جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست
از علامه جعفری می‌پرسند چی شد که به این کمالات رسیدی؟! ایشان در جواب خاطره‌ای از دوران طلبگی تعریف و اظهار می‌کنند،که هرچه دارند از کراماتی است که به دنبال این امتحان الهی نصیبشان شده.

«ما در نجف در مدرسه صدر اقامت داشتیم. خیلی مقید بودیم، در جشن‌ها و ایام سرور، مجالس جشن بگیریم و ایام سوگواری را هم، سوگواری می‌گرفتیم.
شبی مصادف شده بود با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اول شب نماز مغرب و عشا می‌خواندیم و شربتی می‌خوردیم. آن گاه با فکاهیاتی مجلس جشن و سرور ترتیب می‌دادیم.

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که دولت هاشمی رفسنجانی در سیاست خارجی صدور انقلاب را متوقف ‌و در سیاست داخلی ‌فضای باز سیاسی و نقد را محدود کرد.

به گزارش فارس، آنچه در ذیل می‌آید، گزیده‌هایی از کتاب «رویارویی سوم و جهاد اقتصادی» نوشته محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اصلاحات اقتصادی - بیداری سوم است:

اصلاحات اقتصادی
عجیب است که در مسیر اقتصاد هم اتفاقاتی مشابه سیاست روی داد. چه در دوره‌های قبل از انقلاب و چه در دوره‌های پس از انقلاب اسلامی ابتدا تلاش‌های اصلاحی برای تحول در اقتصاد ملی شروع شد. تلاش‌های اصلاحی امیرکبیر که قبل از بیداری ملت ایران آغاز شد با شهادتش نیمه‌تمام ماند.در دوره ملی شدن نفت هم غربی‌ها ما را تحریم کردند و دولت وقت ناچار شد برای اداره کشور اوراق قرضه چاپ کند. بعد هم با کودتای غربی دولت ملت سرنگون شد.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

تخلفات مهدی هاشمی در پرونده رشوه خواری استات اویل مستند گردیده است. پرونده ای که تمام طرف های غربی اش به خاطر رشوه دادن به یک آقازاده قدرتمند در ایران استعفا داده و محاکمه شدند اما مهدی هاشمی به خاطر برخی حمایت ها تاکنون از محاکمه فرار کرده است. مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی در قرارداد با شرکت . . .


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

کمپین یک میلیون حجاب زنان آمریکایی

به گزارش سایت اوباما به نقل از هافینگتون پست، صدها زن غیرمسلمان آمریکایی در حمایت از شیما الاوادی زن عراقی که طی روزهای اخیر، به خاطر استفاده از حجاب کشته شد، حجاب بر سر کردند.
الاوادی مهاجر عراقی ساکن کالیفرنیا و مادر 5 فرزند بود که در 24 مارس، 3 روز پس از ضرب و شتم توسط گروه‌های نژادپرست، کشته شد.جین یونس مدیر کلیسای «بونیتا ولی» کالیفرنیا در یکشنبه آتی و در عید پاک، کلاه بر سر نخواهد گذاشت و در عوض، بخاطر ادای احترام و ابزار حمایت از خانواده و دوستان شیما الاوادی، روسری اسلامی به سر خواهد کرد.
این زن 59 ساله در این زمینه می‌گوید «انتظار می‌رفت که واکنشی جدی نسبت به این جنایت، از سوی دولت صورت پذیرد اما چنین نشد». وی یکی از زنان غیر مسلمان آمریکایی است که در کمپین یک میلیون حجاب در حمایت از شیما الاوادی شرکت کرده و عکس خود را با روسری به یک صفحه فیس بوکی که متعلق به همین کمپین است ارسال کرده است.
براساس این گزارش، این صفحه را تاکنون بیش از 11 هزار نفر از مسلمانان، کاتولیک‌ها، یهودیان، کویکرها، منونیت‌ها و حتی بی‌خدایان لایک کرده‌اند و صدها عکس با حجاب از خود را به اشتراک گذارده‌اند.
الاوادی 32 ساله، در سال 1993 در زمان حکومت صدام از عراق فرار کرد و در دیربورن میشیگان سکنی گزید. وی سپس برای کار در نیروی نظامی آمریکا به همراه همسر خود به کالیفرنیا نقل مکان کرد.هافینگتن‌پست ادامه داد: در حالی که هنوز قاتل الاوادی دستگیر نشده اما بسیاری از حامیان وی نگرانند که بخاطر وجود حس ضد اسلامی در آمریکا، قتل الاوادی نادیده گرفته شود.در صفحه فیس بوکی این کمپین اظهار نظرهای متعددی به چشم می‌خورد. کارن استریتر اهل پاسادینای کالیفرنیا می‌نویسد: «من عاشق مسیحیت هستم اما در آوریل به عنوان یک نمازگزار حجاب بر سر می‌کنم».
جودیث کسترو می‌گوید این امر بسیار غم انگیز است که دیگران بخاطر حجابی که داری به نحو دیگری با تو برخورد کنند.لورالین ولاند تیلور، یک معلم مدرسه در دیترویت که به مدت 6 روز حجاب بر سر خود گذاشت، در صفحه فیس بوک خود می‌نویسد، «پوشیدن حجاب و نه چیز دیگر، امکان برقراری ارتباط و سخن گفتن را افزایش می‌دهد. هر روز که من حجاب می‌پوشیدم می‌توانستم با کسانی که در این مورد فعال بودند، رابطه بهتری برقرار کنم»

تظاهرات متعددی در حمایت از حجاب در دانشگاه‌های مختلف آمریکا از جمله دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل، دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، دانشگاه میشیگان در آن آربور و دانشگاه کالیفرنیا در یروین، برگزار شده است. 


نویسنده : - ساعت ۸:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اقدام کاربران آمریکایی در مقایسه تطبیقی میزان تهدیدات ایران و آمریکا برای صلح جهانی، مورد استقبال کاربران فیس‌بوک قرار گرفت.

به گزارش سایت اوباما، اقدام کاربران آمریکایی در مقایسه تطبیقی میزان تهدیدات ایران و آمریکا برای صلح جهانی، مورد استقبال دیگر کاربران در فیس‌بوک قرار گرفته؛ به طوری که پس از گذشت تنها 7 ساعت، بیش از 650 کاربر آمریکایی این تصویر را محبوب نموده و نزدیک به 420 کاربر نیز آن را در صفحات خود بازنشر کرده‌اند. در این مقایسه تصویری که از سوی صفحه "افشای واقعیت" در فیس‌بوک انجام شده است، تعداد سلاح‌های اتمی دو کشور، تعداد استفاده از این نوع سلاح‌ها توسط ایران و آمریکا علیه بشریت، بودجه نظامی دو کشور در سال 2010 و تعداد کشورهایی که از سال 1980 تاکنون، از سوی ایران و آمریکا مورد حمله واقع شده‌اند، مورد مقایسه قرار گرفته است. براساس این مقایسه کاربران آمریکایی، آمریکا نزدیک به 8500 سلاح هسته‌ای دارد و این در حالی است که این کشور، ایران را که هیچ سلاح هسته‌ای ندارد، یک تهدید معرفی می‌کند. به علاوه، آمریکا تاکنون دو بار از سلاح هسته‌ای علیه بشر استفاده کرده در حالی که ایران این کار را انجام نداده است. در بخش دیگری از این مقایسه، نشان داده شده که به رغم انتقادات آمریکا به برنامه‌های نظامی ایران، این کشور در سال 2010 بیش از 687 میلیارد دلار صرف نظامی‌گری خود کرده و این در حالی است که بودجه نظامی ایران در این سال تنها 7 میلیارد دلار بوده است. به علاوه، آمریکا از سال 1980 تاکنون یعنی طی نزدیک به سه دهه، به 16 کشور حمله کرده؛ در حالی که ایران در این مدت به هیچ کشوری حمله نکرده بلکه از سوی صدام و به کمک آمریکا مورد حمله نیز واقع شده است. در بخش دیگری از این مقایسه تصویری آمده، آمریکا همیشه با استفاده از ابزارهایی چون اعمال تحریم، ترور و خرابکاری علیه مخالفانش، این کشورها را تحت فشار قرار داده و این در حالی است که ایران هیچگاه از این روش‌ها علیه کشورهای مخالف خود استفاده نکرده است. این گروه آمریکایی در پایان خطاب به افکار عمومی خود عنوان کرده است: بساط ظلم کشور شما را فرا گرفته، به خود بیایید.

http://www.barackobama.ir/en/news/3163/مقایسه-احمدی‌نژاد-و-اوباما-در-فیس‌بوک-عکسنویسنده : - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

برای اولین بار از سوی یک استاد دانشگاه ایرانی، مجموعه وسیعی از آمارهای منتشره از سوی رسانه‌های آمریکایی درخصوص معضلات اجتماعی و سیاسی ایالات متحده جمع‌‌آوری و منتشر شد. به گزارش سایت اوباما، گزارش "آمریکا از نگاه آمار" عنوان گزارشی آماری و نسبتاً تحلیلی با استناد به منابع رسمی آمریکایی و جهانی است که بیش از یک سال پیش، توسط دکتر فواد ایزدی استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه آمریکاشناسی برای مرکز بررسی‌های ریاست جمهوری تهیه شده و به بهانه اعتراضات اخیر در آمریکا، از سوی سایت اوباما بازنشر شده است. منابع این گزارش، آنطور که ذکر شده، روزنامه‌ها، سایت‌ها و ارگان‌هایی چون نیویورک تایمز، گاردین، شیکاگو تریبون، واشنگتن پست، گزارش کنگره، نظرسنجی گالوپ، وزارت دادگستری آمریکا، سازمان جهانی بهداشت ملل متحد، گزارش سالانه شورای اطلاع رسانی دولتی، خبرگزاری رویترز، مرکز آمار "اف.بی.آی" و گزارش تحلیلی هریتیج می‌باشند. این گزارش دارای پیوست نموداری و نقشه‌های پراکندگی است که می‌تواند منبع مناسبی برای علاقه‌مندان، تحلیل گران و پژوهشگران حوزه آمریکا باشد؛ به خصوص که با توجه به موج اعتراضات در آمریکا و افزایش فعالیت‌های جنبش "تسخیر"، تلاش‌های زیادی برای کشف ریشه‌های این جنبش، از سوی علاقه‌مندانی از سراسر جهان و بالتبع ایران، آغاز شده است. این گزارش، آمارهای ناهنجاری‌های اجتماعی از قبیل گرسنگی، بی‌خانمانی، نفوذ شرکت‌های اقتصادی در ساختار سیاسی، بیکاری، پورنوگرافی، طلاق، وضعیت حقوق بشر، خشونت پلیس، سوءاستفاده از قدرت، دخالت در حوزه‌های شخصی شهروندان، تبعیض نژادی، قتل و آزار جنسی کودکان و زنان و امور زندانیان از جمله مسائل مربوط به میزان آزار جنسی زندانیان و میزان رواج ایدز در زندان‌ها را منتشر کرده است. در بخش دیگری از این گزارش، معضلات سیاسی از جمله میزان مرگ و میر زندانیان خارجی بر اثر شکنجه‌های سخت، بدهی‌های ملی و خارجی دولت امریکا، بودجه نظامی آمریکا در مقایسه با سایر کشورها، صادرات تسلیحات، هزینه‌های تولید جنگ‌افزارهای هسته‌ای، آزمایش‌های شیمیایی و بیولوژیک بر روی شهروندان و حتی نگاه آمریکا به مقوله آخر الزمان، به وسیله آمار روایت‌گری شده است.نویسنده : - ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

«و اما مسئله ای که این روزها در سطح جمعی از اهل فکر و اهل نظر در جریان است، مذاکره کردن و مذاکره نکردن است...

من معتقدم، آن کسانی که فکر می کنند ما باید با رأس استکبار -یعنی آمریکا- مذاکره کنیم، یا دچار ساده لوحی هستند، یا مرعوبند. من بارها این نکته را عرض کرده ام که استکبار، بیش از این که نان قدرت و توانایی خودش را بخورد، نان هیبت و تشر خودش را می خورد. اصلاً استکبار، با تشر و ابهت و شکلک درآوردن و ترساندن این و آن، زنده است. مذاکره، یعنی چه؟ صرف این که شما بروید با آمریکا بنشینید حرف بزنید و مذاکره کنید، مشکلات حل می شود؟ این طوری که نیست.

مذاکره در عرف سیاسی، یعنی معامله، مذاکره با آمریکا، یعنی معامله با آمریکا. معامله، یعنی داد و ستد؛ یعنی چیزی بگیر، چیزی بده تو از انقلاب اسلامی، به آمریکا چه می خواهی بدهی، تا چیزی از او بگیری؟ آن چیزی که شما می خواهید به آمریکا بدهید، تا در مقابل از او چیزی بگیرید، چیست؟ ما چه می توانیم به آمریکا بدهیم؟ او از ما چه می خواهد؟ آیا می دانید که او چه می خواهد؟ «و ما نقموا منهم الا ان یومنوا بالله العزیز الحمید». والله که آمریکا از هیچ چیز ملت ایران، به قدر مسلمان بودن و پای‌بند بودن به اسلام ناب محمدی(ص) ناراحت نیست. او می خواهد شما از این پای‌بندیتان دست بردارید. او می خواهد شما این گردن برافراشته و سرافراز را نداشته باشید؛ حاضرید؟»

گزیده ای از سخنان رهبرمعظم در مورد مذاکره با امریکانویسنده : - ساعت ۱٢:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

هم اندیشی:مهدی هاشمی در 12 مرداد 1384 یک روز پس از برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب مردم محمود احمدی‌نژاد و در جریان کناره‌گیری تاکتیکی از مدیرعاملی سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، در این باره با لحن منتداری خطاب به ملت ایران بیان می‌دارد: «ثروت خانواده ما بعد از انقلاب کاهش یافته است. ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. پدرم قبل از انقلاب 300-200 قطعه زمین در قم داشت که...

 به گزارش هم اندیشی؛ اخیراً سایت تابناک خبری مبنی بر اعلام منابع مالی خانواده آقای هاشمی به نقل از محسن هاشمی منتشر کرد که در آن به محل در آمدهای آنها از حوزه کشاورزی و دارایی قبل از انقلاب این خانواده اشاره شده است. در این رابطه، این نکته مطرح است که ای کاش برای یکبار هم که شده مشخص شود که این درآمد قبل از انقلاب تا چه زمانی مایحتاج خانواده را تأمین می کند و آیا این منابع پایان پذیرند یا خیر؟


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

به گزارش جهان به نقل از مشرق، حقوق مهدی هاشمی رفسنجانی رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد که از شهریور سال 88جهت بازدید و رسیدگی به دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد در خارج از کشور از ایران خارج شده بود در سال 91 قطع شد.
پیش از این اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در خصوص علت سفر پسرش به لندن گفته بود: "ما در دانشگاه آزاد اسلامی شش واحد در خارج از کشور داریم که همه آنها مشکل دارند. می‌بایست کسی می‌رفت و رسیدگی می‌کرد. از لندن شروع کردیم و به لبنان رفتیم که باید توسعه پیدا کند. واحد دوبی مشکلات خاصی دارد. در زنگبار زمین دادند که هنوز نتوانستیم شروع کنیم. در ارمنستان و تاجیکستان هم واحد داریم. باید رسیدگی می‌کرد که رفت. دلش می‌خواهد بیاید و من می‌گویم اول کارهایت را تمام کن و انجام بده و بعد بیا. از این طرف هم مرتب تهمت می‌زنند که او هم همیشه جواب می‌دهد.

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

به او گفته بودند این اسلحه را به آن سمت بگیر و ماشه را بچکان ، او نه می دانست اسلحه چیست و نه می دانست ماشه چکاندن موجب شلیک گلوله می شود . و نه می دانست آن طرف صف دشمن است و اینطرف خودی ، او اصلا نمی دانست جنگ است ، چه رسد به اینکه بداند جنگ برای چیست .  و حفظ انقلاب اسلامی در گرو جنگیدن در این جبهه است . . . این همه دانشجو این همه طلبه این همه دانشگاه و مراکز علمی ، می دانم باور کردنش سخت است اما این جبهه نیرو ندارد .

عکاس :حمید رضا و محمد حسین  نوروز 1391

 کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود .

نکندخون شهدایمان تنها در جبهه ها باقی بماند. شهدا کاری حسینی کردند اما ، ما نتوانستیم کاری زینبی بکنیم آیا دینمان را نسبت به شهدا ادا کردیم ؟نویسنده : - ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

دقیق یادم هست که اولین بار توی قرارگاه دیدمش . همراه سردار کاظمی آمده بود ، متین و کم حرف ، بدون این که کسی بشناسدش . این شناخت را بعدها خودمان به دست آوردیم . وقت عمل ، وقت کار ، و بیشتر از همه وقت طراحی عملیات و وقت خود عملیات . شب‌ها بارها و تا دیر وقت روی نقشه‌های عملیاتی بحث می‌کردیم و نظرهای مختلف می‌دادیم . یکی از این جناح راهکار می‌داد ، یکی از آن جناح ، یکی می‌گفت باید هلی‌برد کنیم و یکی می‌گفت باید از آب برویم .
و بعد ، بعد از عملیات ، می‌دیدیم معقول‌ترین راهکار را مهدی پیشنهاد کرده بود . چرا ؟ چون خودش با پای خودش می‌رفت منطقه را وارسی می‌کرد و می‌دانست چی دارد می‌گوید . چون خودش لباس عربی می‌پوشید ، سه روز با یک بلم می‌رفت شناسایی تا راهکارها را بررسی کند .


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam