جستجوی بصیرت

اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاست

لینک ذیل نامه به دبیر کل سازمان ملل بان کی مون می باشد که در صورت امضاء بیش از یک میلیون نفر بیانیه ای در حمایت از ملت بحرین صادر خواهد شد لطفا به حامیان ملت مظلوم بحرین ( استان چهاردهم ایران در چهار دهه قبل که با توطئه استعمار انگلیس و بی تفاوتی محمد رضا شاه از ایران جدا شده است ) بپیوندید .

این هم لینک جهت تائید   http://www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html نویسنده : - ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 و این بحر طویل است...

عصر یک جمعهء دلگیر، دلم گفت بگویم بنویسم که چرا عشق به انسان نرسیده است؟چرا آب به گلدان نرسیده است؟چرا لحظهء باران نرسیده است؟ وهر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است، به ایمان نرسیده است و غم عشق به پایان نرسیده است. بگو حافظ دلخسته زشیراز بیاید بنویسد که هنوزم که هنوز است چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است ؟چرا کلبه احزان به گلستان نرسیده است؟دل عشق ترک خورد، گل زخم نمک خورد، زمین مرد، زمان بر سر دوشش غم و اندوه به انبوه فقط برد،فقط برد، زمین مرد، زمین مرد ،خداوند گواه است،دلم چشم به راه است، و در حسرت یک پلک نگاه است، ولی حیف نصیبم فقط آه است و همین آه خدایا برسد کاش به جایی، برسد کاش صدایم به صدایی...


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ بحرین با فشار انگلیس و ضعف و اغماض رژیم شاه رسما استقلال خود را در برابر ایران اعلام کرد و در 25 آذر همان سال نیز به عضو یت سازمان ملل متحد درآمد و به عنوان یکصد و بیست و نهمین عضو آن شناخته شد.

جدایی خواهی در بحرین زمانی پدیدار شد که این منطقه از 1892 م. تحت سلطه کامل بریتانیا درآمد. پیش از این انگلستان از طریق انعقاد قراردادهای گوناگون کوشیده بود تا این سرزمین را تحت حاکمیت خود درآورد. نخستین قیام عمومی بحرین در مارس 1895 بر ضد «شیخ عیسی بن علی‌» نخستین حاکم از سلسله آل‌خلیفه شکل گرفت‌. این قیام با دخالت سرهنگ «آرنولد ویلسون‌» نماینده انگلیس در خلیج فارس سرکوب شد و بازداشت و تبعید ناراضیان به «زباره‌» در شمال شبه جزیره قطر را در پی‌داشت و درگیری‌های شدیدی را میان قطر و بحرین بوجود آورد. این امر باعث شد قطر با انعقاد قراردادی خود را تحت الحمایه انگلیس سازد. این رویداد نقطه آغاز بیش از یک قرن کشمکش سیاسی ونظامی میان بحرین وقطر بود.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت

فارس: یک نماینده بحرینی که چند روز پیش در این کشور بازداشت شد، بر اثر شکنجه و صدمات وارده به شهادت رسید.

ادامه شهادت و قلع و قمع ملت ها توسط دیکتاتورها در مقابل چشم

سازمانهای بین المللی حقوق بشر و سکوت مجامع مدعی حمایت از حقوق

بشر و دمکراسینویسنده : - ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٦   |    نظرات []   |    لینک ثابت

کتاب قحطی بزرگ سالهای 1917 تا 1919جنایات انگلیس و نسل کشی در ایران به قلم نویسنده و مورخ ایرانی الاصل مقیم آمریکا «دکتر محمد قلی مجد»

یکی از بزرگترین جنایات قدرتهای جهانی، موضوع نسل کشی در ایران است که هنوز متأسفانه بسیاری از مردم جهان و به خصوص ایران درباره آن هیچگونه اطلاعاتی ندارند. نویسنده و مورخ ایرانی الاصل مقیم آمریکا «دکتر محمد قلی مجد» با استفاده از اسناد وزارت امور خارجه آمریکا و نیز منابع ایرانی و انگلیسی در کتاب «قحطی بزرگ و نسل کشی در ایران 1917-1919» این فاجعه بزرگ قرن را آشکار نموده است.

 


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران امام خامنه ای

قطعاً حرکت بیداری مردم منطقه تا قلب اروپا پیش خواهد رفت.نویسنده : - ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٥   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اگر شما فکر میکنید اینترنت دست وزارت مخابرات است (در ایران اینترنت دست وزارت مخابرات است) اما در امریکا که اینترنت را درست کرده اصلا دست وزارت مخابرات نیست دست یک سازمانی است به نام NSA) National Security Agency) اژانس امنیت ملی امریکا این سازمان زیر مجموعه ی وزارت دفاع امریکا است سیستم کد و دیکد کردن را که شما از طریق سیستم عاملتون انجام میدید این سیستم را در دوسر خطوط تلفن همه ی محورهای جهان اعمال کردند وبر چند چیز مدیریت میکنند .
1 : در خطوط مخابرات جهانی
2 : بر سیستم عامل برخلاف نظر شما که فکر میکنید ماکروسافت و دیگران این ویندوز و لینوکس و بقیه را تولید میکنند اگر وارد سایتش بشید میبینید که استانداردهایی را که باید رعایت کنند در تولید ویندوز و لینوکس استانداردهای امنیتی را NSA میده یک بخش خصوصی
3 : موتور های جست و جو گوگل یاهو و .. که فکر میکنید مال یک شرکت خصوصی باشه کاملا تحت انحصار وزارت دفاع امریکا است .
در مورد CIA زیاد مطلب وجود داره در مورد FBI زیاد وجود داره مشابه سازمان سیا ما موساد را داریم در اسراییل و بقیه کشورها اما انچه که در جهان یک دانه ازش وجود داره اون NSA است یکیست یک بستری درست کرده همه دارند در اون بازی میکنن یک زمین فوتبال را تصور کنید در شب پروژکتور ها روشن میشه گروه الف و ب با هم بازی میکنند گروه سوم هم تماشاچیان که دارند صحنه ی مسابقه را میبینند کاری NSA میکنه اینه که اون پروژکتور ها را انداخته توی زمین بازی همه دارند با نوری که NSA انداخته دارن بازی میکنن وتماشا چیا هم دارند با نوری که NSA انداخته بازی را تماشا میکنند اونه که ناظر کلی است اونه که هر وقت فیتیله را بکشه پایین همه ی قاعده ی بازی به هم میخوره ...


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۳:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

روزی شتری را دید که زانوهایش بسته شده و هنوز بار سنگینی برروی آن است . گفت به صاحب شتر بگویید خود را برای مواخذه خداوند در روز قیامت آماده کند

کافری را که در جنگ اسیر شده بود، آزاد کرد زیرا اعتقاد داشت که او مرد خوش اخلاقی است که همواره با عفت رفتار می کند

مردی بادیه نشین در زمانی که او در مدینه هم پیامبر و هم حاکم بود، به سراغش آمد و یقه او را گرفت که باید خرماهایی که از من قرض گرفته بودی، برگردانی. اصحاب عصبانی شدند و خواستند با آن مرد برخورد کنند. پیامبر برآشفته شد و گفت شماها باید طرف صاحب حق را بگیرید. من برای همین مبعوث شده ام تا هرکسی بتواند حق خود را از حاکم بدون لرزش صدا بگیرد

گفت اگر در حال کاشتن نهالی بودید و علائم روز قیامت فرا رسید، به کار خود ادامه دهید و نهال را بکارید .


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

قربانی کردن تشیع در مراسم های جشن و سرور توسط فرقه ظاله وهابیت

به جهت بیان وحشیگر ها و صفات پست و شیطانی عده ای انسان نما در این مقاله خواندن آن را به انسان های با قلب رئوف و رقت دل پیشنهاد نمی کنیم .  

وهابی های مراسم ویژه ای برای برخی مناسبت های جشن و سرورخود دارند به نام
" رقص میری ". در این مراسم یک یا چند مسلمان شیعه را که برای چنین روزی از قبل به اسارت می گیرند ، دست و پا بسته به نحوی که قدرت دفاع از خود یا فرار نداشته باشد با بدترین و مشمئز کننده ترین شیوه به مسلخ می برند که رویت صحنه های مربوط به کشته شدن این قربانیان برای هر انسان مدعی طرفدار حقوق بشر غیر قابل تحمل می باشد.

جزئیات ریز به ریز این مراسم تا چند سال پیش در کتاب سبز وزارت خارجه موجود بود، نمی دانم که آیا هم اکنون نیز این مطلب در این کتاب سبز موجود می باشد یانه ٬اما درسالی که آمریکا به افغانستان حمله نظامی کرد و بنده به اتفاق زنده یاد شهید رسول کاظم نژاد عکاس روزنامه کیهان به کویته پاکستان رفته بودیم تا از این طریق برای تهیه گزارش زنده و از نزدیک ٬وارد افغانستان شویم ٬ در بازگشت از ماموریت در یکی از بخش های سفرنامه خود به این مراسم به نقل از کتاب سبز وزارت امورخارجه کشورمان اشاره داشتم اما به خاطر ناراحت کننده بودن این مطلب چاپ آن با مخالفت شدید مدیرمسئول محترم روزنامه که مستند به همان کتاب سبز بود مواجه شد.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

روزی هزار یار دلت را شکسته ام  ،   بیخود به انتظار وصالت نشسته ام
هر بار این تویی که رسیدی و در زدی   ،  
 هر بار این منم که در خانه بسته ام
هر جمعه قول می دهم آدم شوم ولی 
  ،   هم عهد خویش ، هم دلتان را شکسته ام

 نویسنده : - ساعت ٢:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

این مقاله گذری است بر مسئله‌ای به نام قربانی انسان.
به جهت اوج وحشیگری و نهایت خشونت ذکر شده در این مقاله خواندن آن را به انسان های با قلب رئوف  و رقت دل پیشنهاد نمی کنیم .  

[تصویر: snake.JPG]
مسئله‌ای که صحبت هر روز نیست. مسئله‌ای که بسیاری نه قادر به تصور آنند، نه قادر به درک آن و نه قادر به قبول وجود و ابعاد آن. اما متاسفانه این یک واقعیت است. واقعیتی تاریخی که تا به امروز ادامه دارد. واقعیتی که به نظر می‌رسد نه تنها از شدت آن کاسته نشده، بلکه سیر صعودی عظیمی به خود گرفته و در دنیای مدرن در مقیاس‏هایی بسیار بزرگتر انجام می‌شود.

طبق گزارش رسمی اف.بی.آی در سال 2000، 876213 شخص در آمریکا "مفقود" شدند. 750000 نفر ایشان کودک بودند.

در عین حال، امروزه از مقدار گزارش و بحث درباره این سرطان کاسته شده، و این عمیقا به دلیل سیطره هر چه بیشتر عوامل پشت این اعمال شیطانی، بر وسایل ارتباطی است. آسانترین راه کنترل ذهن، کنترل ورودیها است. اگر کسی موفق به کنترل عمده ورودی‌های اطلاعاتی یک شخص شود، عمده خروجی‌های اطلاعاتی وی، یعنی ذهن، تفکر و مرزهای تحلیل وی را در دست گرفته.

[تصویر: bohemian-grove-owl-ceremony-day-bw.jpg]

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

فرهاد و هوشنگ هر دو بیمار یک آسایشگاه روانى بودند. یکروز همینطور که در
کنار استخر قدم مى زدند فرهاد ناگهان خود را به قسمت عمیق استخر انداخت و
به زیر آب فرو رفت.

هوشنگ فوراً به داخل استخر پرید و خود را در کف استخر به فرهاد رساند و
او را از آب بیرون کشید.
وقتى دکتر آسایشگاه از این اقدام قهرمانانه هوشنگ آگاه شد، تصمیم گرفت که
او را از آسایشگاه مرخص کند.
هوشنگ را صدا زد و به او گفت: من یک خبر خوب و یک خبر بد برایت دارم. خبر
خوب این است که مى توانى از آسایشگاه بیرون بروى، زیرا با پریدن در استخر
و نجات دادن جان یک بیمار دیگر، قابلیت عقلانى خود را براى واکنش نشان
دادن به بحرانها نشان دادى و من به این نتیجه رسیدم که این عمل تو نشانه
وجود اراده و تصمیم در توست. و اما خبر بد

این که بیمارى که تو از غرق شدن نجاتش دادى بلافاصله بعد از این که از
استخر بیرون آمد خود را با کمر بند حولة حمامش دار زده است و متاسفانه
وقتى که ما خبر شدیم او مرده بود.

هوشنگ که به دقت به صحبتهاى دکتر گوش مى کرد گفت: او خودش را دار نزد. من
آویزونش کردم تا خشک بشه...
..................... حالا من کى مى تونم برم خونه مون ؟


نویسنده : - ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

اخراج دانشمندان ضد داروین از دانشگاه های آمریکا ؟!

در آمریکا نام برخی از دانشمندان مخالف داروینیسم را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است.

[تصویر: 7430_640.jpg] در بخش مستند جشنواره فیلم فجر سال 88 مستندی از کشور آمریکا شرکت کرد که موضوع آن بررسی نگرش داروینیستی به هستی و نیز نحوه تقابل صاحبان این نگرش؛ یعنی آنها که قدرت علمی را در آمریکا در دست دارند با دانشمندان مخالف آن نظریه که معتقد به وجود نوعی طرح هوشمند در پیدایش هستی‌اند، است.

این فیلم مستند در 98 دقیقه سه مبحث کلیدی را همزمان دنبال می‌کند:
نخست نشان می‌دهد که در پرمدعاترین کشور جهان از نظر دموکراسی و آزادی بیان چگونه دانشمندانی را که دیدگاهی متقابل با داروینیسم داشته‌اند؛ یعنی مخالف به وجود آمدن جهان به صورت تصادفی و یا انتخاب طبیعی بوده‌اند از دانشگاه‌های آمریکا اخراج می‌کنند.


ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   |    نظرات []   |    لینک ثابت

در پی پروژه اسلام ستیزی غرب و جنگ آشکار علیه اسلام و مسلمانان، اندیشکده انگلیسی رانی میدتراست (Runnymede Trust)، مولفه های اسلام هراسی یا اسلام ستیزی را منتشر کرد. این اندیشکده انگلیسی که کلمه "اسلام هراسی" (islamophobia) را برای اولین بار به کار برده است و پیش از این گزارش هایی در خصوص "اسلام ستیزی"(اسلام ستیزی: چالشی برای همه ما) منتشر نموده است، منشور اسلام هراسی را این گونه بر می شمرد:

1. اسلام باید سفت و سخت، ثابت و بی توجه به تغییرات معرفی شود.
2. اسلام باید منزوی و «غیر» معرفی شود که هیچ ارزش مشترکی با سایر فرهنگها ندارد؛ نه از آنها تاثیر می پذیرد و نه بر آنها تاثیر می گذارد.
3. اسلام باید مادون فرهنگ غرب تعریف شود؛ وحشی،غیر عقلانی،بدوی و مبتنی بر تبعیض جنسیتی.
4. اسلام باید خشن، تهاجمی، تهدیدآمیز، حامی تروریسم و عامل «برخورد تمدنها» معرفی شود.
5. اسلام باید یک ایدئولوژی سیاسی معرفی شود که از آن برای مصارف سیاسی و نظامی استفاده می شود.
6. انتقادات اسلام از غرب باید بدون درنگ رد شود.
7. ضدیت با اسلام برای توجیه رفتار تبعیض آمیز با مسلمانان و راندن آنها از جامعه جهانی باید مورد استفاده قرار گیرد.
8. ضدیت با مسلمانان باید طبیعی و نرمال پنداشته شود.

بر اساس این گزارش، "اندیشکده رانی میدتراست" این منشور را در برای مدیران رسانه های مطرح انگلیس و آمریکا ارسال کرده است. این اندیشکده انگلیسی در حال حاضر به امر ترویج جامعه چند فرهنگی در انگلیس همت می گمارد.   متن انگلیسی منشور اسلام هراسی را می توانید از این ادرس دانلود کنید 

منبع: http://www.jangnarm.com/index.aspx?siteid=51&pageid=3129&newsview=22740نویسنده : - ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٠   |    نظرات []   |    لینک ثابت

علی محمد مودب که از سوی برخی شاعران انقلاب، ملقب به «اخوان ثالث شعر انقلاب» شده است، از شاگردان قیصر امین پور بوده است. تاکنون از وی چندین مجموعه شعر منتشر شده است از جمله: «عاشقانه های پسر نوح» 1382 (نشر دفتر شعر جوان)، «همین قدر می فهمیدم از جنگ» 1383 (سارینا)، «مرده های حرفه ای» 1384 (هزاره ققنوس-چاپ سوم)، «الف های غلط» 1386 (سوره مهر-چاپ دوم)،
گزینه شعر «عطر هیچ گلی نیست» (نشر تکا-چاپ سوم)، گزینه شعر «دروغ‌های...» (نشر علم)، «روضه در تکیه پروتستان‌ها» (سپیده باوران)
 وی در روزهای اخیر دو غزل برای این شاعره بحرینی سروده که در اختیار رجانیوز قرار گرفته است:
 
برای" آیات القرمزی " ماهی قرمز نوروز بحرین!
 
دریا چه بق کرده است، دریا کودکانه است
 
بی حرف، بی جاشو و بی موج و ترانه است
 
 
ترسیده از چیزی مگر دریا کز اینسان
 
با موج موجش رعشه های بی بهانه است
 
 
شور است اما شوری اش از جنس اشک است
 
انگار از پلک زمین اشکی روانه است

ادامه مطلب

نویسنده : - ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٦   |    نظرات []   |    لینک ثابت

گفتگوی تمثیلی حمد و شیطان

ابلیس: ای حمد از خدا بترس دل من به خاطر این مردمان تکه تکه شده من بر علیه تو به پا خواهم خاست!

حمد: من اینگونه یاد گرفتم که آنان را نادیده بگیرم و خوارشان کنم و به انواع بدبختی­ها مبتلایشان کنم.

ابلیس: ای حمد آیا صدای اعتراض مردم را نمی­شنوی؟

حمد: ای ابلیس من از خون این مردمان سیر نمی­شوم.

بعد از من این سرزمین برای هیچ کودک و جوان و بزرگسالی نباید گوارا باشد.

برای خواری و ذلت هزاران در گشوده شده است

و جوان­ها در زندان به سر می­برند

و همه مردم را داغدار کرده­ام.


منبع : http://rahnameh.blogfa.com/نویسنده : - ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

گلزار شهدای قم «معروف به گلزار شهدای علی بن­جعفر(ع)» ویژ­گی خاصی دارد و آن وجود مزار گروهی از شهدای­گرانقدر غیرایرانی است که در دفاع از آرمان جهانی انقلاب اسلامی ایران در جبهه­های نبرد حق بر علیه باطل به شهادت رسیده­اند و خونشان همانند شهدای صدر اسلام سند میثاق برادری میان اقوام مسلمانان گردید.

بر اساس آمار موجود، شهدای غیرایرانی دفاع مقدس 4565 شهید بوده­اند که در میان آنان چند شهید گرانقدر بحرینی وجود دارد، آنان ندای عدالت­خواهی انقلاب اسلامی را به گوش دل شنیدند و به امام(ره) خود لبیک گفتند و با حضور در جبهه­های جنگ تحمیلی در مصاف با دشمن بعثی به فیض رفیع شهادت رسیدند.

منطقه عملیاتی «حاج­عمران» در سال 1365 شاهد شهادت تعداد زیادی از رزمندگان داوطلب غیرایرانی بود، که تحت پرچم سرخ تشیع ایستادند و فریاد تسلیم را تنها در برابر خدای واحد سبحان سر دادند و از میان آنان شهدای گرانقدر بحرینی بودند ...نویسنده : - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٤   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam