جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

وقتى کشورهاى استعمارگر با پیشرفت علمى و صنعتى یا به حساب استعمار و غارت ملل آسیا و آفریقا ثروت و تجملاتى فراهم آوردند، اینها خود را باختند. فکر کردند راه پیشرفت صنعتى این است که قوانین و عقاید خود را کنار بگذارند! همین که آنها مثلًا به کره ماه رفتند، اینها خیال مى‏کنند باید قوانین خود را کنار بگذارند! رفتن به کره ماه چه ربطى‏ دارد به قوانین اسلامى! مگر نمى‏بینند که کشورهایى با قوانین و نظامات اجتماعى متضاد توانسته‏اند در پیشرفت صنعتى و علمى و تسخیر فضا با هم رقابت کنند، و با هم پیش بروند. آنها به کره مریخ هم بروند، به کهکشانها هم بروند، باز از سعادت و فضایل اخلاقى و تعالى روانى عاجزند؛ و قادر نیستند مشکلات اجتماعى خود را حل کنند.

چون حل مشکلات اجتماعى و بدبختیهاى آنها محتاج راه‏حلهاى اعتقادى و اخلاقى است؛ و کسب قدرت مادى یا ثروت و تسخیر طبیعت و فضا از عهده حل آن برنمى‏آید.

ثروت و قدرت مادى و تسخیر فضا احتیاج به ایمان و اعتقاد و اخلاق اسلامى دارد تا تکمیل و متعادل شود و در خدمت انسان قرار گیرد؛ نه اینکه بلاى جان انسان بشود. و این اعتقاد و اخلاق و این قوانین را ما داریم. بنا بر این تا کسى جایى رفت یا چیزى ساخت، ما نباید فوراً از دین و قوانینى که مربوط به زندگى بشر است و مایه اصلاح حال بشر در دنیا و آخرت است دست برداریم.

در مورد تبلیغات استعمارگران وضع همین طور است. آنها که دشمن ما هستند تبلیغاتى کرده‏اند، و متأسفانه بعضى از افراد جامعه ما تحت تأثیر قرار گرفته‏اند؛ در حالى که نباید قرار مى‏گرفتند. استعمارگران به نظر ما آوردند که اسلام حکومتى ندارد؛ تشکیلات حکومتى ندارد. بر فرض که احکامى داشته باشد، مجرى ندارد. و خلاصه اسلام فقط قانونگذار است. واضح است که این تبلیغات جزئى از نقشه استعمارگران است براى بازداشتن مسلمین از سیاست و اساس حکومت. این حرف با معتقدات اساسى ما مخالف است.

قسمتی ازکتاب ولایت فقیه ( حکومت اسلامی ) امام خمینینویسنده : - ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

انجام هر کاری نیازمند توفیق یافتن به آن عمل است . در ماه رمضاه و شب های قدر که همه بدنبال کسب معرفت و قرب معبود و معشوق از چشمه نور الهی می باشند . هستند کسانی که با وجود تمایل به این کار ولی هیچگاه توفیق نماز و روزه و حتی تلاوت و خواندن سوره ای از قرآن کریم را ندارند . و این عمل از شکنجه هم برایشان سخت تر است زیرا به جهت گناهان بسیار و قصاوت قلب توفیق به انجام این عمل را ندارند .

شادابی ، خوشحالی ، لذت ، عشق ورزی ، دل دادگی ، و هزاران صفت دیگر بخشی از توفیق حضوردرسفره ضیافت معبود در ماه رمضان است .

به عکس ، افسردگی و ناراحتی ، گنگی و ملولی ، ناامیدی و دل زدگی ، خستگی و ناخوشی ، بی هدف ، سرگردان ، بی پناه در کوچه ها و خیابانها ، پارکها و بستان ها به دنبال گم شده خویش که همانا اصالت و هویت و جوهر وجود آدمیست جستن ، اما نیافتن همه و همه از عدم توفیق حضور در بارگاه الهی می باشد.

ماه مبارک رمضان سخت ترین شرایط زندگی را برای روزه خواران و بهترین و مطلوب ترین شرایط ممکن را برای روزه داران فراهم می کند . روزه خوار در این ماه برای اتمام ماه رمضان روز شماری می کند تا دوستانش که در جمع دعوت شدگان ضیافت معشوق می باشند از این مهمانی فارق شده و به جمع او بپیوندند .

خدایا توفیق حضور در ضیافتت را نصیبمان فرما

نوشته شده توسط مدیر وبلاگ : عباسی کیسمینویسنده : - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

خلوت مستان

در حلقــــــه درویش، نــــــــدیدیـــــم صفـــــایى

در صــــومعــــــــــــــه، از او نشنیدیم ندایــــى

 در مــــــدرسه، از دوست نخـــــــــواندیم کتابى

 در مــــــــاذنه، از یار ندیدیــــــم صدایـــــــــى

 در جمـــــع کتب، هیچ حجـــــــابى نـــــــدریدیم

 در درس صحف، راه نبـــــردیــــــم به جــــایــى

 در بتکـــــده، عمــــــــرى به بطـــالت گــذراندیم

 در جمع حـــــریفــــــان نــــه دوایـى و نه دائى

 در جـــــرگه عشــــــــّاق روم، بلکـــــــــه بیــابم

 از گلشن دلــــــدار نسیمـــــى، رد پــــــــایـــى

 این ما و منى جمله ز عقل است و عقال است

 در خلوت مستان، نه منى هست و نه مایى


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٩   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مردم از نظام خسته و نظام پشتوانه مردمی خود را از دست د اد .

گاه به تصور اینکه تمایل جوانان به فرهنگ غرب مانند بدحجابی و پوششهای نامناسب ، موهای ژل زده و یا سیخ شده ،شلوارهای نخ نما فاق کوتاه و مانتوهای چسبان کوتاه و اندامی زیاد شده ، و بزرگترها نیز اکثرا از وضعیت معیشتی و تورم و فاصله طبقاتی ، فساد مدیران دستگاههای دولتی و هزاران مورد دیگر گله مند و مدام بقول معروف زار میزنند . پس از اسلام خسته و از نظام فاصله گرفته اند که البته همین موارد ظاهری بود که باعث شبهه و انحراف دولت اصلاح طلب شد و  رئیس دولت اصلاحات معتقد به این شد که جمهوری اسلامی ، توان اداره حکومت را ندارد . تا جاییکه تلاش های در جهت تغییر ایدئولوژی و الگو گرفتن از فرهنگ سرمایه داری و سکولاریته غرب انجام شد . یعنی بازگشت به قبل از انقلاب و تفکر جدایی دین از سیاست، بعد از گذشت  سه دهه از انقلاب و تقدیم هزاران شهید در آغاز انقلاب در سال 1357 و در به ثمر رساندن آن و در طول سالهای پس از آن جهت حفظ و نگهداری آن از تهدیدات داخلی و خارجی از جمله جنگ تحمیلی و دفاع مقدس  .

این مورد از مواردی است که دشمنان خارجی را نیزمدام به اشتباه می اندازد و اکثرا با آمار و ارقام به این نتیجه می رسند که مردم از نظام خسته  و نظام پشتوانه مردمی خود را از دست د اده ، است ، در حالی که اسلام در گوشت  ، پوست
و خون ایرانیان جای دارد . و به دلیل اینک اصل نظام و ولایت فقیه  بدنبال حاکمیت اسلام در جهان و حمایت کشورهای مستضعف و خارج کردن سلطه امریکا و غرب و
صهیونیسم از ملل مستقل و مستضعف جهان است . همیشه به رغم این ظاهر فریبنده پشتوانه مردمی داشته و مواردی چون  انتقادات به نظام و تهاجم فرهنگی و الگوپذیری جوانان از آمیزه های غربی دلیلی بر عدم حمایت از نظام نمی باشد  . هر چند دشمن شاد کن و دشمن امیدوار کن بوده و غرب از جمله امریکا را وادار می کند که همچنان به براندازی نظام بیندیشد .  نوشته توسط : مدیر وب لاگنویسنده : - ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

هر روز وقتی بر می گشتیم ، بطری من خالی بود؛ اما بطری مجید پازوکی پر آب بود.توی این حرارت آفتاب ، لب به آب نمی زد.
همیشه به دنبال یک جالی خاص بود. نزدیک ظهر روی یک تپه خاک با ارتفاع هفت - هشت متر نشسته بودیم و اطراف را نگاه می کردیم که مجید بلند شد. خیلی حالش عجیب بود . تا حالا او را این گونه ندیده بودیم .
مرتب می گفت : ((پیدا کردم این همون بلدوزره.))
یک خاکریز بود که جلوش سیم خاردار کشیده بودند. روی سیم خاردار دو شهید افتاده بودند و پشت سر آنها چهارده شهید دیگر.
مجید بعضی از آنها را به اسم می شناخت. مخصوصا آنهایی که روی سیم خاردار خوابیده بودند. جمجمه شهدا با کمی فاصله روی زمین افتاده بود.
مجید بطری آب را برداشت ، روی دندان های جمجه می ریخت و گریه می کرد و می گفت :((بچه ها ! ببخشید اون شب بهتون آب ندادم. به خدا نداشتم. تازه ، آب براتون ضرر داشت!))
مجید روضه خوان شده بود و...

حالا ما ماندیم و جواب لب های تشنه ی آن شهدا.......براستی پاسخگو هستیم؟ جوابی داریم؟نویسنده : - ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

این داستان حاوى مطالبى است که براى جلوگیرى از به دام افتادن انسان در دست بعضى از افراد فاسد و منحرف بسیار مفید است.

نقل قول از یک عالم ربّانی:

 داستان مذکور از این قرار بود که شخصى به نام عبد الصمد همدانى در شرح حال خود مى‏نویسد: من در ایام جوانى خاطر خواه دختر عمویم شدم و هر چه از او خواستگارى کردم مرا رد کردند. و چون از عشق او مى‏سوختم فکر کردم به عراق بروم تا شاید در اثر دور شدن از او آرام بگیرم؛ لذا عازم عراق شده، به نجف اشرف رفتم.
آن زمان صحن مقدس امیر المؤمنین علیه السلام اتاق‏هایى داشت که طلبه‏ها و اشخاص غریب در آنها ساکن مى‏شدند. اتاقى گرفته، در آن ساکن شدم. یک شب در اتاق خود نشسته بودم که درویشى آمد و گفت: یا هو ! گفتم: بفرمایید.
درویش وارد اتاق شده، گفت: در پیشانى تو حقیقتى مى‏بینم. گفتم: چه مى‏بینى؟ گفت: تو به مقامات عالى مى‏رسى. سپس گفت: تو عاشق دختر عمویت هستى. آنگاه نام دختر عمو و عمویم را برده، اضافه کرد: چند روز است از تبریز حرکت کرده‏اى، فلان شب رسیدى، بین راه با فلان و فلان برخورد کردى، خلاصه تمام گذشته‏ى مرا خبر داده و گفت:


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

روزی جمعی از اصحاب پیغمبر بحث می نمودند در اطراف این موضوع که کدام حرف است در حروف که از همه بیشتر در کلام موجود است؟ معلوم شد حرف الف از همه بیشتر است و هیچکس نمی نتواند کلامی بگوید که الف در آن نباشد.حضرت امیرالمؤمنین (علیه السّلام) حضور داشتند. بدون تأمّل و فی البداهه خطبه ای فرمودند. چنانکه عقلها حیران ماند و نام این خطبه را مونقه گذاشتند؛ یعنی در حسن و نیکویی و بلاغت، شگفت آور است. فرمودند:


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

سالها پیش بین کشور من و یکی از کشورهای بلوک شرقی قراردادی منعقد شد که بر اساس آن ، عراق می توانست تعداد محدودی دانشجو برای تحصیل در رشته های فنی به آن کشور اعزام کند . من جزء نخستین گروه دانشجویان اعزامی بودم . وقتی دوره به پایان رسید ، جشنی به مناسبت فارغ التحصیلی ما ترتیب دادند . یکی از برنامه های پیش بینی شده ، دیدار با رئیس جمهور آن کشور بود .

در این دیدار ، یکی از دانش آموختگان از او(رئیس جمهور) خواست خاطره ای را برای ما تعریف کند . او مکثی کرد و گفت : سالها پیش در جریان یک همکاری دوجانبه ، روس ها با من تماس گرفتند و گفتند که یکی از جاسوسان غرب در بین مسئولان رده بالای مملکت شماست و مدتهاست به دشمن خدمت می کند . می خواهی او را به شما معرفی کنیم ؟ من که از شنیدن این سخن یکه خورده بودم ، پاسخ منفی دادم و گفتم بگذارید خودم او را پیدا کنم . مدتی جست و جو کردم ، اما هرچه بیشتر تلاش می کردم ، کمتر نتیجه می گرفتم .


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 

خاک های نرم کوشک _ (تالیف : سعید عاکف) دهها خاطره آموزنده از شهید اوستا عبدالحسین برونسی ( سردار جبهه ها ) که کمتر کسی این کتاب را خوانده و تحت تاثیر روحیات و ایمان این شهید قرار نگرفته و به مقامش قبطه نخورده باشد . در ادامه تنها یکی از خاطرات این کتاب را می آورم . حتما ، حتما  ، حتما  ، بخوانید .
2_  کتاب یار کجاست ؟ 3_ حکایت زمستان 4_ رقص در دل آتش 5_ ساکنن ملک اعظم 6_ نسیم تقدیر 7_ جایزه دیگر 8 _ خاطرات شگرف 9_ هاجر در انتظار 10 _ جای خالی خاکریز
کتابهای چاپ شده به قلم شهید بزرگوار سید اهل قلم شهید آوینی
آغازی بر پایان - رستاخیز جان - آینه جادو - فردایی دیگر - و فتح خون

 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

تصاویری شرم آور از مراسم ازدواج همجنس بازان
تمدن غرب، با کنار گذاشتن معنویت و با توجه صرف به عالم ماده و اصالت دادن به لذت، به ظاهر می خواست از آزادی انسان حفاظت کند. اما از آن جا که در نظام هستی قرار نبود حرکتی بدون حضور خدا به نتیجه مطلوب برسد؛ این تمدن، آنچنان در گرداب مادیگری و فراموشی خدا غرق شد که حیوانی ترین و پست ترین رفتارها را افتخار خود دانست و به ترویج آن پرداخت.

واقعیت این است که تمدن غرب، مدتهاست که به انتها رسیده و ناچار شده برای ادامه حیات، به سوی لذات حیوانی برود. نمونه ای از این خوی پست، ازدواج با همجنس است که در ادامه، تصاویری از مراسم باشکوه غربی ها برای رسیدن به این لذت شوم قابل مشاهده است. یکی از عبرت های قرآن برای انسان ها داستان قوم لوط است که به دلیل گرفتار شدن به این رفتار کثیف، دچار عذابی بزرگ شدند. اگر مسلمانان و سایر انسان های آزاده جهان، با این فرهنگ شوم غربی مبارزه نکنند بعید نیست که وقتی عذاب این وارثان قوم لوط نازل شد ما را هم به واسطه بی تفاوتی نسبت به آن دربرگیرد.
«خبرگزاری دانشجو»


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

میهمانی های شبانه ای که دام سیاه هستند

همیشه وقتی بچه ها بزرگ می شوند، احساس می کنند که تمام اختیارات دنیا را باید به دست بیاورند و والدین باید به کارهای آنها کاری نداشته باشند.
گمان می برند براحتی می توانند با هر فرد که خواستند رابطه دوستی پیدا کنند و تا پاسی از شب بی آنکه ماجرا را به خانواده اطلاع دهند، بیرون از حریم خانوادگی در میهمانی های شبانه ای بگذرانند که هر لحظه آنها را در سراشیبی های مخوفی هدایت می کند.
در چند سال اخیر شاهد آن هستیم که برخی افراد سودجو با راه اندازی میهمانی های شبانه یا همان پارتی، برای دستیابی به نیات شوم خود دختران و پسران را فریب می دهند و در دام عنکبوتی خود گرفتار می کنند.
چه بسا خانواده هایی در دام آنها گرفتار شدند و شیرازه زندگی هایشان به یکباره فرو ریخته و آمال و آرزوهایشان بر باد رود.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 بررسی خطرناک‌ترین تفکر شبه معنوی در گفت‌و‌گو با نویسنده کتاب «اسطوره‌های صهیونیستی در سینما»محمد حسین فرج نژاد،

زهرا چیذری | اگرچه حضرت موسی (ع) به عنوان پیامبری اولوالعزم برگزیده شد، تا هدایتگر قوم بنی اسرائیل باشد؛ اما پس از آن حضرت و در قرون و اعصار بعدی، دین آسمانی یهود و کتاب تورات دچار تحریف شد، به گونه‌ای که با ظهور حضرت مسیح (ع) بخشی از یهودیان نه فقط ایشان را نپذیرفتند، بلکه در برابر این پیامبر الهی ایستادند. کم‌کم یهودیت دچار ماده‌گرایی شد، اما دوباره با تأثر از برخی مکاتب عرفانی و فلسفی یونان و مصر و روم و بابل باستان، به جریان‌های معنوی و نوعی مکاتب صوفیانه ورود پیدا کرد و بعدها در قرن 13 میلادی، با ترکیب یهودیت و این مکاتب صوفیانه باستانی، جریان انحرافی کابالا(قبالا) شکل گرفت. کابالیست‌ها بیشتر بر اعتقادات آخرالزمانی و مسیح‌گرایی خاص و شیطان شناسی و جادوگری و حروف‌گرایی و ضدیت با اسلام و دنیاگرایی و ورود به سرزمین موعود و تشکیل حکومت جهانی یهودی و میل به تسلط سریع‌تر بر جهان، پافشاری می‌کنند. اما متأسفانه با پیدایش صهیونیسم، این‌اندیشه‌ها نفوذ جدی تری در میان بسیاری از یهودیان دنیاطلب کرد. امروزه با ورود به عصر معناخواهی بشر و خستگی از ماشین و تکنولوژی و مدرنیته، دستگاه فرقه سازی صهیونیسم نیز می‌کوشد تا معناگرایی مورد نظر خویش را در میان ابنای آدم بسط دهد و بنابراین فرقه‌های انحرافی میان جوامع مختلف، توسط صهیونیست‌ها رواج داده می‌شود.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

نگاهی به شبکه  صهیونیستی فارسی 1
 برنامه های این شبکه اغلب شامل پخش سریال های خانوادگی و تفریحی کشورهای مختلف از جمله آمریکا و کره به زبان فارسی (دوبله) و نیز موزیک و فیلم های خاص می باشد. متأسفانه بدلیل ناآگاهی مخاطبین از اهداف پیدا و پنهان گردانندگان این شبکه در حال حاضر شبکه فارسی 1 مخاطبین بسیاری را از میان جوانان و بخصوص خانواده ها به خود اختصاص داده است. این می تواند هشدار و زنگ خطری جدی برای متولیان رسانه ملی محسوب شود و رسالت ایشان را در ارتقای کیفی برنامه های تولیدی سیما افزایش دهد.

رابرت مرداک صاحب صهیونیست شبکه فارسی۱ ، قصد دارد ۵ شبکه دیگر در کنار فارسی ۱ راه اندازی کند .

rupert murdoch نقدی برشبکه فارسی زبان (فارسی وان)


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

استفاده از ماهواره و برنامه‌های آزاد آن در میان ملتهایی که به دلیل برخورداری از اصالت فرهنگی و عقاید مذهبی، دغدغه دور شدن از فرهنگ بومی و باورهای دینی و تن سپردن جوانان به فرهنگ‌های بیگانه را دارند موجب نگرانی‌های عمیقی شده است.

ماهواره را به صراحت و سادگی نمی‌توان شبکه‌ای از صدا و سیمای داخلی در نظر گرفت چرا که ناخواسته و به صورت میهمانی ناخوانده وارد شبکه‌های تلویزیونی ما شده است. ماهواره، حد و مرز فرهنگ و اهداف نهفته در برنامه‌های داخلی را شکسته و هیچ گونه رعایت اخلاقی و فرهنگی را جایز نمی‌شمارد و به علت جذابیت بالقوه برنامه‌هایش نخست و قبل از همه نوجوانان و نسل جوان جامعه را به خود جذب می‌کند. بر خلاف تلویزیون که در چارچوب فرهنگی و اجتماعی هر کشوری برنامه‌هایش را ویراست می‌کند، ماهواره اغلب در چارچوب کشور میزبان نبوده و کنترل و برنامه‌ریزی‌های آن در دست کشور سازنده‌اش می‌باشد و چون فرهنگ و الگوهای تربیتی آنها با کشورهای دیگر فرق می‌کند لزوماً برنامه‌هایشان هم تفاوت فاحش و عمیقی با فرهنگ کشورهایی مانند ما دارد و همین تفاوتها باعث بروز مشکلات عدیده در استفاده از این فناوری می‌شود. با استفاده از ماهواره و تماشای برنامه‌های مغایر فرهنگ و اخلاق حاکم بر جوامع، مسائل فرهنگی و تضاد و تعارضات بسیاری پیش می‌آید و کشورهای صاحب تکنولوژی با تخصصی که در طراحی و القای پیامهای خود دارند، می‌کوشند تا بر باورهای مخاطبان خود تسلط پیدا کنند. از طرف دیگر برخورد منفعلانه صدا و سیما و عدم بهبود پخش برنامه بخصوص در جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان باعث گرایش بیش از پیش آنها به ماهواره در سالهای اخیر شده است و در نتیجه پیامهای آن بهتر و راحت‌تر مورد قبول واقع می‌شود.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

در پی شبهه افکنی و توهین های جناب پروفسور امین در مجله حافظ به برخی علمای شیعه ، حجت الاسلام و المسلمین حمید مروجی از اساتید حوزه علمیه سبزوار با ارسال نامه ای سرگشاده به ایشان برخی از این شبهات و توهین ها را پاسخ گفته اند

به گزارش سرویس دین و اندیشه بی باک، متن نامه سرگشاده حجت الاسلام مروجی بدین شرح می باشد :

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

ذهن ما باغچه است ، گل در آن باید کاشت، ور نکاری گل من ، علف هرز در آن می روید

زحمت کاشتن یک گل سرخ ، کمتر از زحمت برداشتن هرزگی آن علف است
گل بکاریم بیا تا مجال علف هرز
فراهم نشود
بی گل آرایی ذهن
 

نازنین ! نازنین ! نازنین

هرگز آدم ، آدم نشودنویسنده : - ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam