشند . و این اتهام بقدری روشن و واضح با شد که در تعاملات پرسنل با هم امکان فراهم کردن این مقدار از منافع مادی از تعدد ملک و منزل و ماشین را با حقوق ادارات دولتی غیر ممکن بدانند ، این موضوع تاثیر نامطلوب و مخربی بر روحیه مجموعه پرسنل اداری خواهد گذاشت . 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

از حدود یک سال پیش و با نزدیک شدن به موعد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، برخی سیاسیون، اصحاب قدرت، ثروت و باندبازی، برای آنکه بتوانند انحصارگرایانه، قدرت را در چنگ خویش بگیرند، موج تخریبی سنگینی را علیه دولت، رئیس جمهور و اطرافیان وی تحت عنوان مقابله با جریان انحرافی به راه انداختند.

 این گروه زیاده خواه و انحصارطلب از یک سو به فعالیت های انتخاباتی زودرس خود شدت می بخشیدند و از سوی دیگر بر شدت تخریب ها، دروغ هال و تهمت های شرم آور خویش علیه یاران صدیق رئیس جمهور می افزودند تا جایی که هیچ حریم و حرمتی را پاس نداشتند و همه پرده های اخلاق و تقوا را دریدند.

 از آنجا که هدف عمده این تخریب ها و تهمت ها، پیروزی در انتخابات مجلس نهم بود، خدمتگزاران ملت صلاح کشور و انقلاب را بر آن دیدند تا در مقابل این سیل مخرب سکوت پیشه کنند اما قطعا چیزی نبود که از حافظه ملت هوشیار ایران به این سادگی پاک شود.

 اکنون که به فضل الهی انتخابات مجلس نهم با حماسه بی نظیر 12 اسفند پایان یافت و پوچ بودن همه آن ادعاها به اثبات رسید، صرفا جهت یادآوری، عبرت گیری و ثبت در تاریخ، گوشه ای از آن همه تهمت و دروغ را مرور می کنیم تا بر بخش کوچکی از مظلومیت های رئیس جمهور و دولت مظلوم و خدمتگزار واقف گردیم.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

متاسفانه شاهد ترور شهروندان بی گناه در کشورهای مختلف از طرف گروه های تندرو و فرقه های نو ظهور مانند طالبان ، القاعده ، وهابیت  ، منافقین ، پژاک ، ریگی و . . . که بنام اسلام و با اسم جهاد انجام می شود لذا این پست در قباهت ترور و محکومیت آن از نظر دین مبین اسلام گذاشته شده است

با بررسی مفهوم و معنای جهاد در اسلام و همچنین مطالعه و مشاهده اولویت آن بر جنگ، بدین نتیجه می رسیم که جهاد نمی تواند توجیهی برای دست زدن به ترور باشد. اول اینکه، جهاد از نظر اسلام، قبل از همه چیز امری دفاعی است. یعنی دفاع از کیان و ناموس اسلام و مسلمین و مملکت اسلامی در برابر تجاوزات عملی دشمنان اسلام. از سوی دیگر، سیره پیامبر (ص) نشان می دهد که ایشان، ابتدا از جنگ حتی دفاعی نیز منع می کردند تا اینکه آیات مربوط به جهاد نازل شد. سیره عملی دعوت ایشان، همواره با دعوت به گفتگو و صلح وسعی در دوری از جنگ، همراه بود. جهاد قبل از هر چیزی، امری فردی وعبادی است و به معنای مبارزه با هوی و هوس و خواهشهای درونی و نفسانیات است و پس از آن در عرصه عمومی، برای دفاع و مقابله در برابر تجاوز، مشروعیت می یابد.
از سوی دیگر، اسلام دین صلح و سلام و آرامش است و بر صلح تاکید فراوانی دارد. در هنگام جنگ نیز اسلام همواره بر مراعات ارزشهای انسانی تاکید داشته است. از نظر اسلام بایستی از کشته شدن و آسیب رساندن به افراد بی گناه، زنان و کودکان و غیر نظامیان، جلوگیری کرد. پس چگونه است که بعضی ها، ترورهای کور و بی هدف خود را که منجر به کشته و زخمی شدن بی گناهان، مردم عادی، زنان و کودکان می شود را با عنوان جهاد توجیه می کنند؟


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٦   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam