جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

متاثر کننده ترین چیزی که در دنیا با تمدن امروز بشر متاسفانه واقعیت دارد . برده شدن انسان در شکل نوین است فروش انسان برای مقاصد شوم علا رقم میل باطنی اش به گزارش ذیل توجه فرمایید .

بر اساس گزارش‌های بین‌المللی پاکستان تبدیل به یک منبع تجارت و قاچاق کودکان، مردان و زنان با هدف کار اجباری و سوء استفاده جنسی شده است.
قاچاق انسان بزرگترین مشکل پاکستان است که بیشتر با هدف کار اجباری صورت می‌گیرد. کودکان، زنان ومردان قربانی قاچاق انسان بیشتر در کوره‌های آجر پزی، صنعت فرش، کشاورزی، ماهیگیری، معدن و کارخانه تولید شیشه به خدمت گرفته‌ می‌شوند. این مساله بیشتر در مناطق سند و پنجاب است .
براساس این گزارش بسیاری از کسانی که قاچاق می‌شوند، قربانی ازدواج اجباری می‌شوند و قاچاق زنان بیشتر در بین قبائل این کشور صورت می‌گیرد و در اکثر مواقع این امر با هدف حل و فصل درگیری‌های قبیله‌ای یا تسویه بدهی ‌صورت می‌گیرد. قاچاق زنان در این کشور تاکنون بیش از یک میلیون قربانی داشته است.
در سال 2003 نیز تحقیقی از سوی مرکز غیر دولتی فرهنگی و تحقیقاتی در کراچی صورت گرفت که نشان داد بیش از نیم میلیون تن از کسانی که در کوره‌های آجر پزی کارمی‌کنند، به اجبار تن به این‌ کار داده‌اند.

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت


هر چند قلمم ناتوان تر از آن است که بتوانم مطلب درخور ، و شایسته ای را بنگارم اما گاهی نه تنها قلم و بیان ، بلکه تکه تکه اعضای بدن و حتی هرکدام از سلولهای بدن آدمی دوست دارند نکته و یا مطلبی را به مخاطبانش برسانند و یکی از این نکته ها بحث حجاب و عفاف است .
بدون مقدمه عرض نمایم که هنوز کسانی هستند که فکر می کنند که حجاب محدود کننده آزادی است .
آیا اگر دور خانه ای را با دیوار  محصور نماییم ( حجاب بین خانه و بیرون از خانه ) برای صاحب خانه محدودیت ایجاد کرده ایم یا برای دزدان و غارت گران اموال و نوامیس محدودیت و برای صاحب خانه آزادی ، پس چگونه است که بری اشیاء منزل اینقدر ارزش قائلیم اما وجود ظریف خود را ارزان در اختیار چشمهای غارتگر ... قرار می دهیم . زنان بد حجاب و بی حجاب نه تنها به خود بلکه به شخصیت تمامی زنان ستم و جفا می نمایند چرا که ارزش و شخصیت زن را تنزل داده و موجبات ظلم و خشونت مردان به زنان را فراهم می سازند . مگر نه این است که تنزل و سقوط نفس و شخصیت انسانها در صورت عدم کنترل و مهار از طریق تقوا و توسل به خدا ممکن است تا جایی در منجلاب گناه و  فساد و فحشاء  و همچنین ظلم و ستم به همنوعان پیش می رود که از هر حیوانی پست تر و شقی تر و قصی تر شود . آیا زنان بد حجاب و بی حجاب فکر نمی کنند که روزی در دام این درندگان انسان نما گرفتار شده و مورد سخت ترین خشونت ها قرار گیرند.
اگر زیباییها زن بی حجاب را مانند چراغی پر نور و بانوان با حجاب را مانند شمعی کم نور فرض نماییم در این صورت قاعدتا زنان بی حجاب برگ برنده تری برای ازدواج و یا جذب جنس مخالف به طرق مختلف دارند . اما زمانی که با زیبایی ظاهری و برهنگی طعمه خود را شکار نمایند . تازه متوجه می شوند که خود شکار شده و مانند طعمه ای در دام صیادان ناموس قرار گرفته اند زیرا دیری نمی پاید که با کم نور شدن نور چراغها یشان بجهت عادی شدن در نظر جنس مخالف آنوقت است که باید منتظر خشونت و یا طلاق باشند .
بنابراین بیاییم به هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و دینی خود برگردیم و فرهنگ برهنگی و بی بند و باری را که ارمغان غرب است پیشکش شان نماییم .
نوشته شده توسط مدیر وب لاگ
لطف نظر فراموش نشه

در ادامه گزارش تصویری از زنانی که محجبه شده اند


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۸   |    نظرات []   |    لینک ثابت

واکاوی رفتار هاشمی پس از فتنه سال 88 تا به امروز

در تازه ترین فرصت طلبی ، از موقعیت بوجود آمده بر علیه دولت  هاشمی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم اعتماد برخی از مردم را که به تردید افتاده اند، برگردانیم، آمار دروغ دادن، ادعای دروغ کردن، پول بیخودی مصرف کردن که مردم می فهمند یک بازی است و بیت المال را به غارت بردن برای خرید چند رأی و امثال این چیزها دیگر در مردم جواب نمی دهد.

بار دیگر ضمن هم صدای با نظام سلطه و سلطنت طلبان و وهابیون و سایر مخالفین داخلی و خارجی موجبات تمجید و تشکر و رضایت خاطر آنان قرار گرفت .

انشاءالله خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر گرداند . هم صدایی و هم نوایی با دشمن قسم خورده انقلاب و جریان معتقد به براندازی نظام  با آن همه سابقه درخشان چه معنای می تواند داشته باشد .

اگر دین لقلقه زمان مان باشد و از دین برای سرکوب مخالفین و منزوی کردن آنان استفاده کنیم . و نتوانیم تقوای الهی را در وجودمان حاکم سازیم چه بسا سرنوشتی مانند ایشان برای ما نیز رقم بخورد .

مثل ایشان مثل انسانی است که برای درختی که پس از سالیان سال زحمت کشیده و آن را به بار نشانده و به میوه دهی رسانده ، در زمان استفاده از محصول ، بجهت بخل و حسد و یا عدم نیاز شخصی درخت را بشدت تکان داده تا میوه های آن قبل از رسیدن کامل ریخته تا مورد استفاده نیازمندان قرار نگیرد و در مقابل اعتراض دیگران نیز تهدید به قطع کامل درخت ( انقلاب ) نماید .


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

خدای متعال می فرماید  :
عزت و جلال و بزرگواری و جایگاه مرتفع عرشم سوگند،
امید هر کس را که به جز به من امیدوار باشد حتماً و حتماً به وسیله ی نومیدی، خواهم برید و لباس مذلت و خواری در نزد مردم را حتماً حتماً به او خواهم پوشانید و او را از نزدیک شدن به بارگاهم حتماً حتماً دور خواهم ساخت!
آیا در سختی ها جز مرا آرزو میکند؟ و حال آنکه سختی ها همه بدست من است و به کسی به جز من امید بسته است؟و با حلقه ی فکر، درِ خانه ی غیر مرا میزند؟
و حال آنکه کلید در های بسته بدست من است و درِ خانه ی من به روی هر کسی که مرا بخواند باز است و کیست آنکه در مصیبت هایش مرا آرزو کرد و من رشته ی اتصال او را با خودم در آن مصیبت بریدم؟


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

ایران با حرکت‌هایی که به تحریک آمریکا انجام می‌شود، همراهی نمی‌کند

این مضمون، در تیتر بسیاری از خبرگزاری‌ها و شبکه‌های خبری از جمله رویترز، جروزالم پست، www.aljadeed.tv، رادیو عراق آزاد، www.swissinfo.ch و AFP به چشم می‌خورد که ایران از حرکت‌های همسو با آمریکا حمایت نمی‌کند.

"الجزیره " در همین زمینه اعلام کرد: آیت‌الله خامنه‌ای ابراز داشت از انقلاب‌هایی که اسلامی، مردمی و ضدآمریکایی باشند حمایت و پشتیبانی می‌کند. خبرگزاری "رویترز " هم نوشت: ظاهراً آیت‌الله خامنه‌ای می‌خواست با طرح این مطلب، دلیل حمایت نکردن ایران از اعتراضات در سوریه را بیان کند.

رهبر ایران، سوریه را استثنا کرد
روزنامه فرامنطقه‌ای "الشرق ‌الاوسط " رسانه‌های مربوط به معارضان سوری و برخی پایگاه‌ها همچون "القناة " با اشاره به بیانات رهبر انقلاب نوشتند: آیت‌الله خامنه‌ای از مردم منطقه حمایت کرد اما با بیانات خود به همگان فهماند که قصد حمایت از اعتراضات در سوریه را ندارد زیرا به زعم او این اعتراضات با تحریک آمریکا و اسرائیل انجام می‌گیرد و یک قیام اسلامی به شمار نمی‌رود.

یکی از پایگاه‌های معارض بشار اسد در سوریه www.free-syria.com نیز نوشت: [آیت‌الله] خامنه‌ای امیدوار است که تمام انقلاب‌های منطقه به پیروزی برسد به‌جز سوریه. این پایگاه با گذاشتن علامت تعجب در پایان تیتر خود، از حمایت نکردن رهبر ایران از اعتراضات این کشور انتقاد کرد.

این پایگاه نوشت: [آیت‌الله] علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیش‌بینی کرد که پیروزی با انقلاب‌های یمن، لیبی و بحرین همراه خواهد شد ولی تعمداً هیچ نامی از سوریه نبرد.
پایگاه معارض بشار اسد، مدعی حضور اسلام‌گراها در صفوف اولیه اعتراضات در این کشور شد و افزود: [آیت‌الله] خامنه‌ای این اتفاقات را انقلاب ندانست و آن‌ها را در راستای توطئه بیگانگان برای ضربه زدن به جریان مقاومت توصیف کرد.

دومین نکته از بازتاب سخنان رهبری مسئله فلسطین بود
خبرگزاری فرانسه در بخش عربی خود با این تیتر که «فلسطین، مُلک همه فلسطینی‌هاست» به انتشار بخش‌هایی از سخنان رهبر پرداخت و اعلام کرد که رهبر جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در بیست و دومین سالروز موسس جمهوری اسلامی اعلام کرد که «کل فلسطین ملک فلسطینی‌هاست و قابل تجزیه نیست».نویسنده : - ساعت ۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

یک پایگاه تحلیلی آمریکایی می نویسد: پنتاگون اعلام کرده که حملات سایبری جزئی از جنگ محسوب می‌شوند و این کشور هرگونه حمله سایبری را با حمله نظامی پاسخ خواهد داد، ولی آیا ایران که از طرف آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفته است می‌تواند به آمریکا حمله کند؟
یک مقام نظامی آمریکا در این باره می‌گوید: «اگر دشمنان شبکه برق سراسری ما را قطع کنند، ما می‌توانیم به درون دودکش‌های کارخانه‌های شما موشک پرتاب کنیم.»
ظاهرا بعد از بهانه های چون عدم رعایت حقوق بشر ، دموکراسی ، تولید سلاح های هسته ای و دخالت در دیگر کشور ها  و صدها مورد دیگر از بزرگ نمایی ها و نسبت های ناروا جدید ترین بهانه امریکا حملات سایبری می باشد !
لابد این حق هم مخصوص امریکا بوده و جمهوری اسلامی و سایر کشور های مستقل و مسلمان نمی توانند و نباید در مقابل حملات سایبری مانند استاکس نت و غیره که از غذا مدت ها برعلیه ایران انجام می شود واکنش نشان داده و اقدام نظامی انجام دهند . نویسنده : مدیر وبلاگ


نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مگر هنگامی که دستگاه بنی‌امیه سر کار آمد چند سال از تولد اسلام گذاشته بود؟ آنها با چه نامی بر مسند حکومت نشستند؟ آیا جز به نام اسلام و خلیفه رسول‌الله حکومت می‌کردند؟ اما به فرمایش امیرالمؤمنین ظرف اسلام را واژگون کردند و پوستین اسلام را وارونه پوشاندند و ملت هم پذیرفتند! وقتی روی منبرها - العیاذبالله - امیرالمؤمنین (ع) را لعن می‌کردند، در کدام کشور اسلامی مقاومت شد؟ این کار همه جا رسم شد. هر جا نماز جمعه خوانده می‌شد، لعن علی (ع) هم بود. تا زمان عمربن عبدالعزیز که کم‌کم نسبت به این مسئله مقاومت شد. قبل از اینکه جنازه پیغمبر دفن شود چه کسانی برای پیغمبر (ص) جانشین درست کردند؟‌ مشرکان آمدند؟ زرتشتیان و یهودیان آمدند؟ خیر، همین اصحاب پیغمبر بودند! پس تعجبی ندارد که کسانی به نام ولایت فقیه و به نام طرفداری از خط امام بیایند و اسلام را از امام کنار بزنند و مگر چنین نکردند؟ مگر به نام طرفداری از «خط امام» نیامدند اسلام را از بین ببرند؟ آیا دیگر تمام شد؟ فردا فتنه عمیقتری در پیش است. ابزارش از همین‌جا و از همین الان تهیه شده است. از آسمان نازل نمی‌شود. مگر سران فتنه از آسمان آمدند و فتنه برپا کردند. همین‌ها بودند که حکومت اسلامی را در عالیترین سطوح در طول چند دهه اداره می‌کردند. حالا تعجب می‌کنیم! بعید نیست یکی دو سال دیگر وضع عوض بشود و همین‌هایی که در همین نظام به وجود می‌آیند و رشد می‌کنند و از بودجه مملکت و از همین امکانات صرف به قدرت رسیدن آنها می‌شود سر کار بیایند و ریشه همه چیز را بزنند. حالا بنشینیم گوشه‌ای یک تحقیق علمی بکنیم و حداکثر طرحی تهیه کنیم و برای تصویب به مجلس بفرستیم. آیا تصویب شود یا نشود، فردا بعد از این که تصویب شد شورای نگهبان آن را تأیید کند یا نکند. شورای نگهبان تأیید کرد آیا دولت اجرا کند یا نکند، آیا این تنها کاری است که از ما برمی‌آید و هیچ وظیفه دیگری نداریم؟!

ان‌شاءالله که من اشتباه می‌کنم، ان‌شاء‌الله که همه‌اش اشتباه باشد، اما آن خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا به حال نظام ما را تهدید کرده است و دیگر جایی برای اسلام و ولایت فقیه و ارزش‌های اسلام نخواهد گذاشت.
گزیده ای از سخنان آیت الله مصباحنویسنده : - ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

پوریم یا جشن ایرانی کشی جشنی است که 26 قرن است یهودیان  هرسال در روزهای 13 و 14 و 15 ماه "ادار" به مناسبت قتل عام 70 هزار ایرانی در 3 روز در زمان خشایارشاه برگزار می کنند. این جشن  مصادف است با 13 اسفند یا 13 فروردین بسته به اینکه سال عبری 12 ماهه باشد یا 13 ماهه ! به همین علت است که 13 فروردین برای ایرانیان به عنوان  روزی نحس شناخته می شود  ( این در حالی است که همگان نحسی 13 را خرافه ای می دانند که از اروپا وارد ایران شده !) و ایرانیان در این روز مجبور به ترک خانه ها و منازل و فرار به صحرا و بیابان شدند ( شاید به همین علت باشد که آیین بیرون رفتن از منزل در میان ایرانیان تا کنون باقی مانده است )حال شما قضاوت کنید ، هولوکاست چیست و کجاست ؟جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کتاب "فرزندان استر " نوشته ی هومن سرشار مراجعه کنید.

 

مجموعه مقالاتی در باره ی تاریخ و زندگی یهودیان در ایران


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

همانطور که می دانیم اصول دین قابل تقلید نیست و هر مسلمانی باید ضمن قبول توحید و نبوت و معاد و عدل و امامت به آئین و دین مقدس اسلام شرف یاب شود . اما آیا احکام و فروعات نیز چنین است . بعضی ها معتقدند که معیار تنها قرآن و سنت است . و با این بهانه که ضمن مطالعه قرآن مسائل بسیاری که در دین اسلام نفی شده مانند نجس العین بودن سگ و چادر بعنوان حجاب و غیره از طرف آنان مشاهده نشده لذا نیازی به رعایت آنها نمی باشد  هر چند این مطلب یعنی معیار برگزیدن قرآن و سنت کاملا درست است . اما واقعا همه مردم از تفسیر آن بر می آیند اگر چنین بود چرا علوم مختلف از هم تفکیک و شاخه ، شاخه و بصورت تخصصی از طرف دانشمندان مورد مطالعه و پژوهش قرار می گیرد . آیا شیمی دانان در نجوم و یا زیست شناسان در فیزیک و ... نظر می دهند لذا نیاز به مراجع و علما که در این رشته متخصص و مرجع می باشند یک نیاز مبرم منطقی می باشد . علاوه بر این باید بدانیم که اگر شیعیان مانند اهل تسنن اعتقاد صرف به قرآن و سنت داشتند و از  علما و مراجع مذهبی که در موقعیت های مختلف سعی در بالا بردن بصیرت همگانی دارند . بی بهره بودند شاید در همان سال های اول بعد از پیروزی انقلاب 1357 ، انقلاب از مسیر اصلی یعنی نه شرقی و نه غربی و جمهوری اسلامی منحرف می شد . همانطور که در اکثر قریب به اتفاق ، انقلاب های جهان این اتفاف افتاد و انقلاب ملت ها که با زحمت و ایثار و خون عده ای بوقوع پیوست توسط عناصر فرصت طلب و یا نظام سلطه مصادره و تنها بر کشور و ملت انقلاب شده هزینه ای تحمیل گردید . ولی علما و مراجع در ایران باعث شدند که تقییر و بر اندازی دشمنان داخلی و خارجی اللخصوص غرب و در راس آنها امریکا و اسرائیل ناکام بماند .

پس بیایم به هنجارهای اعلام شده از طرف علما و مراجع احترام بگزاریم . و از نگهداری سگ که هم آب دهان و هم مدفوع آن از نظر علما که برگرفته از نصح سریع قرآن است . نجس می باشد و همچنین مسئله حجاب آنطور که مراجع می گویند نه آنطور که در صدا و سیما تبلیغ می شود و گسترش لوازم گیرنده ماهوارهای که موجب هرزه نگاری و فروپاشی خانواده ها و انحراف جنسی جوانان و نسل های آینده می شود  و صدها مورد دیگر فروعات دینی را مطابق نظرات مراجع انجام دهیم . باشد تا این خطوط قرمز ایجاد شده باعث از بین رفتن بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی و معضلات در جامعه شود
نوشته شده توسط : مدیر وب لاگنویسنده : - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

   حجاب چادر روسری پوشش اسلامی دختران زنان زن مو مانتو

 گاهی در هیاهوی اخبار، حرف‌های گفته می‌شود که ممکن است باعث ایجاد شبهه شود. معمولاً اصل خبر بعد از مدتی از یاد می‌رود ولی در نهان‌خانۀ ذهن آن شبهه‌ی ایجاد شده باقی می‌ماند و برای یک مؤمن شبهه توقفگاه خوبی است اما بد منزلگاهی است. به همین جهت سوال تیتر باعث شد روحیه‌ی طلبگی اینجانب قلقک شود تا پاسخی بسیار بسیار کوتاه و صریح به آن گفته شود.

مضاف بر اینکه متأسفانه در ذهن برخی مذهبی‌ها هم به اشتباه جا افتاده که چادر حجاب صرفاً ایرانی است و برای اثبات آن به تاریخ ایران مراجعه می‌کنند.

 پاسخ کوتاه :

آیات قرآن در خصوص حجاب به دو بخش تقسیم می‌شوند.

در بخش اول و حداقلی “روسری و مانتو” (خُمر) بیان شده و در بخش دوم و توصیه به حجاب اکمل چادر (جلباب) بیان شده است.

 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

خستگی و خواب آلودگی

«اللَّهُ یَتَوَفى الأَنفُس حِینَ مَوْتِهَا وَ الَّتى لَمْ تَمُت فى مَنَامِهَا فَیُمْسِک الَّتى قَضى عَلَیهَا الْمَوْت وَ یُرْسِلُ الأُخْرَى إِلى أَجَل مُّسمًّى إِنَّ فى ذَلِک لاَیَت لِّقَوْم یَتَفَکَّرُونَ ؛ خداوند ارواح را به هنگام مرگ قبض مى کند و ارواحى را که نمرده اند نیز به هنگام خواب مى گیرد، سپس ارواح کسانى را که فرمان مرگ آن ها را صادر کرده نگه می دارد و ارواح دیگرى را ( که باید زنده بمانند ) باز مى گرداند تا سرآمد معینى؛ در این امر نشانه هاى روشنى است براى کسانى که تفکر مى کنند».2

خواب، مرگ ضعیف و کوچک است و مرگ، خواب شدید و بزرگ و در هر دو مرحله، روح و نفس انسان از نشئه ای به نشئه دیگر انتقال می یابد؛ با این تفاوت که در حین خواب، انسان اغلب توجه ندارد و هنگامی که بیدار می شود، نمی داند که در حقیقت از سفری بازگشته است؛ بر خلاف حالت مرگ که همه چیز بر او روشن است.

 حقیقت خواب چیست ؟

 

شاید ذهنت درگیر این سؤال ها شده باشد که حقیقت خواب چیست و چه مى شود که انسان به خواب مى رود؟ دانشمندان در این باره، بحث هاى فراوانى دارند: بعضى آن را نتیجه انتقال قسمت عمده خون از مغز به سایر قسمت هاى بدن مى دانند که به این ترتیب براى آن عامل فیزیکى قائلند. بعضى دیگر نیز عقیده دارند که فعالیت هاى زیاد جسمانى، سبب جمع شدن مواد سمّى مخصوصى در بدن مى شود و این امر بر سیستم سلسله اعصاب اثر مى گذارد و حالت خواب به انسان دست مى دهد. این حال ادامه دارد تا این سموم تجزیه و جذب بدن می گردد و به این ترتیب، براى آن عامل شیمیایی قائل شده اند. جمعى دیگر یک نوع عامل عصبى براى خواب قائلند و معتقدند دستگاه فعال عصبى مخصوصى که در درون مغز انسان است و مبدأ حرکات مستمر اعضا مى باشد، بر اثر خستگى زیاد از کار مى افتد و خاموش مى شود.1


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

مسجد جامع نماد مقاومت رزمندگان اسلام  در حماسه خرمشهر پس از آزاد سازی

مسجد جامع خرمشهر بعد از آزادی


خرمشهر را با دو نماد آن می شناسیم ، مسجد جامع و بهنام محمدی راد


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳   |    نظرات []   |    لینک ثابت

کیست ، چیست این مشایـــــــی !؟

اظهار نظرهای جنجالی سردسته جریان انحرافی از کجا نشأت می گیرد؟
 ریشه های فکری و عقیدتی جریان انحرافی کجاست؟ مقام معظم رهبری چه خطری را احساس کردند که صریحاً فرمودند تا من زنده هستم نخواهم گذاشت در مسیر حرکت ملت و انقلاب انحراف بوجود آید؟چندی پیش حجت الاسلام نبویان استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی تحلیلی و افشاگرانه در یک جمع دانشجویی به تبیین ریشه های فکری و عقیدتی جریان انحرافی پرداخت. خبرگزاری فارس به دلیل اهمیت این سخنان گزیده ای از آن را منتشر می نماید:

مباحث جاری روز احتیاج به یک تحلیلی دارد که این بحث روشن شود. یک مقدار از آقایانی که انتظار نمی رفت، کارهایی انجام دادند که این کارها اصلا درست نبود.
اما سوال این است که چرا رخ داد؟انحراف در کجاست؟ مقام معظم رهبری چه خطری را احساس کردند. انحراف کار کجاست؟ من امروز تمام تحلیلم روی همین نکته است. یک مقدار مباحث اعتقادی و تئوریک را می خواهم مطرح کنم.. ولی قبل از آن دو نکته را مطرح می کنم و‌ بر اساس این نکات،‌ پیش می آیم.

مقام معظم رهبری احتمالا اسفند ماه بود که منزل حاج آقای مصباح تشریف آوردند. فرمودند که " بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می دانم. واقعا می دانم که ایشان در کشور و برای اسلام چه وزنه ای هستند و حقاً و انصافاً ما امروز نظیر ایشان را،‌ حالا به این تعبیر بگوییم،‌ خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد. با این وزانت علمی،‌ عمق علمی، احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا. این سه جهت در ایشان جمع است. هم علم و هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است. خداوند متعال ان شاء‌الله وجود ایشان را برای ما و انقلاب محفوظ بدارد "
این آقای مصباح،‌ جمله ای را مطرح کردند. شما هم شنیدید. من تعمداً می خوانم چون می خواهم رویش حرف بزنم.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam